Jump to content

Ekran Kartı Sorunu

rqe2
 Share

Recommended Posts

ben vatan bilgisayardan 1 tane 1gb kart aldım kartın markası sapphire hd5570 128 bit takdım pcme benm powersupım 300 wattı calsdrmadı pc kasdı gıttım sonra 500 wat power sup aldm kartı takdım gene hala kasıyo neden olabılır oyunlarda performans goremıyorum baskaları cok övüyo kartı ama ben bi performans goremıom neden olabılır bılen ltfn cvp lasın Edited by rqe2

[quote name='rqe2' date='06 July 2012 - 16:03 ' timestamp='1341579837' post='1219190']
ram 1gb anakart p5l-mx işlemciyi bilmiyorum oynadıgım oyun metin2 knight counter bu ucundede kasıo cs de fps 30 40 larda cözünürlük 1024 720 de oynıorum
[/quote]
[b]Counter - Strike Metin 2 gibi oyunlar ekrankartı degıl işlemciye yüklenen oyunlardır.işlemcinden dolayı kasıyor.[/b]

[quote name='rqe2' date='06 July 2012 - 17:30 ' timestamp='1341585009' post='1219211']
[img]http://e1207.hizliresim.com/z/6/9drcc.jpg[/img]

İşlemci Bumu intel 4 cpu fln yazan yer glıba =???
[/quote]
evet bu fakat işlemcin cok kötü değil.İşlemci fanını ıyı oturttuğuna felan emin misin?işlemcinin sıcaklık değerleri nedir?

Bendede His 5570 var 500 watt lı kasa var hiç sorun yaşamadım en ağır younlarda bile Crysis2,Batilfield 3,Cod modern warfare 2 vs.. yüksek ayarlarda.. Sürücü güncellemesi yap yada şöyle bişey aklıma geldi bendeki kart

pci express 2.1 anakrttaki giriş pci exp 2.0 anakrtında dar boğaz oluyo olabilir senin...

kardeş senın pc pentıum 4 zaten sen işlemciden kaybetmişsin ..sen en iyisi sendeki pcyi çöpe at git çift çekirdekli pc al yeni aldıgın ekran kartı da ona tak bak görürsün takılma yapmaz...fazla araştırmana da gerek yok ..pentıum 4 le ancak internete girersin..

@bozart
Adamın cpu problemi yok. Oynadığı oyun mevcut sistemi kasacak bir oyun değil. Herkes tutturdu 5-6 senedir bir çift çekirdek davası. 8 çekirdekli cpular çıktı hala çift çekirdek diyorsunuz.
Yardımcı olmak istiyorsan fikrin olan bir konuda yorum yap..

@rqe2
LeOn. un dediği gibi driver sorunu olabilir. ATI kartlarda bu çeşit sorunlar olur. Üreticinin web sayfasından işletim sistemine uyumlu son sürümü indir.
Programlardan eski sürücüyü kaldır. Sistemi yeniden başlat ve güncel driver kur. Kurulum bitince tekrar sistemi kapatıp aç. Kartın yanında gelen cdye güvenme.
Birde yakın zamanda ram takviyesi yap.. ;)

[quote name='OzgrGvnc' date='07 July 2012 - 10:34 ' timestamp='1341657271' post='1219375']
@bozart
Adamın cpu problemi yok. Oynadığı oyun mevcut sistemi kasacak bir oyun değil. Herkes tutturdu 5-6 senedir bir çift çekirdek davası. 8 çekirdekli cpular çıktı hala çift çekirdek diyorsunuz.
Yardımcı olmak istiyorsan fikrin olan bir konuda yorum yap..
[/quote]

kardeş burda yardım etmeme bir konu geçmiyor .zaten yorumumda belirtmişim.
çift çekirdek davasına gelince adam hala pentıum kullandıgına göre adamın durumu yok gibi ki öyle gözüküyor yoksa pentıum kullanmazdı..senın dedigin gibi gitsin 8 çekirdek kullansın. fiyatları da zaten uçuk 500 yada 600 tl..belki senın durumun iyidir sen kullanabilirsin.yoksa bizde yorumumuzda çift deilde 8 çekirdegi deil gitsin turbo çekirdek kullansın.senın burdaki yargılaman hiç iyi deil.kendi durumumuza göre konusmuyoz burda empati denen bi şey war..

Edited by bozart

@bozart
Sana yazdığım kısımda bahsettiklerim sana yazılmıştır. Adama git şunu al dediğim yok. Tam tersi sisteminin bu oyunları kaldıracağından bahsettim. Dikkatli okuyup ne dendiğini düşünürsen anlarsın belki.
Ben adama driver sorunudur dedim, adamın durumunu bilmeden git pc yi çöpe at yeni pc al diyen sensin. Na bak altta mesajından alıntı yaptım.
Empati kelimesinin anlamını öğrenip gel tekrar konuşalım..

[quote name='bozart' date='07 July 2012 - 11:17 ' timestamp='1341652669' post='1219358']
kardeş senın pc pentıum 4 zaten sen işlemciden kaybetmişsin ..[size="3"][b]sen en iyisi sendeki pcyi çöpe at git çift çekirdekli pc al yeni aldıgın ekran kartı da ona tak[/b][/size] bak görürsün takılma yapmaz...fazla araştırmana da gerek yok ..pentıum 4 le ancak internete girersin..
[/quote]

Dağılabilirsiniz.

[quote name='neskali' date='06 July 2012 - 23:19 ' timestamp='1341609592' post='1219286']
Bendede His 5570 var 500 watt lı kasa var hiç sorun yaşamadım en ağır younlarda bile Crysis2,Batilfield 3,Cod modern warfare 2 vs.. yüksek ayarlarda.. Sürücü güncellemesi yap yada şöyle bişey aklıma geldi bendeki kart

pci express 2.1 anakrttaki giriş pci exp 2.0 anakrtında dar boğaz oluyo olabilir senin...
[/quote]
en tepe model kartlarda yada 2li 3lü ekran kartı kurulumlarında bile pci x 2.0-1.0 farkı %10 civarı iken bu kartla bahsettiğiniz darboğazın olması mümkün değil

Driverları güncelle sorun gene aynı ise sistemi tekrardan yükle virüsdende yapabilir exelere bulaşdı ise cpu yüzdesini kontrol et.

Aynı işlemciden eskiden kullanıyordum , uyunlarda kastığı için işlemcimi değişttirdim Intel® Core™2 Duo Processor E7500 işlemci aldım şuan bir sorun yaşamıyorum sana ayriyetten bir tavsiyem olucak birde RAM miktarını çoğalt 1'den 2gb'a çıkar tam olsun olmuşken ...

• 2 hafta sonra ...

yaw arkadaslar anlamıyosunz glıba herseyı ypdm dedıgınz gıbı okadarda cahil birisi degilm drıverlar yuklu hersey yklu gıttım gunce drıverını ındırdım sıtesınde gene aynı gene aynı işlemcidende olablr dıorm ama emınde dglm smdı ıslemcı alsam gıtsm olmassa gene giricek para ona acıorum ondan tedırgınım alsammı almasammı kesın bı sonuc cıksa ypcm da işde kesın bı sonuc yokk... TEKRAR SOYLUyORUM DRIVERLAR YUKLU ALIN FOTO

[img]http://d1207.hizliresim.com/z/j/9ry9r.jpg[/img]

yaw arkadaslar drıver yukle fln demeyn ltfn yukledm drıverları gıtım atının kendı sıtesınden yukledm gene aynı olmıo ıslemcıden dır dıom smdı emınde degılm gıtsm ıslemcı deıssem gene giricek para korkıom ondan dolayı tedırgınım alsammı almasammı dıe kesın bı sonuc cıksada rahatlasak :D bende ona göre hareket ediyim

driver resim :[img]http://d1207.hizliresim.com/z/j/9ryh1.jpg[/img]

[quote name='tutuklu8' date='07 July 2012 - 19:36 ' timestamp='1341682599' post='1219499']
ekran kartı driverini kurmadığından emin gibiyim
[/quote]
yukledım kardesım al bak foto [img]http://d1207.hizliresim.com/z/j/9ryh1.jpg[/img]