Jump to content

Laptop Tavsiyesi(Lenovo Sizce Iyimi)

Share

Recommended Posts

S.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım okul ve işim dolayısıyla laptop almak zorundayım ve sizin yardımınıza ihtiyacım var,
Ben grafik ve web tasarımı ile uğraşıyorum ayrıca çok büyük oyun bağımlısıyım.sizce bu aşağıdaki laptop'un oyun performansı nasıldır?
Crysis2,Prototype2,NFS Run,Max Payne,NBA2K 12,GTA IV vb. yeni oyunları oynayabilirmiyim. Lenovo kullanan ve pc den anlayan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum... Teşekkürler;

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z580-59332469-notebook-urun7944.html

Şu an göz attım. Casper'ın ürünleri çok ucuz geldi bana. Örnek vereyim:

Bir casper ürünü: http://www.casperstore.net/?urun-2932-Casper-Nirvana-CNY-3610-8N35P.html
Bir de SAMSUNG ürünü: http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032317/samsung_np350v5ct01tr_titan_silver_notebook

Casper'in ürünü daha iyi görünüyor. Fiyatı da ucuz. Buradaki farka anlam veremedim.

Arkadaşım lenovolarda bol bol menteşe sorunu çıkar haberin olsun alacaksan eğer gerçekten o 1500 tl yi vereceksen git toshıba al derim canavar gibi kullanırsın ama şu demek değil buradaki lenovo kesinlikle kötü değil gayet senin istediğin oyunları rahatlıkla oynatabilecek düzeyde...

[b]bende senin durumundayım arkadaşım 1 aydır laptop bakıyorum iş üniversite oyun vs. almışkende paraya kıyıp ileriye dönük ürün almak istiyorum. en azından alıcağın laptop da i7 + 8gb ram + 1 veya 2 gb ekran kartı olsun. lenovo hakkında yorum yapamam bilgi sahibi değilim. ama az çok diğerlerini bilirim. hp casper exper bunlardan uzak dur isim yapmış beş para etmez markalar toshiba packard dell bunlara bak derim.[/b]

İyi de ben bu arkadaşa uzun uzun açıklama yazdım. Hemen hemen akla gelen ilk ürünlerin genel özelliklerini sıraladım kendimce. Aynı konu neden bir daha açılmış ki? Hemde aynı zaman tarihli. Diğeri birkaç gün önce çöp kutusuna taşındı, bu hala duruyor.

bilgisayar konusunda benim tercihim herzaman asustur.kaliteli bilgisayarlar üretiyorlar.en sevdiğim özelliklerinden biri; ice cool. parmakların herzaman serin oluyor.

sana önerim:(not:hafta sonları 1300-1400tl a kadar iniyor..)

[code]http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-k53sd-sx108v-k53sd-core-i5-2450m-250ghz-4gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2gb-g610m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59705[/code]

Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
İşlemci Numarası 2450M
İşlemci Hızı 2.5 GHz
İşlemci Hızı(Turbo Boost) 3.1 GHz
Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
Disk Kapasitesi 750 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 2048 MB
Ekran Kartı Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli G610M
Ekran Boyu 15.6 inch
Monitör Tipi LED
Maksimum Çözünürlük 1376 x 768
Optik Sürücü DVD±RW
İşletim Sistemi 7 Premium 64 Bit Tr
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
Bağlantı Özellikleri Bluetooth

Edited by wolfman.tr_

[quote name='wolfman.tr_' date='16 August 2012 - 03:19 ' timestamp='1345079998' post='1231396']
bilgisayar konusunda benim tercihim herzaman asustur.kaliteli bilgisayarlar üretiyorlar.en sevdiğim özelliklerinden biri; ice cool. parmakların herzaman serin oluyor.

sana önerim:(not:hafta sonları 1300-1400tl a kadar iniyor..)

[code]http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-k53sd-sx108v-k53sd-core-i5-2450m-250ghz-4gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2gb-g610m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59705[/code]

Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
İşlemci Numarası 2450M
İşlemci Hızı 2.5 GHz
İşlemci Hızı(Turbo Boost) 3.1 GHz
Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
Disk Kapasitesi 750 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 2048 MB
Ekran Kartı Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli G610M
Ekran Boyu 15.6 inch
Monitör Tipi LED
Maksimum Çözünürlük 1376 x 768
Optik Sürücü DVD±RW
İşletim Sistemi 7 Premium 64 Bit Tr
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
Bağlantı Özellikleri Bluetooth
[/quote]

kardeşim bu laptopun ekran kartı iyi değil

[quote name='tutuklu8' date='16 August 2012 - 07:28 ' timestamp='1345094888' post='1231452']
kardeşim bu laptopun ekran kartı iyi değil
[/quote]
katılıyorum. ayrıca şuan toshıba'yı araştırıyorum onun ısınması hakkında bilgisi olan yazabilirmi ??

Lenovo kesinlikle en iyi seçim olur. (Fiyat/Performans) Bugüne kadar değişik konfügürasyonda 6 tane kadar Lenovo aldım şu an ben de Lenovo kullanıyorum. Makina kesinlikle çok iyi ve ayrıca mükemmel bir teknik servisi var.

Uzak durmanız gereken ürünler olarak da size Acer/Casper/Hp den uzak durmanızı öneririm.

Lenovo benim ilk tercihim olmakla birlikte Dell/Toshiba/Asus da iyi ürünlerdir.

[quote name='latif325' date='16 August 2012 - 13:51 ' timestamp='1345114317' post='1231563']
katılıyorum. ayrıca şuan toshıba'yı araştırıyorum onun ısınması hakkında bilgisi olan yazabilirmi ??
[/quote]

Daha öncede diğer açtığın konuda bilgileri uzun uzun paylaşmıştım. Toshiba'da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Isınmasınma durumu da ASUS gibi hissedilir düzeyde değil.

[quote][i]ASUS
N53SM CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-6GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRWBR-2GB GT630M-CAM-BT-W7PRE[/i][/quote]
[quote][i]ASUS
N53SV CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-6GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE[/i][/quote]
[quote][i]PACKARD BELL
TS11 CORE İ7 2630QM -2.0GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE[/i][/quote]

Lenovayı gerçekten tavsiye ederim.Bende senin alacağın ürüne benzer bir ürün aldım.Saatlerce açık.Üstelik skypedede saatlerce konusma yapıyorum.Aynı şekilde online oyunda oynuyorum.Ne bir ısınma nede bir donma oluyor.Bundan önce Casper Laptop almıştım.Yani anlatmama gerek yok nasıl kötü bir mal olduğun biliyorsunuz.Tavsiyem kesinlikle Lenova al.

Dün dükkana lenovo geldi, i5 işlemcili. özellikleri iyi fakat önermem. Temiz bir HP bilgisayar var i3 çok iyi bilgisayar ama ısınma sorunu var. Dell de laptop sektörüne pek önem vermiyor ama Dell ve HP arasında karar ver bence. ayrınca satılık 2. el bir hp var Core2 600 TL istersen onuda yollayabilirim.

Hocam bence kacırma.Ben Lenovo G560 aldım 3 gb ram 1 gb ekran kartı 320gb hdd i3 işlemci 1milyardı.Özelliklere de güzel hem lenovo kullanıcısı olarak memnunum servisleride hızlı.Aldığımdan beri bir sıkıntı yaşamadım.Fakat istanbulda'da isen servisi sanayi mah.(yanlıs hatırlamıyorsam) de var.Yani fatih de oturuyorum sanayi mah. gitmek için 3 taşıta bindim.

• Like 1

Bende Şu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Lenovo kullanıcıları Mesajlarınızı bekliyorum.

[code]http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-332600-y580-core-i7-3610qm-8gb-32gb-ssd+750gb-hdd-2gb-gtx660m-156-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=61680#allImages[/code]

Lenovo g570 kullanıyorum.Normal çalışmada ısınma problemim yok bi tek oyun oynadığımda oluyor oda normal bişey zaten.1 sene olcak nerdeyse şu ana kadar bi tek dvd-writer sorunum oldu onuda 1,5 hafta gönderdim bugün geldi teknik servisleri iyidir.Performans olarak bence gayet iyi gerek oyunalrda gerek diğer programlarda bi sorun yaşamıyorum.Bi tek sevmediğim olayı ise ekran çok sallanıyor açıp kapatırken elimde kalcak birgün ondan korkuyorum. [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

[b]Öz[background=transparent][b]e[/b][/background]likler :[/b]
Marka & Model Lenovo G570 Dizüstü Bilgisayar
İşletim Sistemi Orijin[color=darkred][u][background=transparent][b]al[/b][/background][/u][/color]Windows® 7 Home Basic
İşlemci türü Intel® Core™ i5-2410M (2.30GHz, 3MB) 3M Cache, 2.30 GHz
Dahili sürücü 500 GB
Dahili bellek 4 GB DDR3
Ekran boyutu 15.6" HD 16:9 Geniş Ekran
Ekran çözünürlüğü 1366 X 768
Grafik kartı ATI Radeon™ HD 6370M 1 GB Harici Ekran Kartı
Harici G/Ç bağlantı noktaları 4XUSB 2.0,VGA,RJ45,CARD READER
Bellek kartı aygıtı
Web kamerası 2.0M
Hoparlörler [background=transparent]Ve[/background] mikrofon MIC,SPK
Klavye / Mouse TOUCH PAD
Ağ birimi 10/100M
Geniş bant kablosuz Lenovo BGN
Ürün ağırlığı 2.7 kg
Ürün boyutları (G x D x Y) 376.8mmx249.8mmx17.3 = 34.9mm
Güç kaynağı türü AC Güç Adaptörü
[background=transparent]pil[/background] türü 6 hücreli
Garanti 2 yıllık granti
Ürünle gelen yazılım Power2GO 5.5 (w/o and w/BD optical support)
McAfee
YouCam
VeriFace 3.7
ReadyComm 5.0 (Backup not install)
OneKey Rescue System 7.1
Lenovo Energy Management Software 6.x
WinDVD(For Home Basic/Starter w/o BD Optical)(except CN)
Bing Bar
Windows Live essential (Live Suite+ToolBar+Portal)
Lenovo DirectShare 1.0
Office Professional 2010 Trial 60 günlük
Adobe Reader (backup not install)
PlayMovie(For BD ODD and Win7Professional & Home Premium & Ultimate)
PC Doctor
EE2.0 ;Lenovo Games Console (Only in EN/German OS)

Edited by erdem_fb_54