Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Xp Live Cd Dvd Usb Den çalışır

köylü
 Share

Recommended Posts

• 5 ay sonra...

S.a Arkadaslar İlk defa Bunu Yapicam ama Tam Olarak Nasil Yapildiğini Bilmiyorum ELimde 4 Gb Usb var Vede Usb den Çalişan Xp yapmak istiyorum Arkadasin Anlattiği KOnuyu Okudum ama bi Sonuca Varamadim Dosyayi İndirip Usb içine Attim ama Çalişmadi Acaba Nasil Çaliştircam Yardimci Olurmusunuz Lüffen

S.a Arkadaslar İlk defa Bunu Yapicam ama Tam Olarak Nasil Yapildiğini Bilmiyorum ELimde 4 Gb Usb var Vede Usb den Çalişan Xp yapmak istiyorum Arkadasin Anlattiği KOnuyu Okudum ama bi Sonuca Varamadim Dosyayi İndirip Usb içine Attim ama Çalişmadi Acaba Nasil Çaliştircam Yardimci Olurmusunuz Lüffen

allta verdiğim konudaki 2.postu incele:

http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-icin-multiboot-hazyrlamak/

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

kablosuz bağlantının seçilmesinin nedeni farklı bilgisayarların ethernettelerinin farklı oluşu değil mi ? kablosuz bağlanmak daha kolay galiba.Doğru mu anlamışım.?Bütün etherent driverlarını eklemek mümkün olmadığı için bazılarında internet girilebilir bazılarında girilemez.

Edited by albatros44

• Editor

Kablosuz bağlantı seçili değildir normal bağlantı seçili gelir ama her makinada lan driverlarını tanıyacak diye bi sart yok sistem içerisinde hızlı baslatta menü içerisinde dipe programı var driverimportpe onu kullanarak kurulu sistem içerisindeki driverları yükleyebilirsin

• Like 1

@k@ylü, ilgin için teşekkür ederim fakat  dediğin şekilde yapamam çünkü win7 64 bit kullanıyorum.Driverlar uymaz sanırım.Diğer seçeneği işaretleyip drivarı başarı ile kurdum yinede ethernet kartını tanımadı

Edited by albatros44

• 3 ay sonra...

Köylü ustam senin sistemin dışındaki sanal xp leri usb den çalıştıramadım.(wxpe_minixp.iso,Kurtarma_ve_Bakim_CD_si_v.1.5) gibi örnekler var ama usb den başlamıyor başlasada ekrana simgeler gelmiyor.Bu çalışmanın güncel versiyonunu yapmayı düşünüyormusun. Win8Pe de güzel olmuş sorun yok güncel sanal xp iyi olur.Saygılar

• 3 hafta sonra ...

iso içerisindeki KXPE klasörününde içindeki KXPE.WIM sıkıştırılmış dosyayı çıkardım MENU.LST dosyasına o kodları ekledim hiçbişey olmadı..Konuyu biraz ayrıntılı şekilde anlatırsanız daha iyi olur çünkü üyelerin çoğu o menü.lst konusunu anlıyamamış benim gibi

• Editor

Açıklamada kxpe.wim ile alakalı bişey yazıyormu?sadece KXPE klasörünü çıkartacaksın kxpe klasörünü usb ana dizinine koyacaksın ve

title LiveXP Kur

chainloader /KXPE/SETUPLDR.BIN

bu komutla calıstıracaksın ayrıca hiç işlem yapmadan direk isodn da çalısıyor iso için de komut var ilk mesajda

Edited by köylü
  • Like 1

• 1 ay sonra...

k@ylü said

Açıklamada kxpe.wim ile alakalı bişey yazıyormu?sadece KXPE klasörünü çıkartacaksın kxpe klasörünü usb ana dizinine koyacaksın ve

title LiveXP Kur

chainloader /KXPE/SETUPLDR.BIN

bu komutla calıstıracaksın ayrıca hiç işlem yapmadan direk isodn da çalısıyor iso için de komut var ilk mesajda

bu komut usb den çalıştırıyorsa

title KXPE Kurulumu

map --unmap=0:0xff

map --unhook && map --rehook

if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!

clear

set ISOFILE=/KXPE.ISO set BOOTFILE=/KXPE/SETUPLDR.BIN >>>

ve devamı>>>> bu komut ne işe yarıyor????????????????????????

bu iso ext.multiboot v1 e ilave edilebilirmi?,

edilirse v1 de nereye ve hangi komutu girmeliyim

Edited by scm

• 2 ay sonra...