Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nihayet ekran kartı driver kurdum.Arkadaşlar windows7 uyumluluk modunda çalıştı şuan sıkıntı yok.Ancak ben şifre girmeden win8 otomatik açılmasını istiyorum.uyku modundan çıkarken bile parola diyor ben tamamen kaldırmak istiyorum
Ayrıca mozilla firefox 13 x beta sürümünde sorun yok

Edited by kacaksevgilim

Mause Saatin Oraya Götür ( Masaüstünü Göster Butonunun Oraya ) Bir Pencere Açılır Oradan Ayarlar Daha Sonra En Alttan Bilgisayar Ayarlarını Değiştire Gir . Burayı Bir Kurcala Derim @kacaksevgilim ;)

[quote name='halill07' date='01 June 2012 - 20:10 ' timestamp='1338570654' post='1207509']
Windows 8 classic Shell programını kullanarak XP klasik başlat menüsü elde edersiniz. Ben öyle yaptım. Çok hoş oldu.
[/quote]

eyvallah sağolasın denerim..Ama şu saatin ordaki yazı sinirimi bozuyor yav..:) (değerlendirme kopyası)..:)

Hocam benim istediğim hem başlat menüsünün hemde metro uygulamasının bir arada olması.Şöyle soyluyeyım bir örnekle
mesela win +m yapınca metro açılsın , win+b yapınca klasik başlat menusu.Start 8 beğenmedim.tamam başlat menusu katıyor ama metro bloke oluyor bu seferde
not:Windows 8 classic Shell işimi gördü.Win tuşuna metroyu atadım daha havalı oldu.Şimdi şu sağ alt koşede release preview yazısını kaldırmak kaldı.Üstadlar onada bir el atsa :rolleyes2:

Edited by kacaksevgilim

@Secret One Mause Saatin Oraya Götür ( Masaüstünü Göster Butonunun Oraya ) Bir Pencere Açılır Oradan Ayarlar Daha Sonra En Alttan Bilgisayar Ayarlarını Değiştire Gir . Burayı Bir Kurcala

@kacaksevgilim eski Windows 8 için O Yazıyı Silme Var Ama Bu Sürüme Uyarmı Onu Bilmiyorum Denemekte İstemiyorum Açıkçası Çünkü Benim İçin Sorun Olmuyor :)

[quote name='Secret.One' date='01 June 2012 - 18:57 ' timestamp='1338577035' post='1207554']
[b]arkadaşlar ben şifre yazmadan direk pc yi açmak istiyorum Windows 8 de napıcam ?[/b]
[/quote]

Kurarken şifre koyma.

Şifre koyarak kurduysan kullanıcı hesaplarına girip şifreyi kaldır.

[quote name='Secret.One' date='01 June 2012 - 18:57 ' timestamp='1338577035' post='1207554']
[b]arkadaşlar ben şifre yazmadan direk pc yi açmak istiyorum Windows 8 de napıcam ?[/b]
[/quote]
başlat-çalıştıra netplwiz yaz
gelen ekranda"kullanıcı bu bilgisayarı kullanabilmek için bir ad ve parola girmelidir" kutucuktaki tiki kaldır senden kullanıcı adı ve şifreni isteyecek onayla tamamdır.

Classic Shell kurdum ama reset atınca gelmiyor başlat menüsü?
net framework kurmuyor sistemde kurulu diyor ama net framework gerektiren programlarda kurulu değil yükle diyor

Edited by bekmez

@Bekmez Classic Shel Tarzı Başka Programlar Var Onları Dene Şuraya Bak Bi Arkadaşım

http://www.chip.com.tr/konu/windows-8-de-beklenen-olmadi_34000.html

@Kenank Bende Şimdi Kurdum Max Payne 3 Crack Yaptım Sorunsuz Oynuyorum .

[quote name='VirtualTeam' date='01 June 2012 - 16:02 ' timestamp='1338555739' post='1207398']
verilen deneme sürümü acaba benim ses driverı veya başkasının ekran kartı driver rını çözen varmı? yok çünkü
firmalar bu yazılımları w8 için geliştirip w8 tam sürümde bize sunacak bu başlığın tnctr nin veritabanını şişirmekten başka bir
amacı olamaz
[/quote]

VirtualTeam ne ariyosun sen? bir işletim sisteminde sadece driver kaynaklı sorunlar mı olur? kullanıcıların başka sorunu olamaz mı? tartışma ortamı yaratmayın ve birşeyler yapmaya çalışan kullanıcıların şevkini kırmayın.

arkadaşlar ben mikrosoft. sitesinden indireyim dedim sistemi denetlemek için izin istedi verdim pc tools inter. sec. win liv temel parçaları gibi 4 program uyumsuz çıktı acer 5635z laptop kullanıyorum driver uyumsuzluğu çıkmadı indiriyorum kuracam bakalım ne olacak.

Programların Uyumsuz Çıkması Aslında Pek Önemli Değil Uyumluluk Modunu Windows 7 Yapınca Çoğu Uygulama Açılıyor Ama Gerekte Yok Yani Ben 2-3 Gündür Kullanıyorum Bir Uyumsuzluk Göremedim . Size Şöyle Diyim Kurduktan Sonra Mağazaya Mutlaka Uğrayın :) . Iphone ' daki Fruit Ninja Oyunu Bile Ücretsiz Veriliyor Orada :)

netbook larda metro ara yüzü çalışmıyor bunu açmak mümkünmü çözünürlük 1024 600 ben bunu regedit ten ayarlıyorum çözürnürlük 1024 768 oluyor ozaman metro çalıyor ama bu seferde ekran çok geniş simgeler eğik oluyor başka çözümü varmı acaba 1024 600 metro arayüzü kulanmak için

netbook larda metro ara yüzü çalışmıyor bunu açmak mümkünmü çözünürlük 1024 600 ben bunu regedit ten ayarlıyorum çözürnürlük 1024 768 oluyor ozaman metro çalıyor ama bu seferde ekran çok geniş simgeler eğik oluyor başka çözümü varmı acaba 1024 600 metro arayüzü kulanmak için

[quote name='adam4' date='02 June 2012 - 15:20 ' timestamp='1338639642' post='1207825']
metin2 açılmıyor ya.oyunu başlat diyorum hiç bir şey çıkmıyor.

metin2 açılmıyor ya.oyunu başlat diyorum hiç bir şey çıkmıyor.
[/quote]

[b]Oyunlarla Uyumsuz Demekki daha.. :D Max Payne 3ü Çalıştıramadım bendeeee... :/ :/ [/b]

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...