Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

Kardeşim bu paylaşımların için teşekkürler bir çok arkadaşın işinede yaramıştır mutlaka..Fakat lisasın yedeğini aldık ama format attıktan sonra yine bu lisansı kabul etmeme gibi bir durum meydana gelir mi? Edited by belalim77

ben bu sistemle etkinleştirme yapmıştım.s
skype üzerinden ingiltereyi aradım.az çok ingilizcem ile etkinleştirme yaptım.1 haftayı geçti sanırım.

[quote name='belalim77' timestamp='1345990126' post='1234496']
Kardeşim bu paylaşımların için teşekkürler bir çok arkadaşın işinede yaramıştır mutlaka..Fakat lisasın yedeğini aldık ama format attıktan sonra yine bu lisansı kabul etmeme gibi bir durum meydana gelir mi?
[/quote]

Anlatım yapmak için pc ye format attım ben , yedeği kopyaladım cache klasörünü sildim direk aktifleştirildi yazdı . Sonra hiç kullanmayacağım bi program olan skype ı yüklediğim için tekrar format attım temizden olsun diye . Yine aynı yedeği kullandım sorunsuz etkinleştirildi dedi . (Klasör izinleri sorun oldu tüm pencereleri kapatıp tekrar yapınca sorun çıkarmadı)
  • Like 1

[quote name='fırtına06' timestamp='1345990021' post='1234495']
bilesik krallıgı aradıgımız zaman ingilizce konususuyo turkceye nasıl cevırcez...
[/quote]
For Turkish press 9 demediği için işimizi ingilizce halletmemiz gerek.

Aradın konuşmaya başladı
1sn bekle 1 e bas
1sn bekle # e bas
sonra ilk 5 li grubu yaz thank you diyecek
sonra 2. 5li grubu yaz thank you diyecek
..
.
.
.
.
Son 5li grubu yazdıktan sonra biraz bekletip key kabul olduysa how many ile başlayan bir cümle kuracak orada 1 i tuşla
sana 5 er 5 er söyleyeceğim grupları diyecek kabul için # tekrar dinlemek için * tuşlaman gerek diyecek .
# basacaksın grupları teker teker saymaya başlayacak.

tane tane söylüyor zaten her grupta 2 3 kere tekrarlaman bile gerekse halledebilirsin bu işi
  • Like 1

[quote name='[email protected]' timestamp='1345991559' post='1234508']
2.nc. yöntem calışmadı bende
[/quote]

2. backup yöntemi gereksiz bence. 1. si çok daha kolay ve zahmetsiz gibime geliyor .Belirttiğim dosyanın kopyasını alıp formattan sonra yerine koyuyosun . Çok daha kolay . Ben denemedim zaten o programın çalışıp çalışmadığını. Restore den önce yukarıya key ini girmediysen girip deneyebilirsin , yada daha kesin olsun diye options bölümündeki 2 seçeneğe tıklayıp programı kapatıp açıp keyini girip de restore diyebilirsin.

Ama şu da olabilir o program çalışmıştır cache klasörünü silinmediği için aktif olmamış gibi görünüyordur .
C:\Windows\System32\spp\store daki cache klasörünü silip denermisin.

[CODE]
Elle backup en kolayı

C:\Windows\System32\spp\store
klasöründeki
tokens.dat
dosyasını kopyalaman yeterli.
Eğer programla lisansını yedeklediysen tokens.dat ı kendin oraya kopyalayıp cache klasörünü silip tekrardan aktifleştirebilirsin.
[/CODE]

[quote name='sere' timestamp='1345992395' post='1234512']
bu kadar uğraşcama gider orjinal w8 alırım daha iyi bu neya çin işkencesi gibi. Ne gerek skype'ye. 1 dakkalık işi ne kadar da uzatıyorsunuz böyle..!
[/quote]

Bende ilk etkinleştirmemi telefonla arayıp yapmıştım . Sonra format attığımda aynı kodla arayıp yeniden aktifleştirme yapamadım , zaten enterprise için sadece 1 kod olduğundan hiçbir şekilde aktifleştirme şansım yoktu. Bu yüzden skype yoluna başvurdum . Benim gibi birileri varsa yararlanabilsin diyede buraya yazdım .

arkadaşlım her format attığında yeni bir aktivasyon kodu gerekir zaten. İlk format attığın sistemdeki aktivasyon kodu, yeni kurduğun sisteme zaten uymaz bu yıllardır hatta win 3.1'den beri böyle.. Her yeni formatta yeni bir aktivasyon kodu girmen gerekir. İlk attığın formattaki aktivasyon kodu sonraki format attığın sisteme kesinlikle uymaz...

Arkadaşlar ben bu skype üzerinden etkinleştirme yapmayı düşünüyorum ama şu kenan arkadaşımızın işte bu iş riskli demesiyle içime kurt düştü karamsar kaldım açıkcası ?

[quote name='Bırak Gitsin...' timestamp='1345993075' post='1234521']
Arkadaşlar ben bu skype üzerinden etkinleştirme yapmayı düşünüyorum ama şu kenan arkadaşımızın işte bu iş riskli demesiyle içime kurt düştü karamsar kaldım açıkcası ?
[/quote]

[b]Düşmesin öle bişe... ama işte telefon üzerinden olduğundan biraz tedirgin ediyo beni... ben kendi görüşümü sundum.. sonra bir daha format atmaya uğraşmayın.. elbet çıkıcaktır sağlam loader... ;)[/b]

[quote name='sere' timestamp='1345992882' post='1234519']
arkadaşlım her format attığında yeni bir aktivasyon kodu gerekir zaten. İlk format attığın sistemdeki aktivasyon kodu, yeni kurduğun sisteme zaten uymaz bu yıllardır hatta win 3.1'den beri böyle.. Her yeni formatta yeni bir aktivasyon kodu girmen gerekir. İlk attığın formattaki aktivasyon kodu sonraki format attığın sisteme kesinlikle uymaz...
[/quote]

Sen durumu yanlış anlamışsın.
Sen o aldığın kodu tekrar tekrar girmiyorsun demek istediğim bu değil.

Bilgisayar aynı oldukça belirttiğim dosyanın yedeğini alıp formattan sonra geri yükleyip cache klasörünü sildiğinde aktivasyonun geri geliyor.

[quote name='anilkilic' timestamp='1345992553' post='1234514']

2. backup yöntemi gereksiz bence. 1. si çok daha kolay ve zahmetsiz gibime geliyor .Belirttiğim dosyanın kopyasını alıp formattan sonra yerine koyuyosun . Çok daha kolay . Ben denemedim zaten o programın çalışıp çalışmadığını. Restore den önce yukarıya key ini girmediysen girip deneyebilirsin , yada daha kesin olsun diye options bölümündeki 2 seçeneğe tıklayıp programı kapatıp açıp keyini girip de restore diyebilirsin.

Ama şu da olabilir o program çalışmıştır cache klasörünü silinmediği için aktif olmamış gibi görünüyordur .
C:\Windows\System32\spp\store daki cache klasörünü silip denermisin.

[CODE]
Elle backup en kolayı

C:\Windows\System32\spp\store
klasöründeki
tokens.dat
dosyasını kopyalaman yeterli.
Eğer programla lisansını yedeklediysen tokens.dat ı kendin oraya kopyalayıp cache klasörünü silip tekrardan aktifleştirebilirsin.
[/CODE]
[/quote]

Usta sonuc bu
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://b1208.hizliresim.com/10/u/c93zz.png[/img][/url]

Malesef defalarca farklı keylerle denememe rağmen olmadı! bütün kodları yazıyorum ardından turkish diye başlayan bir cümle kuruyor sonrada microsof.com diyo kapanıyor.

[quote name='[email protected]' timestamp='1345993826' post='1234526']
Usta sonuc bu
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://b1208.hizliresim.com/10/u/c93zz.png[/img][/url]
[/quote]

Dediğim gibi aldığın backupdaki token dosyasını elle geri kopyalamanı öneririm.

Eğer başka bir bilgisayara yüklemiyorsan veya token dosyası değiştirilmediyse sorun vermemesi gerekir diye düşünüyorum.
Unistall Product Key ve Clear Key From Registry i denedinmi ? Cache klasörünü silmeyi denedinmi ?

Microsoft bu açığı kapatmıyorsa kesin bir karı vardır ;) Yoksa bilmiyor mu sanki bu açığı ;) Tabiki biliyor ve kapatmıyor kesin bir karı vardır... Bir gün kapınıza mahkeme kağıdı gelebilir bence.(Benim fikrim)
Daz amca yapar merak etmeyin.
  • Like 1

telefonla kolayca aktivasyon yapıldığı halde hala bu tür işlemlerle uğraşıyorsunuz..

Edit: Artık türkiyeden aktivasyonu phone seçeneği ile yapılmıyor. Korsan yazılım kurbanı olabailirsiniz diyor.. Edited by sere

merhaba ben yukardaki TR2.4-MAK-Retail activleşdirme programı oldumu bilmiyorum ama benim ürün kimli ve anahtar girme yazısı kayboldu ürün kimli yokdur yazıyor acaba akdif olmuşmudur

[quote name='sere' timestamp='1345995812' post='1234546']
telefonla kolayca aktivasyon yapıldığı halde hala bu tür işlemlerle uğraşıyorsunuz..
[/quote]

Telefonla kolayca aktifleştirme yapılmayan durumlar için bu anlatım.

[quote name='sere' timestamp='1345992882' post='1234519']
[/quote]

Herşeye muhalefet olmayı seviyorsun galiba.

Backup&Recovery derken anlatmak istediğim bu videoyu izlersen görürsün 0 dan yüklenmiş bilgisayarın nasıl aktive edilebileceğini.

[quote name='[email protected]' timestamp='1345995154' post='1234542']
İlgin icin tşk . [b]Windows 8 Enterprise deniyorum[/b]
[/quote]

2. Yöntemdeki programla yedek aldım , gayet güzel alıyor fakat recovery i yapamadım . Belki restart falan gerekiyordur uğraşmadım . Bende elle kopyalama yöntemiyle yaptım ve videoya aldım .

Yedeğin varsa videoda yaptığım yolu uygula.

[CODE]http://adfoc.us/688738412808[/CODE]

Not : adfoc.us linkleri için 6 sn bekleyip sağ üstdeki i skip butonuna basmanız yeterli. Edited by anilkilic