Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

Buradaki işlemler sonucunda usb diskiniz zarar görebilir hatta kullanılamaz hale bile gelebilir. Tüm sorumluluk size aittir.

Acemi kullanıcılar uzak dursunlar. Ayrıca lütfen gereksiz yorumlardan uzak duralım...!

Arkadaşlar burada anlatımını yaptığım işlem ile usb diskinizde cd-rom bölümü oluşturabilirsiniz.
Bu bölüme her türlü boot edebilir *.iso ( cd/dvd kalıbı) yazdırrıp usb diskinizi usb cd-rom gibi kullanabilirsiniz.
Bilindik yöntemlerle *.iso dosyaları cd/dvd gibi optik medyalara yazılabilir.
Buradaki yöntemle her türlü *.iso dosyasını usb diskimize yazabiliyoruz.
Bildiğiniz gibi cd-rom bölümü olduğu için virüs girmesi dosya silinmesi bozulma vs istenmeyen işlemler önlenmiş olacaktır.
Artan bölümü yine usb flash disk olarak kullanabilirsiniz.

Örneğin ben usb flash diskin cd-rom bölümüne windows xp yazdırdım böylece aynen cd den yükler gibi xp işletim sistemini yüklüyorum.
Xp işletim sistemini usb den yüklemek için alternatif yöntemler var, ama xp sadece bir örnek...
Siz dilediğiniz her türlü boot edebilir *.iso dosyasını usb diskinizin cd-rom bölümüne yazdırıp,
usb den boot kabiliyetine sahip sistemlerde aynen cd/dvd ile boot eder gibi kullanabilirsiniz.
Tabi işlem sadece boot medyaları ile de sınırlanamaz silinmesini istemediğiniz önemli dosyalarınızı buraya yazarak korumaya alabilirsiniz.
Kendi özel programı haricinde hiçbir şekilde bu bölüme müdahale edilemez virüs girmez silinmez.

Blue_Life : Birde biliyorsunuz flash diskimiz çok sık kayıp olabiliyor. Bu yüzden cdrom kısmına bir döküman ekleyerek adres telefon bilgilerinizi kayıt edebilirsiniz. Ben bu tip soruna karşı, flash diskin marka modelini bile değiştirim  Kendi adımı yazarım genelde...

Bu program iso yazdırmanın dışında da kullanılmaktadır. Misal en basit olarak bazen flash disklerdeki yazılımsal sorunlar bu chip programlarıyla çözülebilmektedir. Daha basit anlatacak olursam, elinizdeki kullandığınız flash diskin içeriğinde herangi bir değişiklik yapamıyorsanız (yani en basit olarak format atamıyorsanız) bu tip programlarla bu sorunu çözebilmeniz mümkün.

Şimdi burada Phison marka bir chip için örnek anlatımda bulunacağım.

Her usb flash diskin kendine özel programı olduğundan Usb flash diskinizin chipi phison değilse buradaki örnek anlatımı kesinlikle uygulamayın. Kendi usb flash diskinizin chipine uygun yazılım bulun.

Üzerinde çalıştığım usb flash disk TOSHIBA TransMemory 8 Gb

toshiba_8gb_usb_bellek_2.jpg

1. Aşama :Usb Flash Diskimizin Chip Bilgilerine erişmemiz gerekiyor. Bunun için Alttaki linkten Chip Genius programını indiriyoruz.

http://www.mydigit.cn/mytool/ChipGenius.rar

Not : Güncel Kaspersky internet security 2013 tarama sonuçlarına göre dosyalarda kesinlikle virüs yoktur.

Bazı antivürüs programları uyarı verebiliyor.

Yine de şüphe edenler chip genius programınını kullanmak zorunda değilsiniz.
İkinci aşamadaki dosyanın içindeki GetInfo.exe dosyası da sürücü harfini yazmanız ve Read butonuna basmanız durumunda chip bilgilerini gösterir.

Usb flash diskimizi bilgisayarımıza takıyoruz. İçindeki önemli verilerinizi alın ve flash diskinizi windowsta fat veya fat32 ile formatlayın.
İndirdiğiniz arşiv dosyasını bir klasöre çıkarın ve içindeki ChipGenius_v4_00_0024.exe programını çift tıklayarak çalıştırın.
Eğer internete bağlıyken çalıştırırsanız program kendini sürekli günceller, Bu sayede en yeni usb disklerin bile chip bilgilerine erişilebilir.

Burada bizim için en öneli kısım

Chip Vendor : Phison Chip Markamız
Chip Part-Number : PS2251-61 (PS2261) Chip Modelimiz.

Bu ekranda 4 nolu alan usb flash diskimizin chipine uygun yazılım bulabilmemiz için bize link veriyor.

pre_1349166349__1.jpg

2. Aşama : Chip marka ve modeline uygun yazılım bulma :
Bu bilgileri görebiliyorsak chip imize uygun yazılım bulmaya sıra geldi demektir.
Üstteki ekranda ekranda 4 nolu alan usb flash diskimizin chipine uygun yazılım bulabilmemiz için bize link veriyor.

Edit : Chip marka ve modelimize uygun yazılım bulma :
Alttaki siteyi açıp, alttaki resimde 2 ile işaretli butona tıklayarak kendi usb flash diskinizin chipine uygun yazılım bulabilirsiniz.
Ben örnek olarak Phison chip i işaretledim.
Siz chip genius raporuna göre kendi usb flash diskinnizin chipine uygun bağlantıya tıklayın.

http://flashboot.ru/     veya      http://flashboot.ru/files/

pre_1375436456__flashbootru.jpg

EDİT:  SMI Chip ler için :

SMI (Slicon Motion) chipe sahip bir usb flash diske sahipseniz alttaki Code Tagı içerisindeki kısım işinizi görecektir.

Elimde SMI (Slicon Motion) chipe sahip bir usb flash disk olmadığı için resim ekleyemiyorum.

Cdrom yazma yazılımının kullanımı cok basit.

Cdrom u silmek için güncel yazılımda start demeniz yeterli.

SMI Chipe sahip usb flash diskler için en güncel yazılım : Setting Password : 320

http://flashboot.ru/files/file/252/download/smi_sm3257enaa_mptool_v20358_v/

SMI Chipe sahip usb flash diske cd-rom bölümü oluşturma yazılımı :

http://flashboot.ru/files/file/216/download/smi_ufdiskutilities_349/

Not : Buradan sonraki örnek anlatım yalnızca phison marka chipler içindir.
Sizin usb flash diskinizin chipi phison değilse bu aşamada kendi chipinize uygun yazılım bulup öyle devam edin.
Ben burada bir çok phison marka chip modelini desteklediği için alttaki linkteki yazılımı öneriyorum.
İlk linkteki programı özellikle öneriyorum.

http://flashboot.ru/files/file/167/download/phison_mpall_v3290b_ps2251_7ee/     (Benim önerim)

veya

http://flashboot.ru/files/file/172/download/phison_mpall_v33300_ps2251_220/

http://flashboot.ru/files/file/173/download/phison_ps2251_mpall_v3330c_290/

Yine de her chip marka ve modeli için farklı yazılımlar olduğu hatırdan çıkarılmamalıdır.

3. Aşama :Yazma ayarlarını yapma ve ayarlarımızı *.ini dosyasına kaydetme
İndirdiğimiz arşiv dosyasını masaüstüne çıkaralım.
İndirdiğimiz yazılımda MPParamEdit_F1.exe yi çalıştırın Ok diyerek devam edin.

pre_1349166729__2.jpg

pre_1349166798__3.jpg

Bu ekranda özellikle 5 nolu alandan *.iso dosyasını ğösteriyoruz.
(5 no lu alanda sağdaki ... butonuna bastığınızda açılan pencerede alttan dosya tipini iso veya all olarak değiştirirseniz iso dosyalarını görebilirsiniz.)
pre_1349166874__4.jpg

Bu ayarlar sonucunda *.ini şeklinde bir ayar dosyası oluşturmuş oluyoruz. Bu *.ini dosyasını saklamanızı öneririm.
Bu ini dosyası MPALL_F1_9000_v329_0B.exe dosyasının yanında olmalıdır.
*.ini dosyasını farklı kaydet diyerek farklı bir dizine kaydettiyseniz MPALL_F1_9000_v329_0B.exe dosyasının bulunduğu dizine kopyalamalısınız.
Arşivi masaüstüne çıkardıysanız *.ini dosyasını masaüstüne çıkardığınız klasörün içine atmalısınız.

pre_1349166913__5.jpg

pre_1349167245__6.jpg

4. Aşama : Usb flash diskimizi formatlama ve *.iso (cd/dvd kalıb dosyası) dosyasını usb flash diskimize yazdırma.
Usb flash diskiz pc ye takılı değilse takın içindeki önemli verilerinizi alın ve windowsta fat veya fat32 ile formatlayın.
Şimdi MPALL_F1_9000_v329_0B.exe yi çalıştırıyoruz ve *.ini dosyamızı gösteriyoruz.

pre_1349167311__7.jpg

Program ekranında usb diskimize karşılık gelen alan maviye dönecek bu usb diskimizin o anda formatlandığı anlamına gelir.
pre_1349167352__8.jpg

Format işlemi bittikten sonra Çıkan diyalogda Ok tıklıyoruz.
Eğer daha sonra oluşturduğunuz cd-rom bölümünü silmek isterseniz buraya kadar olan işlemleri aynenen yapıyorsunuz.
Bu ekranı gördüğünüzde usb flash diskinizi bilgisayardan çıkarıp açık olan pencereleri kapatıyorsunuz.
pre_1349167454__9.jpg

ve yazım işleminin bitmesini bekliyoruz.
pre_1349167675__10.jpg

Yazım işlemi bittiğinde ilgili alan açık yeşile dönüyor.
pre_1349167826__11.jpg

Close ile ilgili pencereyi kapatıyoruz.
Şimdi usb yi çıkarıp tekrar takıyoruz.
Usb den boot etmeyi destekleyen sistemlerde tıpkı cd ile yükler gibi xp yükleyebilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken bir husus boot ekranında usb niz iki adet görünecektir Biri cd-rom bölümü diğeri flash disk bölümüdür .

pre_1354739693__bios.jpg

Not : usb flash diskinizi ntfs ile biçimlendirdiyseniz, bu ekranda usb flash diskinizin flash bellek bölümü USB-HDD olarak görülüyor.
usb flash diskinizi Fat/Fat32 ile biçimlendirdiyseniz, bu ekranda usb flash diskinizin flash bellek bölümü USB-FDD olarak görülüyor.

pre_1354739619__bios_multiboot_men.jpg

Güle güle kullanın. Başarılar dilerim...

Bilgisayarım da usb mizin görüntüsü.
pre_1349167941__12.jpg

Usb mizin Cd-rom bölümünün dosya sistemine baktığımızda, UDF, CDFS ... vs yazdırdığımız iso dosyasının dosya sistemi aynen usb ye aktarıldığını görürüz.
pre_1349168013__13.jpg

Son olarak chip geniusla usb mizin chip bilgilerine bir kez daha bakacak olursak usb mizin iki bölüm olduğunu görebiliriz.
pre_1349168263__14.jpg

Edited by kalelibilişim

• Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sık sorulan sorular için Ayrılmıştır.
Not : U3 özellikli bir usb flash diske sahipseniz alttaki linke bakınız.

http://usb.smithtech.us/projects/sandiskinst.php

http://www.tnctr.com/topic/67563-u3-bellekler-ve-sistem-acylythy/page-11#entry698147

Soru : Usb flash diskte oluşturduğum cd-rom bölümününasıl silebilirim ?
Cevap : MPParamEdit_F1.exe yi çalıştırıp aşağıdaki resimdeki ayarlarla *.ini dosyası oluşturup, bu *.ini dosyasını MPALL_F1_9000_v329_0B.exe ye gösterip olusturduğunuz cd-rom bölümünü silebilirsiniz.
Böylece usb flash diskiniz ilk haline geri dönmüş olur.

pre_1350914973__return.jpg Edited by kalelibilişim

[quote name='trll_pwll' timestamp='1349177770' post='1245026']
Inca Wenny ID Stick 8Gb bir flash diskim var. Kendi içerisinde bir cd bölümü birde normal harici disk bölümü var. Ben bu cd bölümü alanını nasıl genişletir ve içerisine bir iso çakabilirim?
[/quote]

Kendi sorumun cevabını kendim buldum :) Belki aynı dertten muzdarip birileri vardır paylaşayım.
Programın ismi: "UCDExec 3.0.0.4"
Kullanımı son derece basit. Sadece isoyu gösterip ve burn tuşuna basmak yeterli ;)

[quote name='gozyası' timestamp='1349176474' post='1245022']
Bence gereksiz.Hd üzerinden de format atılabilir.
[/quote]

Buradaki konu çok daha faklı:

1. Örneğin hard disk üzerinden windows xp kurulumu farlı, windows 7 kurulumu farklı, linux kurulumları farklı Ghost acronis... programların çalışması farklı işlemler gerektirir...
Oysa burdaki işlem tamamen elindeki iso yu usb ye yazmaktan ibaret.

2. Onu da geçelim hdd virüs bad sektör ... tehlikelere açık.
Bunda ilgili bölümün dosya sistemi udf cdfs ... olduğundan virüs girmesi düşünülemez.
Kendi özel programı haricinde yazma silme yapılamaz.

3. Farklı pc lere uygulamak için hard diski söküp taşımak hiç iyi fikir değil.

4. En azından alternatif bir yöntem deyip denemekte yarar var ve kesinlikle gereksiz değil.
Hatta bu işlerle ilgilenenlerin denemesini şiddetle tavsiye ederim.

Edited by kalelibilişim

[b][u]@ STAN [/u][/b]
Hazırlamış olduğumuz usb flash bellek tüm sistemlerde aynı şekilde...
Bu işlem iso yu sanal cd ye eklemek değil.
Bios da dahi usb miz iki adet farklı donanım olarak görülüyor.
Genellikle boot sıralamasında ilk usb usb mizin cd-rom bölümü.
ikinci usb usbmizin usb flash disk bölümüdür.
Bu arada usb flash disk bölümünde usb multiboot programlarını çalıştırabilirsiniz.

Edited by kalelibilişim

öncelikle bu çalışmayı paylaşan arkadaşa çok teşekkürler. Tüm işlemleri adım adım yaptım ve kingston g3 4gb flash diskime
CD Rom eklemeyi başardım. Umarım benim işime yaradığı gibi birçok kişininde işine yarayacaktır bu çalışma. Bu çalışmanın bence bir avantajı da şu:
Bence kendi multiboot CD/DVD imizi hazırlamak multiboot usb hazırlamaktan daha kolay. Dolayısıyla kendi hazırladığımız CD/DVD leride kullanabiliriz.

Ayrıca 2 sorum olucak

1-Bu çalışmada CD/DVD sayısını arttırmak mümkün mü?
2-isolarımızı mount etmenin daha kolay veya pratik bir yöntemi var mı?

saygılarımla

[b]@ bordoatakhan [color=#0000ff]Yapabilmene sevindim[/color][/b]
Şimdilik diğer iki sorunun cevabı da malesef olumsuz.

Birden fazla cd-rom için alttaki resimde 4 ve 6 nolu alanların aynı anda cd-rom olarak işaretlenmesi gerek.
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1349166874__4.jpg[/img]

iso ları daha kolay yazmaya gelince :

Hazırlamış olduğun *.ini dosyasını kullanarak, aynı flash belleğe, veya aynı marka model başka bir flash belleğe bir sonraki yazma işini, yalnızca 4. aşamayı uygulayarak yapabilirsin.

Farklı bir iso yazdırmak istersen ini dosyasını açıp iso nun bulunduğu parametreyi değiştirmen yeterli.

ini dosyasını not defteri ile açıp düzenleyebileceğin gibi;
[b]MPParamEdit_F1.exe[/b] yi çalıştırıp üstteki resimsde sağ üşt teki [b]Load[/b] botonuna tıklayıp daha önce hazırladığın ini dosyasını gösterek de düzenleyebilirsin.

Edited by kalelibilişim

Değerli arkadaşım ilgine gerçekten teşekkür ediyorum. Birde son bir sorum daha var izninle onuda sormak istiyorum. ChipGenius ile aldığım VID ve PID değerleri getinfo.exe programının verdiği değerlerle farklı. Ben ChipGenius tan aldığım değerler ile CDrom ekledim ve herhangibir sorun da yaşamadım. Bu değerlerin farklı olmasının sebebi nedir ve getinfo.exe den aldığımız değerleri kullanırsak bir sorun olur mu? Teşekkürler...

Farklı değer vermesi bana da ilginç geldi daha önce hiç karşılaşmadım.
işlem yaparken vd pd değerlerini değiştirmiş olabilir misin ?
usb yi pc ye takıp chip genius ve getinfo yu aynı anda açıp bir resim ekleyebilirsen bakmak isterim.
Şunu da belirteyim ki o değerlerin bir önemi yok işlem yapabiliyorsan tamamdır.
Ben daha önce kingston DataTraveler 2.0 8 gb usb flash bellekte bu değerleri değiştirdim bir sorun çıkmadı.
Simdi chip bilgilerine baktığımda yeni vermiş olduğun vıd pıd bilgilerini gösteriyor.

[b]@ HalilYanar[/b]
Yukarıda örnekte kullanmış olduğum TOSHIBA TransMemory 8 Gb usb flash bellekte Phison 2251-61 chip var.
Phison un web sitesinden baktığımızda bu chip icin

15 Mb/saniye yazma hızı
23 Mb/saniye okuma hızı

[CODE]http://www.phison.com/English/newProductView.asp?ID=176&SortID=60[/CODE]

Desteklediği söylenmiş.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toshıba ya baktığımızda da bu model için

[b]7 Mb/saniye yazma hızı
17 Mb/saniye okuma hızı[/b]

[CODE]http://www.toshiba-memory.com/tr/usb_drives.html[/CODE]

Desteklediği söylenmiş

Edited by kalelibilişim

@kalelibilişim Aynen söylediğiniz gibi o değerlerin bir önemi yokmuş.

Çalışmada anlatıldığı gibi flash belleğimi ilk haline çevirdikten sonra formatlayıp
bu kez getinfo.exe programındaki VID ve PID değerlerini girerek yeniden CDRom oluşturdum ve yine
herhangibir sorunla ve hatayla karşılaşmadım. Verdiğiniz bilgi ve değerli yorumlarınız için sağolun.

merak etiğim iki şey var.bu işlemi yani cd-rom biçimine çevirme işlemini sadece iso yazmak için mi kullanabiliyoruz.yani flasha bişşeyler atma depo birimi gibi kullanma işlemi bitiyor mu?diğeride diyelim eskiye haline geri dönmek istedm.ne yapacagım?

@STAN
Flash belleğimizin cd-rom bölümüne yazacağımız verileri öncelikle iso haline getirmemiz gerekiyor.

Bu iso yazma işlemi sonunda flash belleğimizde iki bölüm oluşuyor.

Birinci bölüm iso yu yazdığımız cd-rom bölümü bu bölüme kendi özel programı dışında yazma silme gibi müdahalelerde bulunulamaz.
Bu bölümü normal flash bellek olarak kullanma dönemi bitiyor. Bu bölüm artık cd/dvd oldu.
Bu bölümün dosya sistemine baktığımızda tıpkı cd/dvd ler gibi cdfs,udf...vs olduğunu görürüz.

Artan bölüm ise (ikinci bölüm) yine flash bellek olarak kullanılmaya devam ediliyor.
Bu bölümün dosya sistemi fat, fat32, exfat,ntfs, ... vs olabilir.
Bu bölüm de de yine usb multiboot yöntemleri kullanılabilir.

Yaptığımız bütün işlemleri ilk postta anlatıldığı şekilde geri alabiliraz (Bunun garantisi yok ancak ben hiç hata ile karşılaşmadım) ve flash belleğimizi eskisi gibi kullanmaya devam edebiliriz.

Edited by kalelibilişim

[b] bunlar chip olarak uygunmu bilmiyorum ama fiyat çok uygun elinde olan yada chipi hakkında bilgisi olan bizle paylaşırsa sevinirim...[/b]

[b] Kingston 32GB Data Traveller USB 3.0 Usb Bellek 32tl[/b]

[font=arial, sans-serif][size=3][url="http://www.hepsiburada.com/liste/kingston-32gb-data-traveller-usb-30-usb-bellek-dt11132gb/productDetails.aspx?productId=bd301537&categoryId=970"][url][/size][/font]

[font=arial, sans-serif][size=3][b] Kingston 16GB Data Traveller USB 3.0 Usb Bellek 15tl[/b][/size][/font]

[url="http://www.hepsiburada.com/liste/kingston-16gb-data-traveller-usb-30-usb-bellek-dt11116gb/productDetails.aspx?productId=bd301536&categoryId=970"][url]

Edited by 34ero

tam ihtiyacim olan seydi.
bellegimi exfat yapmak istiyordum ama bazen exfat driveri yuklu olmayan sistemlerle karsilasiyorum.
bu sekilde exfat driverlarini cd olarak usb icinde bulundurup bellegimi de exfat yapabilirim rahatca.

kardeş kusura bakma bir şey soracağım..
ben bu işlemleri yapıyorum son olarak MPALL_F1_9000_v329_0B çalıştırıp toshıba marka flas bellegi seçiyorum ama start dedigim zaman progam bir hata ile karşılaştı diyip kapatıyor sebebi nedir sence??

[quote name='tyreal' timestamp='1349816335' post='1246745']
kardeş kusura bakma bir şey soracağım..
ben bu işlemleri yapıyorum son olarak MPALL_F1_9000_v329_0B çalıştırıp toshıba marka flas bellegi seçiyorum ama start dedigim zaman progam bir hata ile karşılaştı diyip kapatıyor sebebi nedir sence??
[/quote]
Ben şu ana kadar hep 8 gb lık flash belleklere xp. windows 7 32/64 bit yazdım hiç sorun çıkmadı.
Programı yönetici olarak veya uyumluluk modunda çalıştırman gerekebilir.
Yazmaya çalıştığın *.iso ile ilgili bir sorun olabilir. *.iso flash belleğin kapasinden büyük olmasın. farklı bir iso yazmayı dene.
Flash belleğinin marka model kapasitesi nedir ?
Hazırladığın *.ini dosyasında kodlarda sorun olabilir. *.ini dosyasının içeriğini ve flash belleğinin chip genius raporunu eklemelisin buraya eklersen bakabilirim.
Hata ile ilgili görsel koyabilirmisin.

[quote name='coolvars' timestamp='1349816967' post='1246746']
v3.5.5.0 yazan programı nerden indirecem..
[/quote]
İlk mesajda verdiğim programlar işini görür.
Chip genius flash belleğinin cipine uygun program için 4 nolu alanda link veriyor.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1349166349__1.jpg[/img]

[quote name='ulashoca41' timestamp='1349828617' post='1246761']
bunu format için kullancaksanız hiç gerek yok wintoflash programını kullanının daha iyi ama başka işler için kullancaksanız deneyebilirsiniz
[/quote]
Bunu asıl xp kurulumu için kullanmanızı tavsiye ederim.

Selametle...

Edited by kalelibilişim

örnek olarak vermiş oldugun toshıba 8gb lık flas dısk senin uygulamış oldugun herşeyin aynısını yaptım bir tek yazdırma kısmında hata verdi.
Bu arada işletim sistemim xp.

örnek olarak vermiş oldugun toshıba 8gb lık flas dısk senin uygulamış oldugun herşeyin aynısını yaptım bir tek yazdırma kısmında hata verdi.
Bu arada işletim sistemim xp.

Flash belleğinin fiziki görünümü aynı olmakla birlikte chipinin farklı olma ihtimali var.
Chip bilgilerini tekrar kontrol edermisin.
Hata nedir yazar mısın . Görsel koyabilir misin.
Öncesinde usb flash diskini fat32 ile biçimlendirdin mi ?

Edited by kalelibilişim

emeğine sağlık arkadaşım...

bende HP v165w var, program böyle diyor...

USB Device ID: VID = 03F0 PID = 5307
Serial Number: AA00000000005207

Device Vendor: HP
Device Name: v165w
Device Revision: 1100

Manufacturer: hp
Product Model: v165w
Product Revision: 1100

Chip Vendor: SMI
Chip Part-Number: SM3257ENAA - ISP 120503-AA-
Flash ID Code: 98DE9892 - Toshiba - 2CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 16GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

MPParamEdit_F1 de neyi seçersem olmuyo müdür!
VID ve PID e ellede girsen olmuyo otomatikte bıraksan! aynı!

MPALL_F1_9000_v329_0B
ayarları kaydettim dosyayı gösterince UPDATe hiç bişiy yapmıyo!

açaba hangi ayarı nasıl kullanmalıyım, yardımcı olursan sevinirim!

başarılarımızın devamını dilerim!

Share

• Similar Content

• By odyaka341
      selamün aleyküm arkadaşlar
      elimde iki tane .iso dosyası var bunları bir usbye yazdırmak istiyorum bazı programları denedim ama sadece 1 tane yazdırıyor ve başka bir şey yazılmıyor ben ikisini aynı anda yazmak istiyorum..
      (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim).
    • By kerkur
      Hertürlü iso imajını usb ile 5sn boot ettirmeye hazırlama
      Download; www.tiny.cc/kerusbboot  
      indirme linki; www.tiny.cc/kerusbboot -
      her türlü iso cd/dvd kalıplarını usb bellekten çalıştırabilirsiniz .
      yapacağınız ; üsteki dosyayı indirin;
      1. klasörden belleği birkere ntfs biçimlendirmek
      2. mbr programı ile usb belleği formatlamak 
      3. bütün dosyaları usb belleğin içinde kopyalamak
      iso dizini içine atacağınız dos da açılan boot cd/dvd özelliği olan 
      bütün cd/dvd leri usb bellek ile çalıştırırsınız.
      örnek olarak ghost , windows kurulum cd / dvd si 
      yani dos la açılan bütün cd/dvd leri 
      iso dizini içinde 1.iso olarak adını değiştirmeniz yeterli olacaktır.
      - yani boot olan herhangi bir iso dosyasını (cd kalıbı),açılmadan
      örnek ghost,windows xp,windows 7 gibi iso cd kalıbını iso dizini içine koyuyonuz.
      ve dostan yükleme yapıyonuz.
      -
      *acılışta boot ekranında multiboot özelliği kaldırıldı direkt iso dizini içinde 1.iso isminde dosya varsa onu yüklemesini yapar.

video anlatımı : http://www.youtube.com/watch?v=IGEekmrt8jA
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...