Jump to content

Android Ics Yardim!

lazenes1
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar elime Adroid işletim sisteminin ICS 4.0 Sürümü geçti fakat içerisindeki dosyaları birturlu editleye miyorum daha dogrusu dosyaları düzenleyecek yazılımlar lazim bunun hakkında bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorum örnek olarak
İso kalıbında bulunana system.sfs dosyasını nasıl duzenlerim buyük bir ihtimalle sistem dosyalari bu dosyanin içerisinde dosyayi .img haline donuşturüp genişlettim fakat img dosyasını bir türlü okuta mıyorum her yazılımı denedim yardımlariniz acil bekliyorum

[b]Romu zipten çıkartıp system > apps klasorune git orda telefonun orjinal olan bütün programlarını göreceksın.istemediklerini sil ve kalıcı olarak telefonunda kalmasını istedigin programları o klasore at.daha sonra ise rom un ana dosyalarını seç ve arsive ekle de sonrada sıkıstırma biçimini zip olarak secip tamam de bukadar.daha sonrada normal rom atar gibi telefonuna yapmıs oldugun rom u yükleyebilirsin.[/b]

bendeki surum tablet icin olani her halde setup bootable cd isosu normal android degil tablet pc ve notbooklaricin olanindan diye dusunuyom cd icerisindeki dosyalar ram.img kernel init...img sonra system.sfs iso icerisinde en buyuk boyut bunda digerleri onyukleme dosyalari gigi yada oyle
edit: yaffsfs adinda bir kac pro buldum denemedeyim durumu yazcam
edit: arkadaslas sonunda buldum programinadi cygwin bir emulator windows altinda linux tabanlisistemleri calistiriyor android dahil :) baya guel ms-dos tarzi insan kendini kaptiriyor bu arada pcme android kurcm linux den hafif klavye mausda tanitila bilyor surf cok hizli kapldigi alan 300mb bise(kemdi hazirladigim surum)

Edited by lazenes1