Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Windows 8'de bir ara GPU sorunu gibi birşey vardı.İlk çıktığında kuramamıştım.Acaba son versiyonlarda bu giderildi mi?Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim...

[code]Düzenleme Sebebi:İkili yazım olmuş nedense...[/code]

Edited by ayazoglu

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kaspersky Pure 2.0 Kurdum OS sürekli çöküyor :D 5 kadar çökmeden sonra otomatik onarma servisi açılıyor ve hiç bi işlem yapamadan geri gidiyor. :) giden gitti artık ama w8 de antivirüs kullanan varmı aranızda özellikle kis veya pure ?

[quote name='byxxl' date='09 August 2012 - 22:33 ' timestamp='1344551611' post='1229318']
Kaspersky Pure 2.0 Kurdum OS sürekli çöküyor :D 5 kadar çökmeden sonra otomatik onarma servisi açılıyor ve hiç bi işlem yapamadan geri gidiyor. :) giden gitti artık ama w8 de antivirüs kullanan varmı aranızda özellikle kis veya pure ?

avast kurmaya çalısırken çokuyor onu biliyorum rc sürüme geçtim geri ondada yapmaya başladı aynı hatayı daha once yoktu anlamış değilim derdi ne

[quote name='sere' date='09 August 2012 - 07:51 ' timestamp='1344498682' post='1229090']
[img]http://f1208.hizliresim.com/10/9/bnxw5.jpg[/img]

Resimde görünenleri aynen yapmayı unutma bu da reg dosyası çift tıkla enterla oturumunu kapat otomatik metro arayüzü gelecek :)

[code]http://www.mediafire.com/download.php?k7f4ydyg9v40jcj[/code]
Rar Pass: by_Sere_2012
[/quote]

dediğini yaptım kardeşim ama olmadı başka yöntem varmı?

[quote name='doncaster' date='10 August 2012 - 02:48 ' timestamp='1344559683' post='1229346']
dediğini yaptım kardeşim ama olmadı başka yöntem varmı?
[/quote]
bu xp/Vista/win7/win8'de %100 çalışmaktadır. Bir yerde yanlış yapıyorsun. Ya kullanıcı adını yanlış giriyorsun ya da şifreyi..

Windows 8 de Bitdefender,Trustport ve Eset gayet stabil çalışıyor.Dün akşamdan beri test ediyorum sistemi.Yanlız şu bir gerçek ki bu sistem tam bir fiyasko.Donmalar oluyor,disklere ulaşımda bazen sıkıntı yaşatıyor.Birçok program çöküyor ya da hata veriyor.Sistem çok olmasa bile ısınıyor,cpu fanı olağandan hızlı dönüyor.Kullanıcı dostu değil bu sistem.Microsoft farklılık yaratacağım diye içine etmiş herşeyin.Sistem konusunda gelenekçi değilimdir.2000 den XP'ye, XP'den Vista'ya,Vista'dan Windows 7 ye çok hızlı geçmiş biri olarak bu sisteme geçişim zor görünüyor.Windows 7 gerçekten çok iyi bir sistem.
Yukarıda bahsettiğim sorunların benim bilgisayar ile ilgili olabileceğini düşünecek arkadaşlara da şunu söylemek isterim.Windows 7 nin her sürümünü,modifiyeli,modifiyesiz,crackli cracksiz vs vs denemiş biri olarak bunların hiçbiri başıma gelmedi.Hatta ben Windows 7 min hiç çöktüğünü hatırlamam.
Neyse "yeni olduğu için sisteme balıklama atlayıpta altın bulmuş gibi sevinen ama aslında sistemdeki berbatlığı kendilerine bile itiraf edemeyen gençlere derim ki;kabul edin,olmamış bu.

Slm arkadaşlar bende Casper LAptop var. Windows 8 Ent. x64 indirdim kurdum. Kurulum bitti Aygıtlar hazırlanıyor dedi %72 de ekran gitti siyah ekranda kaldı yeniden başlatıncada yine aynısiyah ekranda kalıyor. Bütün siteleri araştırdım bi türlü Çözüm bulamadım bi yardım lütfenn...

[quote name='serdarcavusoglu1' date='10 August 2012 - 05:15 ' timestamp='1344575741' post='1229365']
rtm sürümde nasıl bu kadar sıkıntılar olur anlamak çok güç.
[/quote]

Aktivasyon dışında hiç bir sıkıntı yok ki... Windows 7'ye göre çok daha stabil, en ufak bir donma, takılma yok. Ses daha net, interneti hızlı... Bilgisayar mı seçiyor bu sistem anlamadım ki...

HERKEZE SELAM BEN WİNDOWS 8 PRO VE BİR ÖNCEKİ SÜRÜMÜNÜ KURDUM PC YE PROGRAMLARIN OLDUGU SAYFAYI AÇINCA PC 10 -15 SANIYE DONUYOR O SAYFADA ACMIYOR HEMEN VIRUS TARAMASI YAPTIM 4 KEZ FORMAT ATTIM EKRAN KARTIM ATİ-5470 PC UYKU MODUNA GEÇİNCE AÇILMIYOR VE İNTERNET DENEME SÜRÜMÜNE GÖRE EN AZ 5 KAT DAHA YAVAŞ BU SORUNLAR NEDEN OLA BILIR SUAN WİNDOWS 7 KULLANIYORUM VE PC SORUNSUZ MUKEMMEL PC ACER-5755G

HERKEZE SELAM BEN WİNDOWS 8 PRO VE BİR ÖNCEKİ SÜRÜMÜNÜ KURDUM PC YE PROGRAMLARIN OLDUGU SAYFAYI AÇINCA PC 10 -15 SANIYE DONUYOR O SAYFADA ACMIYOR HEMEN VIRUS TARAMASI YAPTIM 4 KEZ FORMAT ATTIM EKRAN KARTIM ATİ-5470 PC UYKU MODUNA GEÇİNCE AÇILMIYOR VE İNTERNET DENEME SÜRÜMÜNE GÖRE EN AZ 5 KAT DAHA YAVAŞ BU SORUNLAR NEDEN OLA BILIR SUAN WİNDOWS 7 KULLANIYORUM VE PC SORUNSUZ MUKEMMEL PC ACER-5755G

[quote name='KenanK' date='10 August 2012 - 16:26 ' timestamp='1344605218' post='1229454']
[b]KMS Server --->>> [/b][b][color="#ff0000"]kms-c.no-ip.org[/color][/b][b] [/b]
[b]
[/b]
[b]Online Sanırsam Deneybilirisiniz... CMD den manuel girerek...[/b]
[/quote]

Yok kapalı hala sanırım.

Bu server'ların yeniden online olacağını zannetmiyorum fakat ikide bir denemek yerine bilgisayar açık olduğu sürece sizin için otomatik olarak 10 saniyede deneme yapacak bir yol:

1) Aşağıda verdiğim metni kopyalayarak boş bir metin belgesine yapıştırarak uzantısını ".bat" olacak şekilde C:\ kök dizini içerisine "activate.bat" ismiyle kaydediniz:

[spoiler]@Echo Off

Echo Attempting Windows Activation
Echo Please Wait...

cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /skms kms-c.no-ip.org:1688
cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /ato

cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /skms kms-c.no-ip.org
cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" -ato

cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /skms 91.149.135.121:1688

cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /skms 91.149.135.121

cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /skms 91.149.135.83:1688
cscript //B "%windir%\system32\slmgr.vbs" /skms 91.149.135.83

Echo Activation Status...

cscript slmgr.vbs /dlv

Echo Activation will Retry in 10 Seconds

ping 1.1.1.1 -n 10 -w 1000 > nul

cls

start /b /i C:\Activate.bat[/spoiler]

2) Masaüstüne bat dosyasının kısayolunu oluşturarak oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayıp özellikler-kısayol-gelişmiş sekmesinden "Yönetici olarak çalıştır" ı seçiniz.

3) Kısayola çift tıklayınız. Olur ya server lardan bir tanesi faal duruma geçerse her 10 saniyede bir aktivasyon otomatik olarak sizin yerinize denenecektir.

Edited by helehoyni

Post-RC'deki Beyaz çerçeveli pencereler için (görev çubuğu rengini etkilemez):

1) Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM'deki EnableWindowColorization değerini 0 olarak ayarlayın.
2) Görev yöneticisinden DWM.exe'yi sonlandırın. (Ekran kararıp ardından oturum kapanacak.)
3) Oturumu tekrar açın.
4) Pencereleriniz artık Post-RC'deki gibi beyaz çerçeveli. :)

[img]http://i.imgur.com/QpvTA.jpg[/img]

Ekleme: Yerel KMS etkinleştirme videosu. (Link silindi, çalışmıyor.)

Edited by nlgzrgn

[quote name='nlgzrgn' date='10 August 2012 - 19:27 ' timestamp='1344616025' post='1229491']
Post-RC'deki Beyaz çerçeveli pencereler için (görev çubuğu rengini etkilemez):

1) Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM'deki EnableWindowColorization değerini 0 olarak ayarlayın.
2) Görev yöneticisinden DWM.exe'yi sonlandırın. (Ekran kararıp ardından oturum kapanacak.)
3) Oturumu tekrar açın.
4) Pencereleriniz artık Post-RC'deki gibi beyaz çerçeveli. :)

[img]http://i.imgur.com/QpvTA.jpg[/img]
[/quote]

[b]Aynen çok iyi olmuş bu.. ben bide değişen arka plan kullandığım için pencere kenarlarının değişmesine gerek yok ;) teşekkür ettim paylaşım için..[/b]

[quote name='dooodlez' date='10 August 2012 - 16:52 ' timestamp='1344617547' post='1229500']
ben başlat menüsü istiyorum ama metroda olsun istiyorum :D varmıdır böyle bir şey?
[/quote]

ViStart'ı deneyin ama bence metro arayüzüne alışmak zor olsa da daha sonradan çok daha pratik ve güzel geliyor.

180 günlük deneme süresi bile etkinleştirilmedi.Bu şekilde kaç gün gider arkadaşlar? sürüm enterprise x64.Bua rada rc dden stabil gibi

180 günlük deneme süresi bile etkinleştirilmedi.Bu şekilde kaç gün gider arkadaşlar? sürüm enterprise x64.Bua rada rc dden stabil gibi

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...