Jump to content

Ekran Krtı Sürücüsü Kurulunca Renler Karışıo ...

fatih337
 Share

Recommended Posts

ekran kartı drverını kurduktan sonra pc ye reset attığımda renler karışıo yada win7 başlatılıyor ekranından sonra ekranda dik çizgiler çıkıo yada hiç renler gelmiyor sücüyü kaldırdığımda sorun ortadan kalkıo güvenli modda veya bios ekranına girince hiçbir sorun gözükmüyor yardım edebilcek olan arkdslara şimdiden tşkkler
en son drverda da aynı problemle karşılaşıyorum

ekran kartı nvdia gf 8400m gs

bak kardeşim öncelikle driver o sürücüye mi ait bi bak sonra eğer ona ait ise bilgisayarı aç masaüstüne gel
sağ tık son win7 ise bilmiyom ama XP ise Özellikler>Ayarlar> sonra renk kalitesini 32 bit yap sorun hallolur
benimde başıma gelmişti :D yardım edebildiysem Ne mutlu

Edited by ByHaLuK

[quote name='ByHaLuK' date='30 May 2012 - 17:16 ' timestamp='1338391017' post='1206672']
bak kardeşim öncelikle driver o sürücüye mi ait bi bak sonra eğer ona ait ise bilgisayarı aç masaüstüne gel
sağ tık son win7 ise bilmiyom ama XP ise Özellikler>Ayarlar> sonra renk kalitesini 32 bit yap sorun hallolur
benimde başıma gelmişti :D yardım edebildiysem Ne mutlu
[/quote]
denicem hemen

[quote name='likarda' date='30 May 2012 - 17:31 ' timestamp='1338391873' post='1206678']
[b]sanırm arkdadasın sorunu hall olmuş bakksanıza geri donmedi :))))[/b]
[/quote]
hak vermelisinki herşey tıkladığın gibi olmuo drverı kur rest at olmadı sistemi geri yükle tekrar rest anca arkadsm malesef nvidia denetim masasına giremedim sistemim win7 bit ayarı başka bir yerden değişiyomu bilmiorum dğştremediğim için arkadsın önerisini dğerlendiremedim

ARKADAŞIM NVİDİA DENETİM MASSINDA NE İŞİNVAR BEN SANA DENETİM MASASIYLA İLGİLİ BİR ŞEY SÖYLEMEDİM Kİ BİDAHA OKU SONRA YAP MASA ÜSTÜNE GEL BOŞ BİR ALANA SAĞ TIKLA SONRA EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ renk ayarlarına Gelişmiş ayarlar seçeneğine tıklatıp yeni bir pencere açarak ulaşabilirsiniz.Açılan pencerede Monitör sekmesine tıklayın ve aşağıdaki Renkler seçeneğini göreceksiniz.Burada 16 bir ve 32 bir seçeneklerini göreceksiniz.16 bit seçeneğini seçmek görüntüleme sürenizi artıracaktır.Fakat gerçek kalitede renkler için 32 bit seçeneğini öneririz.

[quote name='samuray42' date='30 May 2012 - 17:41 ' timestamp='1338392506' post='1206681']
büyük bir ihtimalle ekran kartın arızalı.driverle felan boşuna uğraşma!!
[/quote]
ekran kartı arızalı olsa sürücüsü kurulu değilken hiç bir sorun cıkarmaması enterasan dğilmi? öyle olsa hiç düzgün göstermez sürücü kurulu değilken çok net görüntü war ama sürücüyü kurduğunda renler karışıyor

[quote name='ByHaLuK' date='30 May 2012 - 17:52 ' timestamp='1338393129' post='1206688']
OLMADI AL [code]http://www.bilgisayarkurdu.com/bilgisayar-ekran-cozunurlugu-ayarlari-4089/[/code]
BURDAN YAP
[/quote]
emeğin için tşkkler ama malesef olmadı

[quote name='ByHaLuK' date='30 May 2012 - 18:10 ' timestamp='1338394242' post='1206700']
arkadaş istersen pc ye bağlana bilirim ?
[/quote]
tmm nasıl yapcaz teamviewer yükleyim mi ? yok sa başka bir yöntememi bağlancan

[quote name='fatih337' date='30 May 2012 - 17:50 ' timestamp='1338393053' post='1206687']
ekran kartı arızalı olsa sürücüsü kurulu değilken hiç bir sorun cıkarmaması enterasan dğilmi? öyle olsa hiç düzgün göstermez sürücü kurulu değilken çok net görüntü war ama sürücüyü kurduğunda renler karışıyor
[/quot

örnek vereyim daha iyi anlaman için:mesela araban var,hızlanması için gaz pedalına basıyosun,yürüyor ama hızlanmıyor,çünkü motor arızalı:)