Jump to content

Recommended Posts

Hirens.BootCD.15.2.zip arşivi içinden çıkan Hiren's.BootCD.15.2.iso dosyasını cd ye yazdır. (İso yu cd ye yazdırmayı biliyorsundur heralde.) bu cd den boot ederek mini xp çalıştırabilirsin.

Usb den boot etmek için blue life ın usb boot programı ile usb yi hazırla. üstteki çalışmadaki HBCD klasörünü usb diske kopyala. Yine üstte vermiş olduğum kodları usb diskindeki USBMENU/USBMENU:LST dosyasına kopyala tamamdır. 

@ S_Erol yapılabilecek birşey yok malesef.

yardımlarınız için teşekkürler mesele anlaşılmıştır ve hallolmuştur sayenizde sorunda çözülmüştür

• Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Güle güle kullanın...
Bu mini xp deki programları da kullanmak isterseniz, Hiren's.BootCD.15.2.iso dosyasını win-rar ile açıp HBCD/Programs klasörünü benim verdiğim çalışmada aynı konuma kopyalamanız gerekir.
Ben boyutu küçük tutmak için "Programs" klasörünü eklemedim.

• 4 hafta sonra ...

Dostum gerçektende xp vista win7 win8 ve win8.1 denedim sonuç aynı bir ara özelden sana yazsam uzaktan yardım edebilirmisin

Uzaktan yardım olayına pek sıcak bakmıyorum. sebebine gelince küçük bir ihtimal de olsa flash çöp olabilir. Bu işlem her zaman başarıyla sonuçlanmayabilir.

Yine bu işlem için zararlı yazılım olmayan temiz stabil bir işletim sistemi tercihen xp sp3 gerekir. Bazı durumlarda sistemde güvenlik yazılımı bile sorun çıkarabilir.

Yine usb yi direk anakarttaki usb portlarına bağlamak gerekir. olmadığı zaman farklı portları tek tek denemek, farklı pc ler ve farklı işletim sistemlerinde denemek gerekir. Bütün bu olumsuzluklar olmadığı durumda işlem çok basittir. Yardımçı olurum. Sorumluluk kabul etmem.

Dostum gerçektende xp vista win7 win8 ve win8.1 denedim sonuç aynı bir ara özelden sana yazsam uzaktan yardım edebilirmisin

Daha önceki, denemelerimden tecrübemi paylaşayım.Eğer doğru programı kullandığınızdan %100 emin iseniz size tavsiyem erase all blocks yada buna benzer isimli seçeneği kullanın.3 tane Lexar echo 32 gb ve hp 32 gb belleklerde bu seçenekle sonuca ulaşabildim.

Arkadaşlar elimde "Kingston DataTraveler G3 8GB" bellek var chip numarası "PS2251-67" dir. Bu bozduğum ikinci usb bellek bundan öncekini pc hiç görmüyor yalnız bunu bilgisayara takarken driver yüklemeye çalışyor ancak başarısız oluyor. Bunu düzeltmenin bir yolu varmı yokmu bir sorim istedim...(ilgili ekran alıntıları aşağıdadır)

[spoiler]GnQDQ2.png
LP7DYo.png[/spoiler]

Edited by mr.myst

Mümkünse kingston'a yönelmeyin.Phison chiplerde başarı oranım 3 te 1.Yazık oluyor belleklere ve tabi paraya.Şu an goldda lexar kampanyası var fiyatlar boyutla kafaya kafaya gidiyor diyebilirim.14-15 mb yazma hızlarını görüyorum.Aldıklarımın hepsi hp belleğim gibi smi chipsetli çıktı.Söz dinleyen chipler :)

Mümkünse kingston'a yönelmeyin.Phison chiplerde başarı oranım 3 te 1.Yazık oluyor belleklere ve tabi paraya.Şu an goldda lexar kampanyası var fiyatlar boyutla kafaya kafaya gidiyor diyebilirim.14-15 mb yazma hızlarını görüyorum.Aldıklarımın hepsi hp belleğim gibi smi chipsetli çıktı.Söz dinleyen chipler :)

Ben birtane Toshiba 32GB Almıştım SSS çipli diye geri sattım :) SMI sağlıklı bölünüyormu ve nasıl? Yada bana sorunsuz bölünebilecek 32GB marka model söylermisin?

Edited by mr.myst

Hocam teşekkür ederim onların neredeyse bütün versiyonlarını denemiştim birde senin dediğin gibi yaptım xp yi sanal makinaya kurup denedim ama nafile. Birazda tabiri caizse salaklığıma doymayim GetInfo ile flash bilgilerini bir yere kaydetmiştim fakat nasıl bir özgüvense onuda silip attım :) olacağı belliydi neye elimizi atsak kuruyor işte :p

Ekran alıntısı:

[spoiler]RyLpp1.png[/spoiler]

Edited by mr.myst

Uzaktan yardım olayına pek sıcak bakmıyorum. sebebine gelince küçük bir ihtimal de olsa flash çöp olabilir. Bu işlem her zaman başarıyla sonuçlanmayabilir.

Yine bu işlem için zararlı yazılım olmayan temiz stabil bir işletim sistemi tercihen xp sp3 gerekir. Bazı durumlarda sistemde güvenlik yazılımı bile sorun çıkarabilir.

Yine usb yi direk anakarttaki usb portlarına bağlamak gerekir. olmadığı zaman farklı portları tek tek denemek, farklı pc ler ve farklı işletim sistemlerinde denemek gerekir. Bütün bu olumsuzluklar olmadığı durumda işlem çok basittir. Yardımçı olurum. Sorumluluk kabul etmem.

benim için uygun dostum bu işi halledebilmen için sayısız flash belleği feda edebilirim bir tane yaratabilirsin sam drivers için çok iyi olur benim için sanal windows xp de de denedim şuan sonuç yine değişmedi 

arkadaşlar kolay gelsin

Description: [E:]USB Yığın Depolama Aygıtı(Kingston DataTraveler 3.0)
Device Type:  Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Current Speed: High Speed
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 0951 PID = 1666
Serial Number: 60A44C3FACDBBE10496E7C51

Device Vendor: Kingston
Device Name: DataTraveler 3.0
Device Revision: 0100

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 3.0
Product Revision: PMAP

Chip Vendor: Phison
Chip Part-Number: PS2251-03(PS2303) - F/W 01.08.10 [2013-06-10]
Flash ID code: 2C64444B - Micron [MLC]

bana bunun mpall yazılımı lazım kaç tane denediysem herbirinde kırmızıya düşüyor yazamıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim büyük ihtimalle yazılımı tutturmadım ....
şimdiden teşekkürler

http://flashboot.ru/files/phison/

http://flashboot.ru/files/file/398/

http://flashboot.ru/files/file/398/download/phison_mpall_v363_ps2251-67_218/

*.ini dosyası kodları

[PenDriveMP]
IC Type=PS2251-03
[Parameter Mark]
Parameter Type=F1_MP_21
[Customize Info]
USB VID=0x0951
USB PID=0x1666
String Product Name=DataTraveler 3.0
String Manufacturer Name=Kingston
Use30Fixture=1
[Configuration]
Reset Serial Number=0
Partition Boundary MB=999999999
[TestItemOption]
Do Preformat Test=1
[Extra]
Mode=21
[Misc]
Privacy Volume Label=KINGSTON
CDROM Image=D:\Hiren's.BootCD.10.6.iso
[Advance]
FC1=0xff
FC2=0x01
[Firmware]
ISP=0

Edited by kalelibilişim

Share

• Similar Content

• By odyaka341
      selamün aleyküm arkadaşlar
      elimde iki tane .iso dosyası var bunları bir usbye yazdırmak istiyorum bazı programları denedim ama sadece 1 tane yazdırıyor ve başka bir şey yazılmıyor ben ikisini aynı anda yazmak istiyorum..
      (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim).
    • By kerkur
      Hertürlü iso imajını usb ile 5sn boot ettirmeye hazırlama
      Download; www.tiny.cc/kerusbboot  
      indirme linki; www.tiny.cc/kerusbboot -
      her türlü iso cd/dvd kalıplarını usb bellekten çalıştırabilirsiniz .
      yapacağınız ; üsteki dosyayı indirin;
      1. klasörden belleği birkere ntfs biçimlendirmek
      2. mbr programı ile usb belleği formatlamak 
      3. bütün dosyaları usb belleğin içinde kopyalamak
      iso dizini içine atacağınız dos da açılan boot cd/dvd özelliği olan 
      bütün cd/dvd leri usb bellek ile çalıştırırsınız.
      örnek olarak ghost , windows kurulum cd / dvd si 
      yani dos la açılan bütün cd/dvd leri 
      iso dizini içinde 1.iso olarak adını değiştirmeniz yeterli olacaktır.
      - yani boot olan herhangi bir iso dosyasını (cd kalıbı),açılmadan
      örnek ghost,windows xp,windows 7 gibi iso cd kalıbını iso dizini içine koyuyonuz.
      ve dostan yükleme yapıyonuz.
      -
      *acılışta boot ekranında multiboot özelliği kaldırıldı direkt iso dizini içinde 1.iso isminde dosya varsa onu yüklemesini yapar.

video anlatımı : http://www.youtube.com/watch?v=IGEekmrt8jA
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...