Jump to content

Windows 7 Antiochia™ [ X86 ] [ X64 ]

xargrax
 Share

Recommended Posts

Kardeş emeğin için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak benim sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Sorun şu: 1. öncelik HJ Split ve 7Zip indirildi. 2. HJ Split ile partlar birleştirildi ve ortaya "Antiochia™ [x64]" adlı bir dosya çıktı. (sanırım bu iso dosyası) 3.Bu dosyayı WinIso programı ile Win8 ortamında DVD medyaya yazdırmaya kalktığımda "Başarısız" "Desteklenmeyen İmaj" hatası gelerek program sonlandırılıyor, 4. aynı dosya Win8'de kurulu WinRar ile ilişkilendirildiğinde ise; açma aşamısında tekrar password istiyor, verdiğiniz passwordu girdiğmde ise hata mesajı vererek WinRar sonlandırılıyor. Konu hakkında yardımcı olur gerekli açıklamayı yaparsanız çok makbule geçer. Saygılarımla;

[quote name='tonganer' timestamp='1350936693' post='1249813']
Sevgili xargrax,
Ellerine sağlık; oldukça güzel bir çalışma olmuş. Sürümünü iki bilgisayarıma da yükledim.
Çalışmalarına yardım olmak ve bendeki hatayı gidermeye yardım bulmak maksadıyla karşılaştığım bir sorunu belirtmek isterim.
Aygıt yöneticisini çalıştırmak istediğimde "MMC ek bileşeni oluşturulamadı" şeklinde bir hata alıyorum. Bu sorunu nasıl giderebileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim.
[/quote]

Maalesef bu hatanın modifiyeyi bozmadan çözümünü bulamadım..

[quote name='komantr' timestamp='1351874884' post='1252739']
kardes ben indirdim cd ye çektim kurarken hata verdi. kurulumu yeniden başlatmamı istedi bende öyle yaptım yine aynı hatyı aldım. windows dosyaları genişletiyor kısmında hata verdi.bende mi hata anlamadım.
[/quote]

Bu hatanın benim bildiğim çözümü çok zahmetli.. kolay çözümü varsa bilmiyorum..

[quote name='airblue' timestamp='1351952897' post='1252979']
Kardeş emeğin için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak benim sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Sorun şu: 1. öncelik HJ Split ve 7Zip indirildi. 2. HJ Split ile partlar birleştirildi ve ortaya "Antiochia™ [x64]" adlı bir dosya çıktı. (sanırım bu iso dosyası) 3.Bu dosyayı WinIso programı ile Win8 ortamında DVD medyaya yazdırmaya kalktığımda "Başarısız" "Desteklenmeyen İmaj" hatası gelerek program sonlandırılıyor, 4. aynı dosya Win8'de kurulu WinRar ile ilişkilendirildiğinde ise; açma aşamısında tekrar password istiyor, verdiğiniz passwordu girdiğmde ise hata mesajı vererek WinRar sonlandırılıyor. Konu hakkında yardımcı olur gerekli açıklamayı yaparsanız çok makbule geçer. Saygılarımla;
[/quote]

eline geçen o tek dosya 7zip dosyası onu 7zip programı ile çıkardıktan sonra iso dosyasına ulaşacaksın aşağıdaki videodan çıkarma işlemine bakabilirsin..
[CODE]
http://www.youtube.com/watch?v=rEwUbsillXY&hd=1
[/CODE]

[quote name='airblue' timestamp='1351953817' post='1252984']
Sayfada Video görünmüyor
[/quote]
[CODE]
[/CODE]

[quote name='xargrax' timestamp='1351956873' post='1252999']
Maalesef bu hatanın modifiyeyi bozmadan çözümünü bulamadım..

Bu hatanın benim bildiğim çözümü çok zahmetli.. kolay çözümü varsa bilmiyorum..

eline geçen o tek dosya 7zip dosyası onu 7zip programı ile çıkardıktan sonra iso dosyasına ulaşacaksın aşağıdaki videodan çıkarma işlemine bakabilirsin..
[CODE]
[/CODE]

[CODE]
[/CODE]
[/quote]
Teşekkürler, programı DVD'ye başarılı bir şekilde kurdum, ve [size=4][color=#323232][font=Helvetica, Arial, sans-serif]Windows 7 Antiochia™ X64'ü yükledim. Windows güncellemesini yaptım, buraya kadar her şey güzel ve sorunsuz geçti. Bu aşamadan sonra Denetim Masası içerisinden aygıt yöneticisini açmaya kalktığımda aşağıdaki hatayı veriyor, hatanın giderilmesi için forumda "CMD scf/Scannow komutu hatırlatılmıştı ancak bu komut da bildiğim kadarıyla,[/font][/color][/size][color=#323232][font=Helvetica, Arial, sans-serif] modifiye dosyaları [/font][/color][color=#323232][font=Helvetica, Arial, sans-serif]orjinal windows sistem dosyaları ile değiştiriyor, bu durumda başka bir çözüm yolu mevcut mu, yaksa bu güzel çalışmanızı doğrudan çöpemi taşıyacağız???[/font][/color]

HATA KODU AŞAĞIDADIR.
[color=#323232][font=Helvetica, Arial, sans-serif]"MMC ek bileşeni oluşturulamadı, Ek bileşen doğru yüklenmemiş olabilir."[/font][/color]
[color=#323232][font=Helvetica, Arial, sans-serif]"[/font][/color][color=#323232][font=Helvetica, Arial, sans-serif]CLSID: {74246BFC-4C96-11D0-ABEF-0020AF6B0B7A}[/font][/color]

Edited by airblue

aslında çözümü var aygıt yöneticisinin kullandığı dll dosyaları orjinalleri ile değiştirirsem bu sorunu aşarız.. ancak aygıt yöneticisi hangi dosyaları kullanıyor bilmiyorum.. ve editlediğim dosya sayısı 100 den fazla olduğu için tek tek deneme fırsatım yok..

yada isterseniz antiochia değişim paketi hazırlayabilirim... önce sistemi orjinaline çekip sonra değişim paketini kurup öyle kullanırsınız..

veya aygıt yöneticisinin işlevini gören bir uygulama bulup onu kullanabilirsiniz..

Edited by xargrax

shappire de bu kadar çok dll editlememiştim.. hem zaten hangi dll dosyası olduğunu bilsem sorun için bir patch dosyası hazırlarım..
ancak tüm dosyalar için kayıt girdisi oluşturmak fazla zahmetli o kadar zamanım olsa yeni sistem hazırlardım..

s.a kolay gelsin usta. bende sistemini kurdum beğendim.ama hernedense ie 9 açtığım zaman sayfa geç açılıo,geç cevap verio.ie 9 sildim ie 8 kullanmaya başladım aynı hatalar veyahut herneyse yavaşlama ve donma gibi olumsuzluklar devam ediyor.birçok yerde araştırma yaptım.uyguladım çözüm bulamadım.benim gibi sorun yaşayan var mı? sorun yaşayan veyahut yaşamayan çözümünü bilen olursa ,cevaplarsa memnun olurum.saygılar emeğine..

Konuyu paylaşan arkadaşım öncelikle tnc deki modifiye win7 nin bir çoğunu kulandım. Şuan bu sistemi kullanmaktayım. Garip bir durumla karşı karşıyayım. Extratorrent sitesindeki indirme linkine tıkladığımda sayfa bulunamadı hatası alıyorum. İnternet bağlantımda sorun yok ve bu sorun başka torrent sitelerinde olmuyor. (Başka modifiye sistemlerdede böyle bir sorunla karşılaşmamıştım). Nedeni hakkında bir fikrin varmı acaba?

• 1 ay sonra...
Konuyu paylaşan arkadaşım öncelikle tnc deki modifiye win7 nin bir çoğunu kulandım. Şuan bu sistemi kullanmaktayım. Garip bir durumla karşı karşıyayım. Extratorrent sitesindeki indirme linkine tıkladığımda sayfa bulunamadı hatası alıyorum. İnternet bağlantımda sorun yok ve bu sorun başka torrent sitelerinde olmuyor. (Başka modifiye sistemlerdede böyle bir sorunla karşılaşmamıştım). Nedeni hakkında bir fikrin varmı acaba?

Bu tamamen o siteden kaynaklı bir sorun bazen linkleri böyle hata veriyor ama sorun geçici. Her zaman bu sorunu vermiyor. Kullandığınız işletim sistemi ile ilgili bir durum değil..

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

emeğine sağlık ama anlatımda eksiklikler var mesela part 14 ün dosya adının başında _ var ve hata veriyor. _ silip 7zip ile 14 partı  seçip sağ tıklayıp dosyaları çıkar deyin iso çıkıyor sorunsuz başka programla uğraşmayın 

part 10 turbobit den silinmiş uploaded daki ise iniyor bir süre sonra duruyor ne yapabilirim

bugün keşfettim bu siteye girin trunkize.com  ister hesap açın ister facebookla oturum açın 2 gb  premıum link generator alanı veriyor 2 gb doldurunca başka facebookla oturum açıp 2 gb alan daha alıp linkleri kolayca premıum hale getirebilirsiniz ben öyle yaptım ;)

• Like 1

bugün keşfettim bu siteye girin trunkize.com  ister hesap açın ister facebookla oturum açın 2 gb  premıum link generator alanı veriyor 2 gb doldurunca başka facebookla oturum açıp 2 gb alan daha alıp linkleri kolayca premıum hale getirebilirsiniz ben öyle yaptım ;)

Çok çok teşekkürler kaç saatdir uğraşıyorum.

• 3 hafta sonra ...

videodaki ile biraz farklı ama buda hoş ilk kurulumda aktivasyon yaptıktan sonra bir hata oldu açılırken dondu pc tekrar format atmak zorunda kaldım 2. formatta aktivasyonu yapmadım loaderden etkinleştirdim şu an sıkıntı yok çok güzel çalışıyor teşekkürler emeğinize sağlık....