Jump to content

Toplama Sistemimin Son Hali

kurt0619
 Share

Recommended Posts

[center][b]İyi Akşamlar Arkadaşlar. Sistemi Topladım. siparişi yarın akşam vereceğim. son birkez daha foruma danışmak istedim. şimdi arkadaşlar 2008den beri çıkan oyunların hiç birini oynuyamadım. yalan değil ati x1550 series ekran kartıyla nasıl oynanır siz düşünün [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img] şimdlik işlemciyele anakarta para yatırıp ileride ekran kartını ileri dediğim 1 yıl sonra seneye yaza felan değiştirmek. ekran kartını sadece 1 yıl kullanacağım. Bana göre iyi bir sistem oldu ekran kartını 1 yıl kullancağım için sıkıntı değil gibi düşünüyorum. bir bakın arkadaşlar varsa bir yorumunuz buyrun. şimdiden teşekkürler. [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img] pardon arkadaşlar bir sorum daha var montaj ve test istiyorum montaj ve test dediğimde kasaya bütün parçaları takıptamı yolluyorlar. ? birde teknobiyotik güvenilirmi ?[/b][b][b] bir yerde okudum montajda 2.el bir ürün takaralr vs gibi şeyler duydum da o yüzden soruyorum ? [/b][/b][/center]
[center] [img]http://b1209.hizliresim.com/11/j/d3vcq.jpg[/img][/center] Edited by kurt0619

bence sistem güzel çok fazla ileri model alıp paranı çürütmeye değmez bende i7 950 var sabertooth x58 anakart ve ekran kartı seninkinin aynısı birtek markası farklı Powercolor 4850 256 bit. AÇıkçası okadar oyun denedim açamadığı olmadı görüntü kaliteside gayet güzel. Tamam ileri modellerde tabiki daha güzel ayrıntılı görüntü var ama ne gereği var boşver bence buda çok fazla işini görür.
Ayrıca işlemci seçimin güzel ben bu kasamo satabilirsem alacağım işlemci 2500K olacak ama anakartta Asus tan kolay kolay vazgeçmem stabillik asus la başlar diye düşünüyorum. MSI işlemciyi hızlı çalıştırıyor güzel performans alınıyor ama çok ısınıyor sizin bileceğiniz iş orasıda.
Ram olayına gelirsek 2 adet 4 GB alman iyi olur işlemci destekliyor nede olsa anakartta destekliyor tek modül yorulmasını engellersin
Benden şimdilik bukadar hadi hayırlı olsun

[quote name='fba44' timestamp='1347875776' post='1241338']
bence sistem güzel çok fazla ileri model alıp paranı çürütmeye değmez bende i7 950 var sabertooth x58 anakart ve ekran kartı seninkinin aynısı birtek markası farklı Powercolor 4850 256 bit. AÇıkçası okadar oyun denedim açamadığı olmadı görüntü kaliteside gayet güzel. Tamam ileri modellerde tabiki daha güzel ayrıntılı görüntü var ama ne gereği var boşver bence buda çok fazla işini görür.
Ayrıca işlemci seçimin güzel ben bu kasamo satabilirsem alacağım işlemci 2500K olacak ama anakartta Asus tan kolay kolay vazgeçmem stabillik asus la başlar diye düşünüyorum. MSI işlemciyi hızlı çalıştırıyor güzel performans alınıyor ama çok ısınıyor sizin bileceğiniz iş orasıda.
Ram olayına gelirsek 2 adet 4 GB alman iyi olur işlemci destekliyor nede olsa anakartta destekliyor tek modül yorulmasını engellersin
Benden şimdilik bukadar hadi hayırlı olsun
[/quote]

Anakarta bilmeden çok fazla para vermişim o yüzden değiştirdim asusun yan markası Asrock anakart aldım. ramleri dediğin gibi 2*2 yaptım 1333 mhz daha stabil çalışır diye 133 mhz seçtim. anakarttan kısınca hddye para kaldı 1 TB yaptım 4 tanede fan aldım. buz gibi olsun kasa :)

[img]http://f1209.hizliresim.com/11/k/d499h.jpg[/img]

İşlemci AC433INT23 INTEL CORE I5 3550 3.30GHz 6MB (VGA)1155p
Anakart AA328MSI44 MSI Z77MA-G45 Z77 VGA+DVI+HDMI+GLAN+SATA3+USB 3.0
Bellek AB753KIN03 4 GB DDR3 1600 MHz CL9 HYPERX KINGSTON 2 Adet
Ekran Kartı AE841SAP54 SAPPHIRE HD6850 256Bit 1GB GDDR5 (11180-00-20R)
Sabit Disk AD450SEA42 500 GB SEAGATE 7200 NCQ SATA3 16MB ST500DM002
Kasa AK114AER15 AEROCOOL VS-9 PERFORMANS ATX KASA 550W
DVD Yazıcı KR406SAM21 SAMSUNG 48XCDRW 22XDVDRW SATA SİYAH
Klavye CK222LGT06 LOGITECH K270 KABLOSUZ KLAVYE Q TR USB SİYAH
Yukarıdaki özelliklerde toplam 1 adet bilgisayar için fiyat teklifidir.

Ara Toplam 739
K.D.V. 133
Genel Toplam (USD) 872

Buda benim sana teklifimdir

İntel 4 çekirdekli işlemciye 486 + KDV veya bu [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]İşlemciye AC433INT23 INTEL CORE I5 3550 3.30GHz 6MB (VGA)1155p 507 TL verene kadar[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Bence bu işlemciyi düşün 8 çekirdekli[/font][/color][b]AMD[/b] [b]FX X8 8150 SOKET AM3+ 3.6GHZ 16MB CACHE 32NM İŞLEMCI [/b][color=#EA552A][font=verdana, tahoma, helvetica][size=3][b][background=rgb(236, 236, 236)]464 TL KDV Dahıl [/background][/b][/size][/font][/color]
[b]MSI amd [/b][color=#000000][font=Tahoma][background=rgb(240, 240, 240)]uyumlu anakart[/background][/font][/color][b] [/b][color=#000000][font=Tahoma][background=rgb(240, 240, 240)]SAPPHIRE AMD uyumlu ekran kartı ile daha iyi ve daha ucuza kaliteli olarak toplayabilirsin. oyun için AMD gayet iyidir yine sen bilirsin tabi.[/background][/font][/color]

Edited by ferittttt