Jump to content

Toshiba Hdd Sorunu

ercan_1054
 Share

Recommended Posts

Yazım açıklayıcı olması açısından biraz uzun bunun için özür dilerim,açıklayıcı yazdımki belki başka yollarla hdd olayını açarım

[left]Merhaba arkadaşlar Toshiba Satellite C660 marka bir dizüstü makinam var hdd zaten sorunluydu S.M.A.R.T'dan dolayı sürekli hata veriyordu bende bir gün farklı bir olaya sinirlenip klawyenin üstüne yumruk attım makina kendini resetledi birden ve tıkır tıkır ses cıkartıyordu o hdd'yi köşeye kaldırdım arkadaşdan aldığım hdd'yi kullanmaya başladım ama sürekli mavi ekran hatası veriyordu sonunda oda bozuldu ve bu eski hdd'ye geri dönmek zorunda kaldım ses olayı bitmiş fakat format yemiyordu bende dedim herlde ben vurduğumda hdd'nin kafası sürttü ve klasik badsector olayı oldu hdd 500 gb 1o tane 4o gb'lik bölümler oluşturdum tek tek format atmayı denedim sonunda bir bölümde formatı yedi ama şu anda atıyorum bilgisayarımı tıklıyorum ordan yedek bölümüne girdiğimde yanıt vermiyor diyor ve öyece kalıp bir süre sonra düzeliyor zannedersem badsector yüzünden bunu yapıyor maxblast 4 (Hdd sıfırlama programı) ile badsector olayını aşarım dedim ama %0 da kalıyor ilerlemiyor tahmin ediyorumki bu hdd'nin içinde gömülen boot bölümü yüzünden hdd'yi sıfırlayamıyorum öğrenmek istediğim bu gömülü bölümü nasıl kalıcı olarak silerim? Sizlerin yardımını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.[/left]

Sistem Özellikleri:

[list]

[*]Intel(R) HD Graphics (256 MB)
[*]TOSHIBA MK5065GSXN (465 GB,)
[*]High Definition Audio Denetleyicisi [8086-3B56]
[*]Intel(R) Pentium(R) CPU P6200 @ 2.13GHz, 2128 MHz
[*]2 gb Ram
[/list]