Jump to content

Kulaklığımın Kablosunu Uzatmak İstiyorum

134679852
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar gece en ufak bir seste tüm ev ahalisini rahatsız ettiğimden dolayı kulaklık kullanmak zorunda kalıyorum. Fakat masaüstü bilgisayar kullandıgımdan ve bilgisayar masamın tasarımından dolayı bu biraz zahmetli oluyor. Bu nedenle kulaklıgımın kablosunu uzatmak istiyorum.(3-5 metre :D) Elektronikçilerde bunun için aparatlar mevcut ama ben kendim yapmak istiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ? Şimdiden teşekkürler.İyi Forumlar!

kabloyu 2 ye kes bildiğin elektirik kablosu ile araya uzatma at yada kulaklıgı sok baştan uca tek kablo cek ben boyle kullanıyorum lehimsiz olmuyor ama denedım :D yanlız benım mudehale etıgım kulaklık gıttıgım bır ınternet cafeden aldıgım arızalı kulaklık orjınalı duruyor ..

kabloyu 2 ye kes bildiğin elektirik kablosu ile araya uzatma at yada kulaklıgı sok baştan uca tek kablo cek ben boyle kullanıyorum lehimsiz olmuyor ama denedım :D yanlız benım mudehale etıgım kulaklık gıttıgım bır ınternet cafeden aldıgım arızalı kulaklık orjınalı duruyor ..

[quote name='134679852' date='15 July 2012 - 01:24 ' timestamp='1342308251' post='1221568']
Arkadaşlar gece en ufak bir seste tüm ev ahalisini rahatsız ettiğimden dolayı kulaklık kullanmak zorunda kalıyorum. Fakat masaüstü bilgisayar kullandıgımdan ve bilgisayar masamın tasarımından dolayı bu biraz zahmetli oluyor. Bu nedenle kulaklıgımın kablosunu uzatmak istiyorum.(3-5 metre :D) Elektronikçilerde bunun için aparatlar mevcut ama ben kendim yapmak istiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ? Şimdiden teşekkürler.İyi Forumlar!
[/quote]

Vereceğin emeğe harcayacağın zamana ve harcayacağın paraya yazık. Gittigidiyorda 2 metre kulaklık uzatma kablosu 3tl. El insaf. :rolleyes2:

[quote name='yasak_ask' date='15 July 2012 - 01:32 ' timestamp='1342308737' post='1221571']
Vereceğin emeğe harcayacağın zamana ve harcayacağın paraya yazık. Gittigidiyorda 2 metre kulaklık uzatma kablosu 3tl. El insaf. :rolleyes2:
[/quote]

İnternetten çok fazla araştırma fırsatım olmadı da sadece 5m görmüştüm. O da 10 tl ydi. Ona 10 tl verceğime kendim yaparım diye düşünmüştüm. Elektronikçilerde de olsa olsa 5tl dir. İlgin için teşekkürler.

Edited by 134679852

değerlendirmek uygulamak senın elınde fikir alışverısı yapıyoruz burada sonuçta orjinali bozma kulaklıgın sağlam ıse

[quote name='yasak_ask' date='14 July 2012 - 23:32 ' timestamp='1342308737' post='1221571']
[/quote]

kargolarda bı 8 tl cekerse 11 tl ye gelir değilmi :D

kardeşim bilmiyorsan hiç bulaşma. ben kulaklık kablolarını birbirine dolayan çok kişi gördüm. sonra anakartı eline alırsın kısa devreden. unutma ses kartı direkt enerji verir ki kulaklık çalışsın. bir kısa devre anakartı eline verir. gitadam gibi bir uzatma al. 50 cm den başlayıp 10 metreye kadar var.

dostum elinde lehim aleti warsa yaparsın birazda tecruben olması lazım lehim olmadan o kabloları elinde birleştirtiğin zaman çalışmıyor çakmakla yakıp birleştirisen bir zaman sonra ses kalitesini yitiriyor ben kulaklıklarımı kendim yaparım hep pahalı kullandığım için bidaha bidaha kulaklığa para wermeme işin doğrusu

yaptığım örnekler :)

[img]http://img31.imageshack.us/img31/9428/20120715009.jpg[/img]

[img]http://img694.imageshack.us/img694/4334/20120715010.jpg[/img]

Edited by FeyzalStyLe