Jump to content

Laptop Önerisi

mmtsahindmn
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bayramdan sonra laptop almak istiyorum sadece sizden öğrenmek istediğim tek şey dikkat etmem gereken önemli noktalar neresidir,Bilgisayardan elbette anlıyorum özelikler donanım vs. ama yinede tecrübeliler vardır aranızda ne yapmalıyım neye dikkat etmeliyim...

ısınmamasına dikkat etmelisin hp marka laptoplar çok ısınıyor örnek vermek gerekirse bir arkadaşımın kuzey kutbu yandı çöp oldu laptop diğer bir arkadaşımın sürekli pc kendini kapatıyor ısınmadan dolayı servise gönderdi temizleyip geri yolladılar durum bu yani diğer bir yandan arkadaşım lenovo marka aldı fazla ısınmadığını söyledi ben de biraz kullandım ve normal kullanımda ısınmadığını hatta işlemciyi zorlayan birkaç program denemesi yaptım autocad vs fan devri biraz artıyor ama ısınma sorunu pek yok gibi ben de alırsam eğer şu modeli almayı düşünüyorum http://pcdepo.com/lenovo-y580-59-332595-notebook-urun8121.html aydınlatmalı klavye gece çalışırken çok işe yarıyor klavyesi aydınlatmalı modelin beyaz ve kırmızı rengi sitede yok sanırım

Kardeş ısınmayan laptop yq en ii marka bile ısınır bn şuan hpkualnıyorum memnunumda gzl pc aşırı bi ısınmada yq yeni modeellerin hiç yq eger oyun yada uzun süreli kulanacaksan MSI markanın yyeni modeleri harika bişey avrupada çok sayıda satılmış hiç br şikayet alınmamış eger bnm için özellik ve dış görünüş olsun diyosan hp vazgecme

Sana tek bir marka önericem eğer bütçen vs varsa durma git sıfırına al yada ıkıncı el temız bulabılırsen git hemen al sony vaivo arkadaşım aldı 16.4 ekran 6 cb mı 8cb ram ddr3 ı5 ıslemcı full hd bluray oynatma özellıgıne sahıp kısacası yok yok makınede bu pc alırsan masaustune bıle gerek kalmaz rahat senı baya götürür arkadaşım 1800e aldı sıfırıda maks 2000dı o zamankı smdı fıyatlar dusmustur bulabılıyosan temız hemen al derim taş gibi pc ısınma sorununa gelince ısınma her pcde olur doğal bısey ısındıgında yapman gereken teknık servısıne goturup fan bakımı yaptırmandır onların yapacağıda şudur fan sogutuca kısmına termal macun surup test edılır sana gönderılır ama bu markayı al derım..param olsa gider alırım o kadar ıyı bır pc

[quote name='bta279' date='10 August 2012 - 00:23 ' timestamp='1344550987' post='1229312']
Kardeş ısınmayan laptop yq en ii marka bile ısınır bn şuan hpkualnıyorum memnunumda gzl pc aşırı bi ısınmada yq yeni modeellerin hiç yq eger oyun yada uzun süreli kulanacaksan MSI markanın yyeni modeleri harika bişey avrupada çok sayıda satılmış hiç br şikayet alınmamış eger bnm için özellik ve dış görünüş olsun diyosan hp vazgecme
[/quote]

arkadaşım ısınmayan laptop yok değil, var parayı verirsen azot ile soğutma sistemli laptoplar bile mevcut MSI tabii ki kalitesi tartışılmaz ancak burada olaya biraz da fiyat açısından değerlendirdim özellik ve dış görünüşten bahsetmişsin tamam kasa tasarımı konusunda hp e lafım yok olamaz da zaten fakat özellik olarak diğerlerinden ayıran nasıl bir özelliği var merak ettim açıkçası lenovolarda tek tuşla fan temizleme özelliği mevcut örneğin emin olabilirsin ki test ettiğim programlar oyunlardan çok daha fazla cpu ve gpu yu kullanan yazılımlar ve gerçekten olumlu sonuçlar gördüm

takıldığım diğer bir nokta da neden yok yerine yq yazıyorsun ortaya bir o harfi koyup q yerine de k yuşuna basmak zor mu geliyor yani :)

[quote name='mfs776' date='10 August 2012 - 16:46 ' timestamp='1344617204' post='1229496']
arkadaşım ısınmayan laptop yok değil, var parayı verirsen azot ile soğutma sistemli laptoplar bile mevcut MSI tabii ki kalitesi tartışılmaz ancak burada olaya biraz da fiyat açısından değerlendirdim özellik ve dış görünüşten bahsetmişsin tamam kasa tasarımı konusunda hp e lafım yok olamaz da zaten fakat özellik olarak diğerlerinden ayıran nasıl bir özelliği var merak ettim açıkçası lenovolarda tek tuşla fan temizleme özelliği mevcut örneğin emin olabilirsin ki test ettiğim programlar oyunlardan çok daha fazla cpu ve gpu yu kullanan yazılımlar ve gerçekten olumlu sonuçlar gördüm

takıldığım diğer bir nokta da neden yok yerine yq yazıyorsun ortaya bir o harfi koyup q yerine de k yuşuna basmak zor mu geliyor yani :)
[/quote]

Kardeşim lenovo kullanan bi arkadaşım war adam memnun ama bana dediki leptop iilk 6 ay çok güzel ısınmada yq dedi 6 aydan sonra laptopu 1 saat çalıştırsan yanıyo bide lenovoda şu hata war laptop arka widaları düşüyo o yüzden lenovo dan uzak durun derim eger bitçe azsa samsung markaya baksınlar bütçenizde warda MSI şaşmayın drm

bir de autocad, revit building tarzı programlar kullanıyorsan laptop üzerindeki pad büyük olsa avantaj olur http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/high-performance/NP700Z5A-S04TR samsungun şu ürünü güzel örneğin hem gpu cpu anlamında hem tasarım olarak ince bir tasarımı var