Jump to content

Recommended Posts

• Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sandisk için yazılım yok. Donanımıda yazılımıda kendine ait olduğu için yapabileceğin birşey yok.

Garantisi varsa göndereceksin.

kardeş 16 gb'lık sandisk almayayım o zaman. Marka olarak yine Kingston'a devam edelim almaya. Çünkü bu flash diskler için harika bir yöntem keşke aynısı usb hdd'ler için de olsa. Sandisk usb bellek almam artık bu yöntem olmuyor ise nitekim belirttiğine göre olmuyormuş..

Sandisk Cruzer Edge 8GB flash belleğim bugün sabah harika çalışırken öğleden sonra "Yazma Koruma Hatası" vermeye başladı öncelikle şunları söyleyeyim.
  1. Regedit'ten privacy 0 1 muhabbeti işlemiyor.
  2. Bu şekilde sorun çözen ufak programcıklar da işe yaramıyor.
  3. Kesinlikle biçimlendirilmiyor. WinXP kur başlangıcında bile denedim.(Kesinlikle Silinemiyor.)
  4. Hp programıda işe yaramıyor.
  5. Üzerinde switch(anahtar) da mevcut değil.Yani öyle bir koruma tuşu yok heryerine baktım.

Zannedersem forumlarda görüp denemediğim bişey kalmadı. İçindeki dosyalarımın hepsini görebiliyorum.Hatta kopyalayıp masaüstüne alabiliyorum. Fakat usb içinden en ufak b,şey silemiyorum veya içine bişey kopyalayamıyorum.

Konu hakkında bir bilgisi veya becerisi olan varsa lütfen yardımcı olsun....

Sorum şu arkadaşlar bu başlıkta kullanılan programlar ile usb belleğimi tekrar kullanılır hake getirebilir miyim?

ChipGenius sonucu

Device Name: +++[J:][F:][G:]+USB Yığın Depolama Aygıtı(SanDisk Cruzer Edge USB Device)(Generi...

PnP Device ID: VID = 0424 PID = 2228
Serial Number: 000022272228
Revision: 1.26/3.95/3.95

Device Type: Standard USB device -

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: SanDisk
Product Model: Cruzer Edge

Tools on Web: (N/A

Aynı sorunu bende yaşadım. Bu sorun yazılımsam değil. Keşke yazılım ile yapılabilse. ama malesef bunu yapamıyoruz. Flash bellek nasıl oluyorsa bir şekilde arıza görüyor ve bu hale geliyor. Aynı sorunu hi-level belleğim ile yaşadım. Garantiye gönderdim değiştirdiler.

flash belleklerde aynı usb hddler gibi sanıyordum lakin meğersem yapı farklılığı varmış. Flaş diske oluşturduğumuz CDROM bölümünü, ne hikmetse usb hdd'ler için yapamıyoruz. İnşallah bunun da bir çözümü yakında gelir... :)

USB harddisklerde bu olay olmaz, çünkü içerisinde sadece harddisk'e ulaşmayı sağlayan usb kontrolcüsü var.

Hatta eski tiplerinde SATA'dan usb ye dönüştürücü varken artık yeni modellerde bunun yerine harddiski direkt olarak usb olarak üretiyorlar.

O yüzden üzgünüm ama hayalinizden vazgeçin :)

Sandisk konusuna gelince, u3 teknolojisini sandisk çıkardı birileri hack ile bu teknolojiyi farklı yerlerde kullandı.

Sonrasında tüm üreticiler için cdrom çözümleri (hatta birkaç cdrom destekleyenleri bile var) çıkmışken sandisk bu olayı tamamen bitirdi.

Sandisk dışında diğer tüm markalarda bir şekilde piyasada yazılımı bulunan kontrolcüler bulunuyor.

Sandisk almayın ne alırsanız alın.

Selam Elimde Toshiba 32 gb flash bellek var uygun yazılımı indirip iso dosyasını rahatlıkla yazdırıyordum 14 gb lık iso bile yazdırdım denedim sonuç başarılıydı Ama en son iso'mu güncelleyip atmaya çalışınca resimdeki 4 nolu seçenekte cd rom yerine fixed'di seçince flasım yerel disk olarak görüyor ve artık program flas belleği görmedigi için flasa hiç müdahele edemiyorum g parted ile ikiye böldüm 14 gblık iki ayrı bölüm şimdilik ama ben ne ettiysem usb bellek olarak tanıtamadım eskiye döndüremedim bir fikriniz varmı? şu program Phison_PS2251_UP21_CTool_D2_7f131T_v1.14 görüyor ama ya ben beceremedim yine yardımcı olursanız sevinirim.

Edited by iklim72

Merhaba Hp v165w model 32 gb usb belleğimi

hp-v165w-32-gb-pen-drive-1-500x500.jpeg

Chip geniustan aldığım skymedi chip raporuyla bu programla http://www.sendspace.com/file/6okgbb cdrom özelliği kazandırabildim.Bellek boyut olarak ufak bu yüzden kullanışlı.Bu serideki bütün belleklerle uyumlu olduğunu düşünüyorum.Program diğer chip programlarına göre bana daha fazla güven verdi.Birkaç kez değişik iso imajı ile test ettim.Her seferinde olumlu sonuçlar aldım.Bilgilendirme amaçlı olarak paylaşmak istedim.

[warning]konudaki gereksiz mesajlar temizlendi. İnsanların sorunlarına daha çabuk çözüm bulabilmesi için, teşekkür vb gibi gereksiz mesajlar yazmayın. Sadece konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı yazın.[/warning]

Bu konu "Katılımsız Kurulum Destek" forumundan "Her Zaman Gerekliler" forumuna taşınmıştır.

Merhaba,

Aynısı olsun diye 8 GB toshıba aldım ama mavi renkda ve chip farklı çıktı baya aradım bulamadım yardıncı olabilecek varsa teşekkürler.

Description: [F:]USB Yığın Depolama Aygıtı(TOSHIBA TransMemory)
Device Type:        Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0930 PID = 6544
Serial Number: E8472509982BCC713D1EDF25

Device Vendor: TOSHIBA
Device Name: TransMemory
Device Revision: 0100

Manufacturer: TOSHIBA
Product Model: TransMemory
Product Revision: 1.00

Chip Vendor: Solid State Systems
Chip Part-Number: TC58NC6690/SSS6692-B4
Flash ID Code: 98DE9482 - Toshiba - 1CE/??? [MLC] -> Total Capacity = 8GB

@ Fobic

Sandisk için sandiskin kendi aracını denemenizi öneririm.

Bu konuda 6. sayfada 111. mesajda F_s_M nin verdiği bağlantıda anlatım var.

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1258786

@ vahvah

Usb hard disklerde bu işlemi yapamıyoruz.

@iklim72

ilk sayfada 1. ve 2. mesajdaki yöntemlerle ilk haline dönmüyorsa yapabileceğim birşey yok. Üzgünüm.

@gredi

İlk sayfada ilk mesajda kendi usb flash diskinizin chipine uygun yazılım bulma anlatımı var.

Senin usb nin chipi Solid State Systems benim anlatım yaptığım usb phison.

Hepinize kolay gelsin...

@ miryiğit

"birden fazla işletim sistemi yazdırmak" için ya multiboot iso ya da birden fazla usb flash disk kullanmanızı önermekten başka çözümüm yok.

Lakin cok sık değişiklik yapmayacaksanız, *.ini dosyalarını ayarlayıp diğer seferlerde *.ini dosyalarını göstererek pratik olarak farklı *.iso lar yazabilirsiniz.

Umarım anlaşılmıştır...

çok işime yaradı değerli hocam.peki birden fazla işletim sistemi yazdırmak nasıl olur?Yani farklı işletim sistemi kuracağımız zaman en başa mı  alacağız tüm işlemleri. 

http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-iin-multiboot-hazrlamak/
burdan yapabilirsin yapımı basit bende şuan yaptım bazı eksiklikleri var ilerden burda yayınlayacam 
içinde olanlar köylünün xpsp3 w7 lite bios sısıflama windows şifre öğrenme cd den çalışan xp bu şekilde kendinde yapıp usb ye atabilirsin...

birden fazla os çalıştıracaksanız tek bir iso da yapabilirsiniz. Bunun için bluelife'ın cd den multiboot yapmak bçlümündeki ilgili dosyayı indirin. Menu.lst dosyasını ve ilgili multibboot içeriğini root klasörüne attıktan sonra make iso yu otomatik yapacaktır. Bu oluşan iso ile istediğiniz kadar os'u tek bir isodan çalıştırabilirisiniz e tabi ek olarak acronis ve pe sistemleri de ki şahsen ben öyle yaptım ve kullanıyorum :)

• 2 hafta sonra ...

Merhabalar Bende Geredi arkadasinla aynı Flash bellek var

Belirtmıs olduğunuz http://flashboot.ru/index.php?name=Files Sitesinden nerdeyse

Solid State Systems adi altında bullunan programların yarısını ındırıp bakmaya caliştim ama maalesef beceremedim en azıdan bana

Solid State Systems usb bellek e uygun programın linkini verirmisiniz rica etsem ..bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ..saygılar

Description: [E:]USB Yığın Depolama Aygıtı(TOSHIBA TransMemory)
Device Type:        Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0930 PID = 6544
Serial Number: AF00ACB89570CC714BAC1147

Device Vendor: TOSHIBA
Device Name: TransMemory
Device Revision: 0100

Manufacturer: TOSHIBA
Product Model: TransMemory
Product Revision: 1.00

Chip Vendor: Solid State Systems
Chip Part-Number: TC58NC6690/SSS6692-B4
Flash ID code:      98DE9482 - Toshiba TC58NVG6D2GTA00 - 1CE/??? [MLC-8K] -> Total Capacity = 8GB

Tools on web:       http://dl.mydigit.net/special/up/sss.html

Kendi sorumun cevabını kendim buldum smile.png Belki aynı dertten muzdarip birileri vardır paylaşayım.
Programın ismi: "UCDExec 3.0.0.4"
Kullanımı son derece basit. Sadece isoyu gösterip ve burn tuşuna basmak yeterli wink.png

Yanliz program Calişmiyor Malesef Xp - Win7 - Win8 De denedim Calişmadı  No Device found diye hatta veriyor Malesef  Simdi olusturdugumuz  iso dosyasını hersefer ayni işlemler le ugrasmamak  calişan sistemi cikartıp yenısını eklemek  için hangi yollari kullanmalıyız Nerodan Dediginiz gibi iso dosyasını gostermeme ragmen Malesef bos cd takın  diye hatta aldım ..Simdi 1 ben içindeki isoyu nasıl cıkaracam ve yenı iso dosyasını nasıl yazacagım .. bana bu konuda cevap verırsenız sevınırım .. saygılar 

Bazı arkadaşlar şu hataya düşüyor flash belleğe yazma işlemi bittikten sonra usb çıkartıp takın ondan sonra olur çünkü ilk başladığımda bende yazdırıyordum flash bellege bilgisayarım tıklıyordum bakıyorum olmamış en sonunda flash bellek cıkartıp taktım baktım yazmıs :D ondan sizde her programı kurup denedıkden sonra cıkartıp takın artık deneme ile aradığınız uygun programı bulabılırsınız ben 1 hafta uğraştım öyle buldum

Merhaba Hp v165w model 32 gb usb belleğimi

hp-v165w-32-gb-pen-drive-1-500x500.jpeg

Chip geniustan aldığım skymedi chip raporuyla bu programla http://www.sendspace.com/file/6okgbb cdrom özelliği kazandırabildim.Bellek boyut olarak ufak bu yüzden kullanışlı.Bu serideki bütün belleklerle uyumlu olduğunu düşünüyorum.Program diğer chip programlarına göre bana daha fazla güven verdi.Birkaç kez değişik iso imajı ile test ettim.Her seferinde olumlu sonuçlar aldım.Bilgilendirme amaçlı olarak paylaşmak istedim.

merhaba aynı flash diskten bende de var ve uzun zamandır bu programı arıyordum, cd rom özelliği kazandırdım fakat advanced bölümünden iso nun yerini gösteriyorum sonra save deyip çıkıyorum sonra da auto llf yapıyorum birkaç dakika işlem yapıyor PASS oluyor fakat dosya cd rom bölümüne yazılmıyor

Siz nasıl yaptınız açıklarsanız sevinirim win7 iso sunu koymaya çalışıyorum birtürlü beceremedim,

şimdiden teşekkürler

Share

• Similar Content

• By odyaka341
      selamün aleyküm arkadaşlar
      elimde iki tane .iso dosyası var bunları bir usbye yazdırmak istiyorum bazı programları denedim ama sadece 1 tane yazdırıyor ve başka bir şey yazılmıyor ben ikisini aynı anda yazmak istiyorum..
      (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim).
    • By kerkur
      Hertürlü iso imajını usb ile 5sn boot ettirmeye hazırlama
      Download; www.tiny.cc/kerusbboot  
      indirme linki; www.tiny.cc/kerusbboot -
      her türlü iso cd/dvd kalıplarını usb bellekten çalıştırabilirsiniz .
      yapacağınız ; üsteki dosyayı indirin;
      1. klasörden belleği birkere ntfs biçimlendirmek
      2. mbr programı ile usb belleği formatlamak 
      3. bütün dosyaları usb belleğin içinde kopyalamak
      iso dizini içine atacağınız dos da açılan boot cd/dvd özelliği olan 
      bütün cd/dvd leri usb bellek ile çalıştırırsınız.
      örnek olarak ghost , windows kurulum cd / dvd si 
      yani dos la açılan bütün cd/dvd leri 
      iso dizini içinde 1.iso olarak adını değiştirmeniz yeterli olacaktır.
      - yani boot olan herhangi bir iso dosyasını (cd kalıbı),açılmadan
      örnek ghost,windows xp,windows 7 gibi iso cd kalıbını iso dizini içine koyuyonuz.
      ve dostan yükleme yapıyonuz.
      -
      *acılışta boot ekranında multiboot özelliği kaldırıldı direkt iso dizini içinde 1.iso isminde dosya varsa onu yüklemesini yapar.

video anlatımı : http://www.youtube.com/watch?v=IGEekmrt8jA
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...