Jump to content

Telefondan Internet Bağlantısı Hakkında

Share

Recommended Posts

merhaba ben telefona 1 gb internet almak istiyorum ve telefonu pc bağlayarak internete girmek istiyorum sorum su;
bu 1gblik kotayı bilgisayardaki gibi mi yer yoksa telefından girmiş gibi mi(biliyorsunuzdur telefondan girerken daha az kilobat istiyor fakat pcden girerken daha cok kb yiyor)

Bu sorunun cevabı şu!!
Bulunduğun bölgedeki 3G alt yapısı ve telefonunun yüksek hızlı 3G desteklemesi ile alakalı olan bir durum. Eğer 3G yani wcdma full veya fulle yakın bağlantı varsa. İnternet hızın çok hızlı olur ve haliyle bu hıza kapılıp sende biirçok siteye gireceğin için bu 1gb çok çabuk sürede biter. İster cep için olsun ister pc için olsun, durum böyle.

Sen hangi internet paketini kuulancaksın?
Birde pcye bağlayacağın telefonun marka ve modeli ne?

Edited by &ULTİMATE&

[color=#4b0082][b]hazır konu varken bende şunu sormak istiyorum[/b][/color]

[b][CODE]http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/SECBaglanPaketiFaturali[/CODE][/b]

[color=#4b0082][b]Link'deki tarifeden kullansam 1Gb'ı Aştığımızda Hız 128Kbps'e Düşecek Diyor[/b][/color]
[color=#4b0082][b]128Kbps Bilgisayara Bağladığımda Çokmu Yavaş Olur Acaba ? [/b][/color]

Edited by Fox

[quote name='Fox' timestamp='1350311679' post='1248031']
[color=#4b0082][b]hazır konu varken bende şunu sormak istiyorum[/b][/color]

[color=#4b0082][b][CODE][/b][/color][color=#000000][b]http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/SECBaglanPaketiFaturali[/b][/color][color=#4b0082][b][/CODE][/b][/color]

[color=#4b0082][b]Link'deki tarifeden kullansam 1Gb'ı Aştığımızda Hız 128Kbps'e Düşecek Diyor[/b][/color]
[color=#4b0082][b]128Kbps Bilgisayara Bağladığımda Çokmu Yavaş Olur Acaba ? [/b][/color]
[/quote]
Ben 2 yıldır Vodafonun aylık sınırsızcepnet paketini kullanıyorum Hızım ilk 100 mb kullanımdan sonra 96kbps ye düşüyor. Ben hayatımdan memnunum :) Yani demem o ki 128 kbps bende olsa şahane olurdu. :) Ama eğer video izlemem ve download la işim olmaz, diyorsan her işini görebileceğim bir paket. Üstelik senin pakette ilk 1gb full 3G hızında kullancaksın bu şahane.

[color=#000000][b]Video veya Download Değil zaten Evimde İnternetim var , Maksat Köye Gittiğimde Facebook Haber vs vs . [/b][/color]
[color=#000000][b]İşini Görür Diyorsanız Almayı Düşünüyorum ..[/b][/color]

[quote name='Fox' timestamp='1350312545' post='1248038']
[color=#000000][b]Video veya Download Değil zaten Evimde İnternetim var , Maksat Köye Gittiğimde Facebook Haber vs vs . [/b][/color]
[color=#000000][b]İşini Görür Diyorsanız Almayı Düşünüyorum ..[/b][/color]
[/quote]
Çok çok fazlasıyla görür.ç
Benim tavsiyem birde 3G modem alın. Telefonunuz yıpranmamış olur. 3G modemler ikinci elleri 50 tl civarında Avea paket alacağın için avea 3g modem alırsam daha iyi olur.
A yrıca 3g modem sayasinde daha hızlı bağlantı ve stabil bir bağlantı kurarsınız.

Edited by &ULTİMATE&

• 5 ay sonra...

facede işini görür bende kullanıyorum haberlere felan bakarsın ama sanırım yeni kullanıcılara hız 96 kps

Video veya Download Değil zaten Evimde İnternetim var , Maksat Köye Gittiğimde Facebook Haber vs vs .
İşini Görür Diyorsanız Almayı Düşünüyorum ..

facede işini görür bende kullanıyorum haberlere felan bakarsın ama sanırım yeni kullanıcılara hız 96 kps

Konuyu açan arkadaş herhalde fiber internet kullanıyordur artık :D

Konu çok eski