Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

1000 Megabit İnternet Ne Demek?

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Siz de birkaç Megabitlik bir bağlantıya sahipseniz, bu videoyu izlerken sinirlerinize hakim olmanızı öneririz. 1000 Megabit hızındaki interneti kullandık ve deneyimlerimizi anlattık.

Turkcell Superonline'ın Gayrettepe'deki Genel Müdürlük binasına gazeteci arkadaşlarımızla bir ziyarette bulunduk.

Firmanın giriş katında hazırlanan deneyim odasında, ev veya ofiste kullandığınız internete bağlı olan cihazların neredeyse tamamı var. Kablosuz ağ üzerinden internete çıkabilen yeni nesil Samsung TV'den tutun, Xbox oyun konsolu, dizüstü bilgisayarlar, tabletler vs.

İşin en güzel tarafı ise bu cihazların tamamına verilen 1000 Megabit hızında bir fiber internet bağlantısının mevcut olması.

Videoyu izleyin

[code]http://shiftdelete.net/1000-megabit-internet-ne-demek-38089.html[/code]

Çok fazla vakit kaybetmeden, 1000 Megabit'in ne demek olduğunu bazı denemelerle anlamaya çalıştık.

Neler yaptık?

YouTube'dan 1080p film izledik, yetmedi aynı anda Vimeo'dan da Full HD bir video açtık, yetmedi Turkcell TV'yi açtık, o da yetmedi ve 3 tane yüksek çözünrülüklü filmi FTP'den bilgisayarımıza indirdik

Kaynak: [code]http://shiftdelete.net/1000-megabit-internet-ne-demek-38089.html[/code] Edited by sere

[quote name='VirtualTeam' date='24 June 2012 - 19:38 ' timestamp='1340566712' post='1215509']
videoyu izleyemiyorum donup duruyor kanser sebebi bizim net resmen yerlerde
[/quote]
nasıl olur bizim bura santrale en uzak nokta ben bile rahat izledim sen nerdensin?

[quote name='VirtualTeam' date='24 June 2012 - 20:16 ' timestamp='1340569019' post='1215521']
hatay ama akk geçmişim
[/quote]
evet ondan ben rahat izledim akk yi gweçmedim. Bizim burlar max 1 mbir destekliyor ama ben 3-4 mbit alabiliyorum. TTnet altyapına hayranım. Ama tt de çalışan adamın dediğine göre 1 aya kalmaz fiber kablo döşencek sende rahat edersin ama hadi bakalım hayırlısı... :) Bu arada ben 3. büyük şehir izmirdeyim ama gel görelim aldığımız hız ortada.. :(

[quote name='Sirius' date='25 June 2012 - 01:49 ' timestamp='1340578184' post='1215563']
1000 megabit internet Ttnet kullanıcılarının rüyasına bile girmeyecek internet demektir.
[/quote]
sadece ttnet değil süperonline cılarda rüyasında görür 50 gb geçince sanki kullanıcısının gözünün yaşına bakıyoda turkcell sadece kendi ana binasına verdiği hızın havasını atmış

[quote name='safranos' date='24 June 2012 - 23:55 ' timestamp='1340578538' post='1215564']
sadece ttnet değil süperonline cılarda rüyasında görür 50 gb geçince sanki kullanıcısının gözünün yaşına bakıyoda turkcell sadece kendi ana binasına verdiği hızın havasını atmış
[/quote]

aylik 999tl bayiliyorsun akk falan kalmiyor

1000 Megabit internet türkiyede sadece belirli bölgelere verilmekte. Tabi sadece fiber alt yapı olan bölgelere. Ancak her ne kadar 1000 Megabit internetim olmasa bile kullandığım 20 Megabitlik paket fazlası ile yetiyor :D

[img]http://www.speedtest.net/result/2030959830.png[/img]

Haydi kolay gele !