Jump to content

Win7-8 Kurulumunda 100 Mb Lik Alanı Birleştirmek

blue_life
 Share

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 yıl yıl...

soruyu doğru yerde mi sordum bilmiyorum ama bunu sistem kurulurken hiç oluşturmamasını en baştan sağlayabilir miyiz?. (boot.wim içerisinden yani). giderek de artıyor. windows 7 de 100, windows 8 de 350, windows 10 da 500 mb oldu.

soruyu doğru yerde mi sordum bilmiyorum ama bunu sistem kurulurken hiç oluşturmamasını en baştan sağlayabilir miyiz?. (boot.wim içerisinden yani). giderek de artıyor. windows 7 de 100, windows 8 de 350, windows 10 da 500 mb oldu.

bir kereye mahsus acronis disk directory(yada benzeri bir program ) ile sistemi boot edin bu bölümü ve c yi silin c sürücüsünü tekrar oluşturup etkin yapın sistem kurarken bölüm silip oluşturmayın sadece c yi seçin yada biçimlendirip c yi seçin bu şekilde bölüm oluşmaz ama silip tekrar oluşturursanız oluşuyor diye biliyorum 

bir kereye mahsus acronis disk directory(yada benzeri bir program ) ile sistemi boot edin bu bölümü ve c yi silin c sürücüsünü tekrar oluşturup etkin yapın sistem kurarken bölüm silip oluşturmayın sadece c yi seçin yada biçimlendirip c yi seçin bu şekilde bölüm oluşmaz ama silip tekrar oluşturursanız oluşuyor diye biliyorum 

cevap için teşekkür ederim. ama benim sormak istediğim her bilgisayar için her format atarken sormamasıydı. yani sonuçta bölüm oluşturup silerken boot.wim içerisinden bir dosya tarafından kontrol edildiğini tahmin edebiliyorum ama hangi dosya olduğunu bilmiyorum. eğer bunu çözersek bölüm oluştururken "sistem ek bölümler oluşturabilir" yazısını atlayıp tek bölüm oluşturabiliriz diye düşünüyorum

• 4 ay sonra...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...