Jump to content

Notebook Sorunu Nedir Sizce ?

quadcore
 Share

Recommended Posts

Asus N61JQ ürünü var elimde yaklasık 1.5 sende oldu olmadı kullanılalı ben boyle rezillik görmedim bana yardımcı olun lutfen bilen varsa önce cok ısnıyordu asus a gonderdm asus anakart degişdi denildi ve bu ısınmayla birlikte aynı zamanda goruntu de taramalar oldu çizgi cizgi seklinde ve kapandı ekran gelmedi asusa gönderdm
neyse yapıldı geldi fakat usb yolları geldiginde tıpkı eskisi gibi esnek ve tozluydu usbnin sarı dişleri oksitliydi yani ben asusa soyledm onlar bu seride anakartta usbler tumlesik degil soketli dedi ve bana isterseniz global sistemden kontrol ettirin dedi keske desydim edelim diye neyse tm dedim kapattım telefonu sonra tekrar ısınıyor diye birdaha gonderdm 2 hafta sonra bu sefer thermal fan ve bakır yolları batarya degişti dediler ve ben bu sefer ısınma oyunlarda cpu 83 gpu 78 80 di battlefield 3 ultrada oynarken gram kasma yok ve kapanma asla yokdu 2 kez daha gonderdm ısınıyor diye onlar sorun yok test edildi diye form yazıp gonderdiler sonra 1.5 ay oldu bugun actım film izledm oglen ve tekrar actm pat birden gitti gorundu geldi ilk tarama seklinde erkanda gene aynı çizgiler vardı ekranda fan calısıyor ram degiştirdm hardisk soktum aynı
calısırken wirelles ısıgı ve hdd yanıyor sonra hiç yanmıyor ekran simsiyah üstelik garanti haziran 2012de bitti ben simdi ne yapcam garanti bitti fakat aklıma takılan anakart degiştirilirse en az 6 yada 12 ay garanti vermezlermi garanti bittigi halde yada orada 40 gun yani 4 kez gitti geldi diye garanti gorunmezmi cok magdurum
saygılar...

forumda OzgrGvnc nickli bi arkadaş var onada sorabılırsın şahsım adına konuşuyorum nootbok denınce akllıma sadece DELL gelir bu marka su ana kadar gordugum en ıyı makınaları yapıp garantı kapsamında en kalıtelı servısı sağlamaktadır sony ibm toshiba hp mac şahsen bunlara kesınlıkle para vermem DELL i alırken aldıgınız urun ve Garatısınıde almaktasınız 3 aylık arıza yapmış DELL Nootbok direk değişimm vermekteler ellerıde bu urun yok ıse bı ust modelını vermekteler 3 ayı geçmiş ise evde servıs vardır en az 72 saat ıcınde gelıp onarmaktadırlar bu bahsetmış oldgum dıger fırmalara bızde urun gondermekteyiz bildiğin sokak arasındakı telefon tamırcılerının uygulamış oldugu tamıratı noot buga uyguluyorlar sallamaktalar burda bahsetmış oldugum esnaf arkadaşlar yanlış anlamasın 3310 telefonlara ugulanan tamırat gıbı farz edın yan kuruluşlara gonderdımız makınaların chipet değişimlerine ise 3 ay garantı verılmetedır ( hp clevo acer casper asus beko arcelik vestel samsung lenova vs vs ) cihaz alırrken tabırı caizse pastanın ustundekı kremaya aldanmayınız
15 gb ram filanca işlemci şuadar ekran kartı vs vs işlemci markası vardı genelde bu markalar clevo deılen şirkerin urunlerını kullanmaktalar ana kart numarasını sorgulatabılırsınız googleden.. benım gozumde bılgısayar intel işlemci nvidia cipsetli ekran kartı gigabyte anakart sgeate HDD ... gücün varsa SSD hdd ve benzeri kullanabılırsın bu yazdıklarım bılgılendırme amaclıdır

tüketici haklarından birşey cıkarsa para iadesi talebinde bulun değişim isteme..

Edited by riddic

Merhaba;
Parça yeni takılmış olsa bile ürünün garantisi tamamı için geçerlidir bu yüzden firmalar hangi parça değişirse değişsin hatta garantinin bitmesine son 2 ay kalsa da ürün değişse bile ilk ürünün alındığı tarih garanti başlangıcı olarak geçer arkadaşların önerisi doğru yönde en mantıklı çözüm tüketici hakem heyeti birde ürünün garanti dönüşü kağıtlarını konrtol et geçen çalışma günü kaç gün ve cumartesi günleride çalışma günü olarak geçer eğerki son 1 yılda kanun değişti 20 günü geçmiş bir işlem varsa oradan bişiler yakalaya bilirsin ve bilginiz olsun arkadaşlar artık bir ürün farklı arızalardanda olsa 5 kez garantiye gittiği zaman ürünün iadesini veya değişimini tüketici hakem heyeti ile sağlaya biliyorsunuz ....

Öncelikle geçmiş olsun arkadaş.
Bulunduğun yerdeki tüketici haklarına başvurmandır servis raporlarını varsa eger laptobun tamirden önceki resimleri tamirden sonraki resimleri elinde ne varsa başvurman sana + olacaktır.Allah yardımcın olsun.Aklında olsun eger bir daha laptop alırsan DELL den başka birseye bakma.

tüketici haklarına git para iadesi iste sonra da dell ya da lenovo al. dell garantisi iyi. lenovo ise arıza yapmaz bir markadır. ben kaç yıldır lenovo kullanıyorum resmen anasını düdük ettiğim halde hala takır takır çalışıyor. anca hdd kapağının boyası döküldü kendi kendine. üstüne oturdum defalarca ranzadan düşürdüm anca menteşesi kırıldı. üstüne koca sunta düştü de bir tuşu koptu sony garantisi de çok iyi bu arada. bir haftada düzeltiyorlar arızayı.

4 tane rapor var mavi kagıt fakat ürünü asus adana bölge mudurunden aldın kendisine hediye geldi ben ürünü
onun cok sammimi arkadasından aldım benimde cok sevdigim abim olur yarın gidecem bakalım ne diyecekler
cok madrurum ürün hediye olmassa gitcem kaymakanlıga basvuracam benim her halde ilk işim o müdürü bulmak o zaten garantisi gecen bitmişdi sagolsun götürdü yaptı anakart degişti raporunu verdi ama ben asusa degişim isityirorm dedim hediye ürün
degişmez denildi türkiye hekem heyetinde oylemiş basıma neler geldi neler anlatsam vay anasını der gecersiniz eger bu ürün
hediye degilde normal ürün olsaydı simdi cok zengindim gercekten üründen 4 5 tane almısdım düşünün
degişti denilen sey degişmedi bence anakarta ısı vurdular gönderdiler 1.5 ay olmadı arıza yaptı dusunun artık testlerde 90 c
kadar geldi dedi asus normal denildi bende asusun bir sirü ürününü sattım ay Allah kimseyi sabrını zorlamsaın
sizlerden Allah razı olsun simdi hediye ürün degişirmi ?

4 tane rapor var mavi kagıt fakat ürünü asus adana bölge mudurunden aldın kendisine hediye geldi ben ürünü
onun cok sammimi arkadasından aldım benimde cok sevdigim abim olur yarın gidecem bakalım ne diyecekler
cok madrurum ürün hediye olmassa gitcem kaymakanlıga basvuracam benim her halde ilk işim o müdürü bulmak o zaten garantisi gecen bitmişdi sagolsun götürdü yaptı anakart degişti raporunu verdi ama ben asusa degişim isityirorm dedim hediye ürün
degişmez denildi türkiye hekem heyetinde oylemiş basıma neler geldi neler anlatsam vay anasını der gecersiniz eger bu ürün
hediye degilde normal ürün olsaydı simdi cok zengindim gercekten üründen 4 5 tane almısdım düşünün
degişti denilen sey degişmedi bence anakarta ısı vurdular gönderdiler 1.5 ay olmadı arıza yaptı dusunun artık testlerde 90 c
kadar geldi dedi asus normal denildi bende asusun bir sirü ürününü sattım ay Allah kimseyi sabrını zorlamsaın