Jump to content

Windows 8 Telefonla Aktifleştirme

cy-x
 Share

Recommended Posts

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar yönteem artık işe yaramıyor boşuna uğraşmayın derim.

verilen numarayı aradım 9 gruptan oluan metinleri girdim.bireyselmi yoksa birden fazla pc yemi yüklü kopya diye sordu birine tıkaladım müşter. hizm. yönlendirdi.

Edited by tekserkan

[b]mahkemelik olmayalımda parasını vermeye razıyım ben ama işin birde şöyle bir yanı var piyasaya daha çıkmamış bir işletim sisteminin aktivasyon kodunu nasıl verebiliyolar açıkçası bana saçma geliyor verdiğimiz o kod lar ne ki onlar bize yeni kodları hiç bir şey sormadan kimlik testi vs yapmadan veriyolar aslında burda bizlik bi durum yok hatalı olan kendileri hiç bir araştırma kontrol yapmadan sadece numaraları sorup aktivasyon numaralarını veriyolar bence bizlik bi sorun çıkacağını sanmıyorum[/b]

[color="#0000FF"]Alıntıdır : http://www.hukuki.net/showthread.php?23473-Korsan-yazilim-kullanimi-cezasi-hakkinda[/color]

[i][b]Korsan yazılım kullanımı cezası hakkında
Merhaba

Biz tokatın bir ilçesinde bir bilgisayar şirketiyiz, birkaç gün önce microsoft avukatları ve polisleri işyerimizde arama yaptılar arama sonucunda bir bilgisayarımızda lisansız office programı oldugunu tespit ettiler ve bu bilgisayara el koydular. Lisans olmadığı içinde tutanakta bunu belirttiler. Bunun dışında başka birşey yok. Çalışanlarımızdan biri bu office programını yazı yazmak için yüklemiş.

Biz hiçbir şekilde bir korsan yazılım,oyun,cd,film vs satmıyoruz. Kopya vs yapmıyoruz. ve ilk kez başımıza böyle birşey geliyor. Şimdiye kadar yüzlerce lisanslı yazılım sattık. Dava açılacak ancak nasıl bir dava açılabilir? sonuçları ne olabilir? Biz anlaşma yoluna gitmek istedik (istediğiniz kadar lisans alalım yeterki davayı geri çekin dedik ancak kabul etmediler).Davayı açacaklar ancak bu bizim şirketimizi iflasa götürecek.

Avukatlar en az 50.000 YTL lik dava açılır dediler.

Bu konuda ne yapabiliriz? daha önce bu davalarda ne tür sonuçlar çıktığı konusunda bilgisi olan varsa lütfen cevap versin..
Bizi bu konuda uyarmalarımı gerekirmi? yani lisans alın, almazsanız dava açılır vs demeleri gerekir mi?

Bir iş yeri açmak çok zor, para kazanmak çok zor. Gerçekten böyle bir durumla karşılaştığımız için çok üzgünüz. Ancak ufak bir hatadan dolayı sonuçta hepimizin canı çok yanacak. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler, Saygılar

microsoft acmiş davayı cok tehlikeli bir dava sonucta satış yapmamışsız bilgisayardaki lisansız yazılımın orjinal oldugunu ama Aktivasyonu yapılmadıgını söyleyin yüklü olan programın orjinal cdsini delil olarak gösterin yada internetten orjinal şifre satın aladabiliriz, alınan pcdeki yazılımın hangi tarıhte yüklendigini ögrenin ona göre satın alınmış orjınal yazılımın faturasını temin edin.. cezaya gelince 50 milyar ceza gelebilir ındırımle 42 milyar 24 ay taksit ayda 1.8 milyar ödersinzi..[/b][/i]

bide işin su boyutu var bız dıyelım telekomdan arayıp aldık aktıvasyonu adamalr telekoma ceza mı kesecek sımdı bin tane ınsan gıdıyor oraya yanı aranılan telefona ceza gelmesı nasıl olur pek bılemıyorum ama isterlerse zaten verdıklerı nolar bellı anında banlarlar aktıvasyon ıptal olur.. nerden bulaştık yaw :D

bide işin su boyutu var bız dıyelım telekomdan arayıp aldık aktıvasyonu adamalr telekoma ceza mı kesecek sımdı bin tane ınsan gıdıyor oraya yanı aranılan telefona ceza gelmesı nasıl olur pek bılemıyorum ama isterlerse zaten verdıklerı nolar bellı anında banlarlar aktıvasyon ıptal olur.. nerden bulaştık yaw :D

[quote name='veysel_l@we' date='18 August 2012 - 15:19 ' timestamp='1345295960' post='1232304']

[/quote]

Alıntıdır : http://www.hukuki.net/showthread.php?23473-Korsan-yazilim-kullanimi-cezasi-hakkinda

Korsan yazılım kullanımı cezası hakkında
Merhaba

Biz tokatın bir ilçesinde bir bilgisayar şirketiyiz, birkaç gün önce microsoft avukatları ve polisleri işyerimizde arama yaptılar arama sonucunda bir bilgisayarımızda lisansız office programı oldugunu tespit ettiler ve bu bilgisayara el koydular. Lisans olmadığı içinde tutanakta bunu belirttiler. Bunun dışında başka birşey yok. Çalışanlarımızdan biri bu office programını yazı yazmak için yüklemiş.

Biz hiçbir şekilde bir korsan yazılım,oyun,cd,film vs satmıyoruz. Kopya vs yapmıyoruz. ve ilk kez başımıza böyle birşey geliyor. Şimdiye kadar yüzlerce lisanslı yazılım sattık. Dava açılacak ancak nasıl bir dava açılabilir? sonuçları ne olabilir? Biz anlaşma yoluna gitmek istedik (istediğiniz kadar lisans alalım yeterki davayı geri çekin dedik ancak kabul etmediler).Davayı açacaklar ancak bu bizim şirketimizi iflasa götürecek.

Avukatlar en az 50.000 YTL lik dava açılır dediler.

Bu konuda ne yapabiliriz? daha önce bu davalarda ne tür sonuçlar çıktığı konusunda bilgisi olan varsa lütfen cevap versin..
Bizi bu konuda uyarmalarımı gerekirmi? yani lisans alın, almazsanız dava açılır vs demeleri gerekir mi?

Bir iş yeri açmak çok zor, para kazanmak çok zor. Gerçekten böyle bir durumla karşılaştığımız için çok üzgünüz. Ancak ufak bir hatadan dolayı sonuçta hepimizin canı çok yanacak. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler, Saygılar

microsoft acmiş davayı cok tehlikeli bir dava sonucta satış yapmamışsız bilgisayardaki lisansız yazılımın orjinal oldugunu ama Aktivasyonu yapılmadıgını söyleyin yüklü olan programın orjinal cdsini delil olarak gösterin yada internetten orjinal şifre satın aladabiliriz, alınan pcdeki yazılımın hangi tarıhte yüklendigini ögrenin ona göre satın alınmış orjınal yazılımın faturasını temin edin.. cezaya gelince 50 milyar ceza gelebilir ındırımle 42 milyar 24 ay taksit ayda 1.8 milyar ödersinzi..

arkadaşlar ben sorun olacağını sanmıyorum alan arakadaşlara.böyle bir akttivasyon şekli yaanlış zaten.kendileri kapıyı aralıklı bıraktı ve full sürüm olmayan build sürümde bu sorunlara ve aktivasyon işlemine fazla takmaz microsoft.zaten isterse net e bağlandığınızda lisansınızı iptal eder.

[quote name='tekserkan' date='18 August 2012 - 13:21 ' timestamp='1345296100' post='1232307']
arkadaşlar ben sorun olacağını sanmıyorum alan arakadaşlara.böyle bir akttivasyon şekli yaanlış zaten.kendileri kapıyı aralıklı bıraktı ve full sürüm olmayan build sürümde bu sorunlara ve aktivasyon işlemine fazla takmaz microsoft.zaten isterse net e bağlandığınızda lisansınızı iptal eder.
[/quote]

bende oyle düşünüyorum zaten aktıvasyon olduğuna kanıt da yok .. ararlarsa nette gordum bakındım ama yapamadım etkınlesmedı pc derız..

[i][b]Arkadaşlar yazdıklarım yanlış anlaşılmasın amacım gözünüzü korkutmak değil ancak yerli bir marka değil Microsoft uluslararası bir marka olduğu için ben aramaya tırstım diğer türlü activator maktivatörlerle hallediyorduk bu işi kimsenin ruhu duymuyordu çünkü adamlar ona göre bir crack yapıyordu ancak telefon konusu sakat çünkü sen o seri numarasını tuşluyorsun telefondan , senin gibi 100 tane adam 100 milyar demek Microsoft için , isteseydi şimdi crackli windowsları bulurdu lafınıda bırakalım artık çocuk değiliz hepimiz 17-23 yaşında insanlarınız (ben 23 yaşındayım en azından) biraz mantık lütfen , activatör olayında senin microsoftla ilgin alakan olmuyor adam yerel bi server ile senin aktivasyonunu yapıyor , microsoftun ruhu bile duymuyor ama bunda durum farklı ...

Saygılarımla[/b][/i]

[b]biz yine neysekte asıl konuyu açan kişinin başı fena yanıcaktır bukadar kişiyi suçlu duruma düşürmüş oldu[/b]

[b]birde şunu belirtmek isterimki daha henüz piyasaya sürülmemiş bir işletim sistemi bu piyasada olmayan işletim sistemi için aradığımız numara nasıl aktivasyon kodu verebiliyor hemde hiç bişey sormadan kimlik testi vs. yapmadan bikaç numara soruyo onları söyleyince aktivasyon kodunu veriyo bizlik bi durum olmaz[/b]

Edited by MaDLoCK

[quote name='veysel_l@we' date='18 August 2012 - 13:25 ' timestamp='1345296324' post='1232308']
bende oyle düşünüyorum zaten aktıvasyon olduğuna kanıt da yok .. ararlarsa nette gordum bakındım ama yapamadım etkınlesmedı pc derız..
[/quote]

tepit etseler bile bireysel kullanıclarla uğraşmazlar ancak bir şirketse yukarıdaki örnek gibi o zaman uğraşmaya değer olduğuna karar verirler.

[quote name='veysel_l@we' date='18 August 2012 - 13:09 ' timestamp='1345295354' post='1232298']
en kötü ne olur beyler ? :D pro nun parasını mı ıster yoksa daha fazla bısı gelır mı :(
[/quote]

Pronun parasını istese iyi verdiği ceza ile kaç tane pro alırsın..

ulan yorumları okuyunca tırsmadım değil vallada adamlar nerden cakıcak beyler o kadar kişiden rahat olun

beyler bu arada telle etkinleştirme yaptımı aynı kodumu veriyor bu sektereter herkese ? ordan cakabilirler gibi geldi şimdi bana

[img]http://www.imageresim.com/images/07574338940299648001.jpg[/img]

şu ekrandaki kodlar herkesde farklı cıkmıstır umarım yoksa basımız agricak gibi

Edited by aykut.5

[quote name='C@NgO' date='18 August 2012 - 13:31 ' timestamp='1345296682' post='1232312']
Pronun parasını istese iyi verdiği ceza ile kaç tane pro alırsın..
[/quote]

pekı nerden bılecekler kım aramış almış ben telekomdan aradım dıyelım adam Telekom bayısıne mı ceza verecek ?

[quote name='aykut.5' date='18 August 2012 - 13:33 ' timestamp='1345296825' post='1232313']
ulan yorumları okuyunca tırsmadım değil vallada adamlar nerden cakıcak beyler o kadar kişiden rahat olun

beyler bu arada telle etkinleştirme yaptımı aynı kodumu veriyor bu sektereter herkese ? ordan cakabilirler gibi geldi şimdi bana

[/quote]

farklı kodlar bendekıler

[quote name='veysel_l@we' date='18 August 2012 - 15:34 ' timestamp='1345296895' post='1232314']
pekı nerden bılecekler kım aramış almış ben telekomdan aradım dıyelım adam Telekom bayısıne mı ceza verecek ?
[/quote]
[i][b]Hayır , 0212 1234567 kimin adına kayıtlı , diyelim ki , Ahmet Mehmet adına kayıtlı , Ahmet Mehmet nerede oturuyor , İstanbul/Taksim/Falan fıstık apartmanı.

Microsoft avukatları + zabıt (polis ile) evinize arama kararı ile gelip makineye (bilgisayara) el koyunca foyanız ortaya çıkabilir ...

Olabilecek en en kötü senaryo budur , ancak siz yinede bence format atıp windows 8'i baştan kurup etkinleştirilmemiş bir şekilde kullanın , böylece adamların ıspatlayacak birşeyi olamaz ...

Sayıların (Kodların yani) farklı olması bir anlam ifade etmez değerli arkadaşlar , sayıların bağlı olduğu Seri No önemli , o sayılar sizin makinenizin MAC-Numarası gibi birşey tabiki herkeste farklı olacak senin T.C. numaran kardeşinle aynı mı ?

Saygılarımla[/b][/i]

Edited by ugurgc

[quote name='ugurgc' date='18 August 2012 - 13:38 ' timestamp='1345297096' post='1232316']
[i][b]Hayır , 0212 1234567 kimin adına kayıtlı , diyelim ki , Ahmet Mehmet adına kayıtlı , Ahmet Mehmet nerede oturuyor , İstanbul/Taksim/Falan fıstık apartmanı.

Microsoft avukatları + zabıt (polis ile) evinize arama kararı ile gelip makineye (bilgisayara) el koyunca foyanız ortaya çıkabilir ...

Olabilecek en en kötü senaryo budur , ancak siz yinede bence format atıp windows 8'i baştan kurup etkinleştirilmemiş bir şekilde kullanın , böylece adamların ıspatlayacak birşeyi olamaz ...

Saygılarımla[/b][/i]
[/quote]

o zaman format atıyorum win8 bıle degıl 7 yı kurarım

Bizim orda bir bilgisayarcı vardı biri şikayet etmiş microsoft türkiye bürosundan geldiler sahte lisans kullanıyor diye ceza vermişler cezayı öğrenemedim ama adam dükkanı kapatıp memleketine gitmişti..

[quote name='aykut.5' date='18 August 2012 - 13:33 ' timestamp='1345296825' post='1232313']

[/quote]

bende farklıydı bu kodlar aradım kodları girdim ama müşter. hizmet.yönlendirdi oyüzden rahatım etkinleştirmediğim içim.tespit etmeye gelince microsoft rahat tespit eder.numaranı buldunmu suç duyurusunda bulunur.bağlı bulunduğun ısp den bu şekilde veya farklı şekilde adres ve isim teyiti yapar.önemli olan evinde crackli veya yasal olmayan etkinleştirme yoksa sorun olmaz.telefon işine bu durumda bahane üretmek kolay olur.