Jump to content

Windows 7 Tüm Sürümler (X86X64) 9In1 Aralık 2012

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DVD'ye hangi hızda yazdırayım arkadaşlar? 

Dvd 4x hızla yazdırmanız önerilir. Hdd den yükleme yapmak için ise "nt6 hdd installer" isimli ufak programcığı indirin. Yukleme yapacağınız disk bölümü dışında bir bölüme iso dosyasının içeriğini çıkarıp yanına nt6 installer programını koyuyorsunuz ve programı çalıştırıp mod 2yi seçiyorsunuz. yeniden başlayıp direk formata girer. Hdd veya flash bellek olabilir.

torrent indirmiyor bi sorunmu var acaba yardımcı olursanız sevinirim

Torrent indirenler hızının çok düşük olduğundan bahsediyorlardı isterseniz linklere yönelin.

• Editor

Peki ne yapıyım? 1 hafta sürdü upload işimi gücümü bırakıp yeniden uploadmı yapacam?verdiğim linklerde sorun yok ayrıca konu içerisinde bir cok tek link var ben sadece ilk mesajdaki rar şifreli paylasımı kaldırdım sebebi ise defalarca rar sifresi sorulup defalarca cevaplandığı halde hala rar şifresi soran var konu içerisinde diğer sayfalarda hala indirebileceğiniz bir cok alternatif tek link var

HDD var öyle olurmu birde nasıl boot edeceğim HDD'den?

Benim USB'ler için kullandığım ve multiboot yapabilen çok güzel bir program var. Yapımcısı YUMI. Linki şu:

http://www.pendrivelinux.com/downloads/YUMI/YUMI-0.0.8.4.exe

Ama bu All_in_1 DVD'lerde install.wim dosyası >4GB olduğu için ve yukarıdaki program FAT32 formatında çalıştığı için kullanılamıyor. Benim multiboot'a ihtiyacım yok yani hem XP'yi hem win7'yi hem win8'i aynı kaynaktan boot etmem bana tek bir boot yeter dersen NTFS sistemde de çalışan şu kodları kullanabilirsin, yalnız HDD boş değilse ve bilgilerinin silinmesini istemiyorsan FORMAT komutunu atlayabilirsin. Ben Formatsız hiç denemedim ama yine çalışır diye düşünüyorum:

CMD 'yi yönetici olarak çalıştır.
DISKPART yaz entera bas.
LIST DISK yazıp entera basıp USB diskin numarasını öğren. Bunu boyutunu karşılaştırarak yapabilirin. Yanlış sürücüyü seçme yoksa tüm bilgilerin silinir.
(örneğin DISK 2 olsun.)

o numarayı kullanıp şu kodları gir
-SELECT DISK DISK 2
-CLEAN
-CREATE PARTITION PRIMARY
-SELECT PARTITION 1
-ACTIVE
-FORMAT FS=NTFS  (hata veriyorsa FORMAT FS=FAT32 yap)
-ASSIGN
-EXIT

her adımdan olumlu sonuç alınmalı ve en son DISK PART'dan çıkmış olmalı.
şimdi Windows'un ISO dosyasını mount et. Mount etmek için http://static.slysoft.com/SetupVirtualCloneDrive.exe adresindeki uygulamayı kullanabilirsin.
Sonra CMD'de, mount ettiğin sanal sürücüdeki BOOT klasörüne git.
burada BOOTSECT.EXE /NT60 ?: yaz. (?= USB sürücüsünün harfi olmalı)
Bu işlemden de olumlu yanıt alınca iso sürücüsünün tüm içeriğini USB sürücüsüne kopyala. İşlem bitince bilgisayarı USB'den boot edebilirsin. USB'den boot için bios ayarlarından da öncelik atamayı unutma.

Edited by mogokce

birkaç sisteme kurdum gayet güzel çalışıyor, tek sıkıntı ie10 kaldırdığım zaman, ie8 update edip ie9 yüklendiği zaman herhangi bir dosyayı download edemiyorsun çözüm yolunu kullanıcı hesabını kaldırıp yeni bir hesap kurduğumda herhangi bir problem yaşamadım,

emeği geçenler şükranlarımı sunarım,

saygılarımla.

Merhaba üstad, uzun zamandır lite çalışmanı bekliyordum.Gelmeyince bende bunu indireyim dedim ama bir sorunum var,

Benim DVD-rom bozuk o yüzden USB flash bellek kullanıyorum lakin 4 GB kapasitesi.Acaba ben bunu indirip sadece kendime Ultimate versiyonunu yaratabilirim? Böyle birşey olursa nasıl yapabilirim üstad?

Merhaba üstad, uzun zamandır lite çalışmanı bekliyordum.Gelmeyince bende bunu indireyim dedim ama bir sorunum var,

Benim DVD-rom bozuk o yüzden USB flash bellek kullanıyorum lakin 4 GB kapasitesi.Acaba ben bunu indirip sadece kendime Ultimate versiyonunu yaratabilirim? Böyle birşey olursa nasıl yapabilirim üstad?

nt6 hdd yükleyiciyi deneyin. direk hdd'nin bir bölümünden kurabilirsiniz.

Çalışma için teşekkürler.Acaba modifiye windows 7 çalışmalarının oldugu "YABANCI" kaynaklı forum sitesi önerebilir misiniz* yerlilerin büyük çoğunlugu TNCTR.COM dan devşirme
http://forums.mydigitallife.info/forum.php?s=186258e7bd321fc93abb67211e39f3c7

• Editor

Ek dosyadaki rarın içinde hem x86 hemde x64 ultimate ayırmak için exe var kendin için uygun olan exe yi calıstır ve masaüstünde olusan klasöre iso dosyasını at ve devam için bir tusa bas içerisinde sadece ultimate sürümü olan iso dosyası olusacaktır

[attachment=952:ultimate.rar]

sevgili köylüöncelikle  emeğine saglık yanlız bende neden se bir sorun oluştu 3 günden beri verdiğin multi linklerin hepsinden defalarca indirmememe rağmen daha 1. part açılırken bu yazıyı alıyorum dikkat edersen info yazan yer hepsinde 5 görünürken 1. partın açılmaya başladığında verdiği (5exrapidleech5_xyvwz.part01_5exrapidleech.info6.rar) bu yazıda info6.rar ı istiyor acaba sorun nedir

• Editor

Daha öncede acıkladığım gibi partları sırayla elle göstereceksin veyahutta en kısa cözüm yolu part isimlerini düzenleyeceksin örnek verecek olursak birinci part

5exrapidleech5_xyvwz.part01_5exrapidleech.info6.rar bu sekilde iken

xyvwz.part01 bu sekilde tüm partların isimlerini değiştir

sevgili köylü kardeşim daha önce de belirttiğim gibi sistemi 3 hafta oldu  kuralı . Ayrıca bütün gereken programlar ve çıkmış en son oyunlar da yüklenmiş olup sorunsuz oynanmaktadır.

şöyle bi sorum olacak:  windows güncellemeleri yükleniyor bazen bu  hazırladıgın sitem açısından olumlu-olumsuz  stabillik konusun da bir etki yaratırmı  bunu öğrenmek istiyorum .

Bide sistemi acronis veya ghost 15 ile clone yapmak istiyorum bu konuda hangisini önerirsin ?

tekrar başarılarının devamını diliyorum...Hoşçakal

Edited by betenabeki

köylü önce de sana bahsetmiştim ya ben bu isoyu DVD'ye değil de multiboot yapmak istediğim USB'me aktarmak istiyorum diye, ancak install.wim dosyası 4 GB'dan büyük olduğu için FAT32 olmak zorunda olan USB'me aktaramıyorum diye, yine ucunda kalmış install.wim dosyası. 4,06 GB olmuş bu sefer de.

Bir daha ki güncel AIO yapacağında bu talebimi değerlendirir misin? Bir kaç ufak tefek gereksiz dosyayı kaldırıp install.wim'i 3,99 GB'a falan çekebilir misin? Ben wim dosyasını editleyemiyorum. Bu konuda o kadar profesyonel değilim. Teşekkürler...

nıye fat32 kullanıyorsunki

bende multıboot kullanıyorum ve ntfs formatlı flashım

ustelık bluelıfe ın programıyla flashı da kılıtlıyorum boylece sılınme vırsu bulasma derdı de kalmıyor

Daha öncede acıkladığım gibi partları sırayla elle göstereceksin veyahutta en kısa cözüm yolu part isimlerini düzenleyeceksin örnek verecek olursak birinci part

5exrapidleech5_xyvwz.part01_5exrapidleech.info6.rar bu sekilde iken

xyvwz.part01 bu sekilde tüm partların isimlerini değiştir

şimdi oldu işte  :db:  çok teşekkür ederim tekrar emegine sağlık  dediğim gibi 3 gündür öldürdü beni bu işlem dedim hatalı indi galiba indir allah indir kaç sefer indirip sildiğimi bilmiyorum :)  kolay gelsin saygılarımla

nıye fat32 kullanıyorsunki

bende multıboot kullanıyorum ve ntfs formatlı flashım

ustelık bluelıfe ın programıyla flashı da kılıtlıyorum boylece sılınme vırsu bulasma derdı de kalmıyor

multiboot'u neyle yapıyorsun. kullanımı kolay bir program var mı? ben fat32 olmak zorunda dediğim kullandığım programdan kaynaklanıyor. YUMI - Multiboot USB Creator kullanıyordum, kurulum gerektirmeden kolayca yapabiliyor multibootu

Ek dosyadaki rarın içinde hem x86 hemde x64 ultimate ayırmak için exe var kendin için uygun olan exe yi calıstır ve masaüstünde olusan klasöre iso dosyasını at ve devam için bir tusa bas içerisinde sadece ultimate sürümü olan iso dosyası olusacaktır

attachicon.gifultimate.rar

edit çözüm sorunu tamamdır üstad

Edited by erenbey19