Jump to content

Güncellemeri Ekledim Ama Boyut Çok Yüksek!

devreklitr
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Windows 7 dvdsine önce sp1 ekledim ve daha sonra sp1den sonra çıkmış 150 küsür tane güncellemeyi entegre ettim (rt lite ile) Fakat win7 boyutu 5,20 gb oldu. Ben bunu nereye yazdıracağımda kurulum yapıcam, niye bu kadar büyük oldu anlamadım.

Dosya sayısı öncesi ve sonrası ile aynı. Zaten güncelleme dediğimiz şey eskisinin, yenisi ile değişmesi değil mi? rt lite ile ilgili bir ayar mı var anlamadım niye bu kadar yüksek oldu? teşekkürler

mayıs 2011 de sp1 çıkmış windows 7 varken neden sonradan sp1 ekledinizki tüm güncellemeler eklendikten sonra x86 için 2.60 gb x64 için 3.50 gb civarında bi boyut olur sizinki uçmuş bi yerde yanlış yapıyosunuz altda verdiğim linkde windows 7 dvd sine güncellemeleri nasıl ekleneceği detaylıca anlatılmakta inceleyin.....

[CODE]
http://www.tnctr.com/topic/171887-windows7-sp1-update-paketi-ekim/
[/CODE]

[quote name='safranos' timestamp='1353101770' post='1256699']
mayıs 2011 de sp1 çıkmış windows 7 varken neden sonradan sp1 ekledinizki tüm güncellemeler eklendikten sonra x86 için 2.60 gb x64 için 3.50 gb civarında bi boyut olur sizinki uçmuş bi yerde yanlış yapıyosunuz altda verdiğim linkde windows 7 dvd sine güncellemeleri nasıl ekleneceği detaylıca anlatılmakta inceleyin.....

[CODE]
http://www.tnctr.com/topic/171887-windows7-sp1-update-paketi-ekim/
[/CODE]
[/quote]

bendeki sadece windows 7 idi, yani windows 7 sp1 olan değildi.
önce windows 7 sp1 yaptım ve daha sonrasında sp1den sonra çıkan güncellemeri indirdim. verdiğiniz linke baktım ama ben güncellemeri tek tek microsoftun sitesinden indirdim ve daha sonra rt lite ile ekleme yaptım bu kadar oldu [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/sad.png[/img] TEŞEKKÜRLER

ekleme: bendeki orjinal cd boyutu (sp1 siz) 3.66 gb.
bendeki casper tarafından aldığımda verilen bir cd, içinde de harici bir şey yok, sadece windows dosyaları var. sp1 siz ve güncellemesiz boyutu o [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/sad.png[/img]

home premium

Edited by devreklitr

[quote name='ulashoca41' timestamp='1353111790' post='1256734']
boyutu çok büyük olursada usb bellekle format atarsın çok sorun değil
[/quote]

derdim o değilde boyutu düşürmek. sorunu anladım, casper uygulamalar diye bir klasör açmış ve onun içine ofis, windows messenger vs atmış. 1 gb den daha büyük. (casper pc ile verilen cd)

Direk silmeyi düşündüm ama sonuç itibariyle "uygulamalar" klasörüne gir ve onları kur diye bir komut vardır bir yerlerde? kurulum esnasında sorun çıkar diye düşündüm.

not: bu "$oem$" klasöründen ayrıdır. ana dizinde var

http://img104.imagevenue.com/img.php?image=12710_222222211_122_474lo.jpg

Edited by devreklitr

[quote name='devreklitr' timestamp='1353112536' post='1256736']
derdim o değilde boyutu düşürmek. sorunu anladım, casper uygulamalar diye bir klasör açmış ve onun içine ofis, windows messenger vs atmış. 1 gb den daha büyük. (casper pc ile verilen cd)

Direk silmeyi düşündüm ama sonuç itibariyle "uygulamalar" klasörüne gir ve onları kur diye bir komut vardır bir yerlerde? kurulum esnasında sorun çıkar diye düşündüm.

not: bu "$oem$" klasöründen ayrıdır. ana dizinde var

[url]http://img104.imagevenue.com/img.php?image=12710_222222211_122_474lo.jpg[/url]
[/quote]

Neden uygulamaları sildikten sonra oluşturduğun iso ile sanalda sistem kurmuyorsun deneme yanılma yöntemi iyidir. :)

[quote name='yasak_ask' timestamp='1353114136' post='1256739']

Neden uygulamaları sildikten sonra oluşturduğun iso ile sanalda sistem kurmuyorsun deneme yanılma yöntemi iyidir. [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]
[/quote]

makine eski biraz, vmwareyi kurmak vs sabır ister :) uygulamalar klasörü oem içinde olsa anlarım ama anadizinde. kur komutu nerdedir acaba?

kurarken büyük ihtimal "uygulamar klasörü yok" diyecek hata vericek, o komutu silmeden denediğimizde. teşekkürler

Uygulamalar klasörünü sil birşey olmaz hatta casper logosu ve yardım telefonu vs sistem özelliklerinde gözükmesin diyorsan onuda sil.Bende de orjinal win7 sp1 x86 casper dvd si var.dvd nin içinden ms office ve msn yi sildim + casper oem logosunu da sildim sorun yok kurulumda hiç bir hata almazsın

[quote name='byLewis' timestamp='1353158510' post='1256865']
Uygulamalar klasörünü sil birşey olmaz hatta casper logosu ve yardım telefonu vs sistem özelliklerinde gözükmesin diyorsan onuda sil.Bende de orjinal win7 sp1 x86 casper dvd si var.dvd nin içinden ms office ve msn yi sildim + casper oem logosunu da sildim sorun yok kurulumda hiç bir hata almazsın
[/quote]

bahsettiklerini gördüm, logo vs $oem$ klasörü içersinde. diğerleri uygulamalar klasöründe. aslında hata vermesi lazımdı ilginç. nihayetinde onları harekete geçiren bir komut olması gerek bir yerde. sen öyle diyosan deniyecez mecbur. teşekkürler

[quote name='devreklitr' timestamp='1353159297' post='1256869']
bahsettiklerini gördüm, logo vs $oem$ klasörü içersinde. diğerleri uygulamalar klasöründe. aslında hata vermesi lazımdı ilginç. nihayetinde onları harekete geçiren bir komut olması gerek bir yerde. sen öyle diyosan deniyecez mecbur. teşekkürler
[/quote]

Sistem dosyası değilki sileceklerin, eksikliğinde hata verip kurulumun yarıda kesilme ihtimalide pek yok bence. etrafında bilgisayarında sanallaştırma programı olan arkadaşın varsa deneyebilirsin aslında :) ben deneyeyim dicem ama nasıl olacak bilmem :D

Ayrıca ben makinemde virtual box portable kullanıyorum. program kurmakla uğraşmak zor gelio :)

Edited by yasak_ask

arkadaşlar şuna benzer bir hata veriyor. sebebi ne olabilir?

[quote]
[left][background=rgb(255, 255, 255)]Hata iletisi: "Windows unattend yanıt dosyasını ayrıştıramadı veya işleyemedi."[/background][/left]

[left][color=#000000][font=Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif][size=3][background=rgb(255, 255, 255)]Yanıt dosyanızda yazım hatası gibi bir hata varsa aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:[/background][/size][/font][/color][/left]

[left][color=#000000][font=Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif][size=3][background=rgb(255, 255, 255)]"Windows, <yapılandırma geçişinin> l unattend yanıt dosyasını ayrıştıramadı veya işleyemedi.[/background][/size][/font][/color][/left]
[/quote]

rt lite programı ei.cfg dosyasını silmiş. bunu ben silmedim, program neden sildi bilmiyorum ama ne olduğunu sonra öğrendim ve umursamadım. acaba bu yüzden mi bu hatayı veriyor yoksa başka bir sebepden mi?

Edited by devreklitr