Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. ×

Disk Yazma Korumalı Hatası

RoNsy
 Share

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar...

Hemen konuya girmek istiyorum. Yeni aldığım telefon için arkadaştan 32 GB hafıza kartı aldım. Buraya kadar herşey güzel fakat hafıza kartını telefona taktım ve görmedi, sonra bilgisayara taktım. Bilgisayar gördü içinde sadece 1 GB boş alan var ve içindekileri silmeye çalıştım silemedim. Biçimlendirmeye çalıştım "Disk Yazma Korumalı" diye bir hata verdi.

Hata bu :

[img]http://i.imgur.com/UbG6K.png[/img]

İnternette araştırdım ve bulabildiğim her konudaki çözümü denedim ama nafile. Şimdi bunu düzeltmek için yaptıklarıma gelecek olursak bayağı uzun bir liste çıkıyor :

[indent][b]1.[/b] Öncelikle adaptörün yanındaki anahtarı oynadım. Sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]2.[/b] Kart okuyucudan kaynaklanıyor olabilir dediler ve 4 ayrı kart okuyucuda, farklı bilgisayarda ve işletim sitemi Windows 7,Xp olan bilgisayarlarda denedim. Sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]3.[/b] Kartı tarattım, Microsoft Security temiz dedi, içine girdim tüm dosyaları seçip "salt okunur"u kaldırdım ve yaklaşık 6 saat dedi, bekledim 6 saati geçti. Yani sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]4.[/b] Araştırmalarım sonucu böyle bir reg buldum : [color="#000000"][b]"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies kısmında sağ tarafta WriteProtect‘i göreceksiniz. Onu çift tıklayın ve oradaki 1 değerini 0 yapın ve kapatın."[/b][/color] İşletim sistemim Win7 ve böyle bir yol yok bende not defterinden reg yaptım öyle yükledim olmadı, Xp de denedim olmadı. Anlayacağınız sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]5.[/b] Bilgisayarı güvenli modda çalıştırdım. Sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]6.[/b] Sahiplik aldım, sil dedim, Sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]7.[/b] Farklı programlarda biçimlendirmeyi denedim olmadı örneğin partition magic onda da sonuç [color="#FF0000"]başarısız.[/color]

[b]8.[/b] Baktım olmuyor Xp format CD taktım HDD kısmında gördüm ama yine biçimlendiremedi. Sonuç yine [color="#FF0000"]başarısız.[/color][/indent]

Bu kadar yol denedim sonuç başarısızlık. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı? Yoksa karttan umudu keseyim mi?

Şimdeden yardımı olan, olacak, emek harcayacak herkese teşekkür ederim.

Not: Samsung Kies'te kartı görmedi.

[b]Edit: Aklıma gelen her şeyi deniyorum.[/b]

[indent][b]9.[/b]Tak çalıştır linux ile silmeye çalıştım içindeki dosyaları ve sonuç yine [color="#FF0000"]başarısızlık[/color].[/indent] Edited by RoNsy

• 5 years yıl...