Jump to content

Az Önce Windows 8 Aldım 29Tl Ye. İniyor,

Sirius
 Share

Recommended Posts

Evet arkadaşlar malum windows 8 resmi olarak satışa sunulmuş ve ben de yükseltme seçeneği ile aldım az önce 29 tl ye.

Bu yükseltme seçeneği ile sıfırdan format atıp kurulum da yapılabiliyormuş bugün onu da öğrendim.

Arkadaşlar birazdan kuracağım deneyimleri yazarım size. aslında windows 7 den çok memnundum ama bugün bir ssd takılı makşnede 9-10 saniyede windowsun açılıp kullanıma hazır hale geldiğini görünce bu windows 8 de bir olay var dedim aldım.

Deneyimlerimizi paylaşalım buradan.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351460302__snap_20121028_23h36m17s_001.png[/img]

[b]Akozdem!R[/b] -> Aşağıdaki açıklama da sorun yaşayabilecek arkadaşlara yardımcı olacağı için konu içerisinden buraya kopyaladım.

[quote name='baba3232' timestamp='1351552183' post='1251666']
Bende lisanslı windows vista home basic üzerinde aldım yalnız temiz kurulum yaptım ve aktifleştirdim.Fakat şöyle bişey var keyi girdiğinizde kabul etmez şunu yapmanız gerekiyor;
[CODE]
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/
Kısmını bulun ve MediaBootInstall'un değerini "1″ den "0″a değiştirin ve kayıt defterini kapatın.
Başlat menüsüne cmd yazın ve enter'a basmadan bekleyin. Burada Command'ı görünce sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın ve UAC ekranını onaylayın.
Açılan komut satırı ekranında slmgr /rearm yazın, enter'a basın ve bekleyin. "Command completed successfully" mesajıyla karşılaşacaksınız. Bilgisayarı yeni başlattıktan sonra Bilgisayarım ikonuna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Buradan "Ürün anahtarını değiştir" seçeneğini seçin.
[/CODE]
Ve unutmayın lisansı sadece 1 pcde kullanabiliyorsunuz farklı bir pcye kurarsanız sıkıntı çıkıyor ben sanala kurmuştum denemek için sonra pcme kurunca keyi kabul etmedi başka pcde kullanılıyor misali kms server değişerek girdim kabul etti keyi sorun yok yane ama yinede başka pcye kurmayın veya denemelik sanal makineye falan kurmayın üstte söylediğim gibi "clean install" yani temiz kurulumu o yöntemle yapabilirsiniz.Yükseltme yapmadan kurarsanız çünkü keyi kaabul etmiycektir ama yukarda yazılan işlemi windows8 kurduktan sonra yaparsanız keyinizi kabul edecektir.Sağlıcakla kalın....
[/quote]

• Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ahh ahh Bende upgrade edecem de HDD'lerde yer yok. 2. HDD full. 3. bozuldu yenisini aldım oda bozuk çıktı :D Nasipse yarına indiririm artık :D Tüm bunlar TugruL yüzünden başıma geliyor :D Az daha sinirlenirsem 5. kattan aşağı atacam HDD'yi

Haydi kolay gele !

[quote name='Sirius' timestamp='1351460529' post='1251321']
ya yükseltme ama herkes alabiliyor dostım ve sıfırdan kurulum yapabiliyor. Sorunsuz yani. Bellekten kuracağım biraz sonra.
[/quote]

herkes alabiliyor demişsin yükseltme için elinde orjinal lisanslı win7 olması gerekmiyomu

[quote name='FLaky' timestamp='1351461509' post='1251331']

herkes alabiliyor demişsin yükseltme için elinde orjinal lisanslı win7 olması gerekmiyomu
[/quote]

Evet orayı atlamışım, bende lisanslı home basic vardı. tam öğreneyim onu da yazarım buraya herkes alabiliyor, alamıyor diye.

[quote name='Sirius' timestamp='1351460332' post='1251318']
bugün bir ssd takılı makşnede 9-10 saniyede windowsun açılıp kullanıma hazır hale geldiğini görünce bu windows 8 de bir olay var dedim aldım.
[/quote]

Bu arada olay Windows 8'de değil SSD'de. Saniyede 500 MB okuma hızı olunca bırakta 10 sn'de bilgisayarı açsın :D

Haydi kolay gele !

[color=#800080][font=tahoma,geneva,sans-serif][b]Promosyon kodu alınaraktan 29 tl ye key i elde ediyorsunuz , vede bu iş içib belli bir tarihte windows 7 li pc almanız gerek diyor ,Fakat bu tamamen bir formalitedir , WindowsUpgradeOffer sitesine girip kayıt olurken Şimdiki tarihden 2-3 gün önce [/b][/font][/color]

[color=#800080][font=tahoma,geneva,sans-serif][b]bir zamanda sallamasyon bir pc marka ve modeli girin kodu alın sonra bu aldıgınız kodu girerekten ucretı 79 tl den 29 a düşürüyorsunuz[/b][/font][/color]

• Moderator

[color=#0000cd][b]Sirius[/b][/color], dostum yükseltme şeklinde [b][i][color=#ff0000]Windows 8[/color][/i][/b]'yi indiriyorsan bu kesinlikle var olan sisteminden kaynaklıdır.Yani [i][b]Windows 7[/b][/i]'yi orijinal kullanımındandır.Aldığın kupon mu artık şifre mi her neyse buna dayanarak sana daha az maliyete sistemi veriyor.Yükseltme zaten kelime manasıylada var olan yapıya başka bir şey ekleyerek seviyesini artırmaktır.Yani elinde kısacası orijinal keyli bir sistem olmadan olmaz bu.Laptoplar satılırken şu an piyasada W7'li şekilde satılıyor genelde ama kampanya olarak firma bu yükseltme olanağı kendisi karşılıyor.Seninkisi de onu dışardan kendi kaynağınla sağlamak gibi bir şey olması gerek.

[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Yükseltme Etkinleştirmesi Hakkında [/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]aşagıdaki yazıya göre sadece bununla yükseltme yapabiliriz sıfırdan kurulum olmuyor sanırım [/background][/size][/font][/color]
[b]Windows 8 sürümüne yükselttiniz, ancak önceki bir Windows sürümü yüklü değildi (hata 0xC004F061)[/b]

[color="#454545"][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)][font='Segoe UI']Windows 8 etkinleştirmesi sırasında 0xC004F061 hatasını alırsanız, Windows 8 yükseltme sürümüne ait bir ürün anahtarı kullanıyorsunuzdur ve Windows 8 yüklendiğinde önceki Windows sürümü bilgisayarınızda yüklü değildir. Windows 8 yükseltme sürümünü yüklemek için bilgisayarınızda Windows 7, Windows Vista veya Windows XP yüklü olmalıdır.
[u][b]Windows 8 yükseltme sürümü yüklenmeden önce sürücüyü biçimlendirdiyseniz, Windows 8 etkinleştirmesi için yükseltme ürün anahtarınızı kullanamazsınız. Windows 8 etkinleştirmesi için önceki Windows sürümünüzü yüklemeniz ve ardından Windows 8'yi yeniden yüklemeniz gerekir[/b][/u]. Etkinleştirme işlemi hakkında yardım için [url="http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=260480"]destek ile iletişim kurun[/url].[/font][/background][/size][/font][/color]

HDD'de bir miktar yer açtım, inmeye başladı bakalım ne olacak. En fazla 29 TL'den olurum. Onuda geçmişte kullandığım lisanssız Windows Vista'ya saysınlar [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/biggrin.png[/img] İşin kötü tarafı DVD izlemek için bir programa ihtiyaç duyabilirsiniz dedi. Codec yüklemek gerekecek yeniden. Olsun o kadarınıda ben hallederim artık [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/biggrin.png[/img]

XP lisanslı idi zaten, lisanslı olduğunu unutup Vista yerine XP yazmışım :D

Haydi kolay gele !

Edited by TeYyArEe