Jump to content

Turkcell'den Büyük İndirim!

mcEnGin
 Share

Recommended Posts

ay başına normal gelen faturalar kampayalar vsvs sonra bır al tekke ver kulah :D

anlaşırsın 30 tl aşmaz faturan sonra bırgun takla a fatura fazla gelmış ararsın muşteri hızmetlerını

sayarda sayar data veri vsvs deişiklige gittik pekela kaç kuruş konuşmuşum vergiler hari 3-4 lira

koptugum an bide demezlermı dılekçe ver bidakı faturadan duşer(80tl fatura-3 tl konuşma:77tl vergi)

belki anında tekrar kontorlu 

hıç deılse süreklı fatura sorunu yok :D

ne verirmişis vergiyi bea malum teknoloji çagı yasa bu hayatı 

ekmek yoksa pasta yesın turk vatandaşı

Edited by casper0007

Turkcell yolda cevirip al bedava vınn 1 sene istediğin gibi kullan dese almam kesin bi pislik vardır :D

Bu arada aklıma gelmişlen yazayım turkcell vınn da yazılımı yuklediğinizde kullanıcı değişince 3g profilleri gelmiyor musteri hizmetlerini arayınca format atın diyorlar bilgisayarınız dasorun var diyorlar :D Dedim hem xp de hem w7 de denedim kullanıcı değiştirince vınn ı tekrar kaldırıp kurmak gerekiyor daha bi ton şey geldi başıma iyiki varsın turkcell !!

avea ile vodafon olmasa ben daha türkcell 180 dakika 38 tl ödemeye devam edecektim türkcell kadar kazıkçısı yok uzak durun

ben avea ya geçtim 1 sene oldu 30 tl ye sınırsız internet 2gb den sonra hız 128kbps ye düşüyor 2000 sms ve 500 dakika varmı bu türkcell de

sorun bakalım

Turkcell'in grafikerleri hatayı farketmiş 39 tl yapmışlar şimdi :) Turkcell böyle hatalar yapmazdı hiç ama neyse :)

Herkes vodafone ve aveayı savunmuş anlaşılan ama asıl çakalların vodafone ve avea olduğunun kimse farkında değil.

Hepsinin bayisi olan bir firmada çalıştım. Hepsinin tarifelerini çalıştığım dönemde iyi biliyordum. Sanırım yine öyledir.

Şimdi vodafone ve avea öyle çakallarki insanımızı çok kolay kandırabiliyorlar. Yüksek dakikalar gösterip yüksek sms paketleri yüksek internet tarifeleri gösteriyorlar ki insanlar kolayca kandırılabilsin. 

Arkadaşlar konuşma açısından söylüyorum faturalıda vodafone ve avea 6 saniyede 1 ücretlendirme yapıyor. Sanırım kontörlü hatlarda da öyle.

Böylece ne oluyor misal 1000 dk nız var faturalısınız 6 saniyede 1 ücretlendiriyorsunuz 29 tl diyelim normaline. Bir bakıyorsunuz 45 tl gelmiş faturanız :) Bu nasıl oluyor diyor insan değilmi :)

Turkcellin kampanyalarının az olmasının sebebi Turkcell 60 saniyede 1 ücretlendirme yapar. Diğer operatörlerin 1000 dakikası Turkcellin 400 dakikasına denk gelmiyor. 

Ha Turkcell çok dürüst demiyorum ama diğerlerine göre Turkcell müşterisini kolay kolay mağdur etmiyor. Yardım istediğiniz zaman size yardımcı olabiliyorlar. Diğer operatörler bu konuda çok yalan söylüyorlar. 

Daha detayları var ama uzatmayacağım lafı. Kısaca Turkcell hepsinden daha dürüst en azından. :)

3 tane hattım var ikisi kontürlü biri şirket hattı. nerdeyse tüm aramalarımı şirketten yapıyorum ama sınırlarımı asla aşmıyorum sorun çıkarmıyor. bu arada ihtiyacım olmasa (çağdaş gereklilik) asla telefon kullanmam.

hocam dediğiniz konuda emin misiniz? ücretlendirme peryodunun düşük olması tüketici lehinedir. yani 6sn de 1 ücretlendirmek 60sn de bir ücretlendirmekten iyidir. şöyle ki,

Turkcell de açtınız 5 sn konuştunuz.. peryot atışı 60 sn olduğundan kafadan 1 dk nız gitti.. 1sn de konuşsanız 59sn de gene 1dk düşer.. 2dk 1sn olsa 2 dk :)

Diğerlerinde 5 saniyede sadece 1 dakikanın 10 da biri kadar sürenizden gider..

Eminim. Alo deyip kapatmanız bile ücretlendiriliyor vodafone ve avea'da. Turkcell'de öyle birşey yok. Bildiğim kadarıyla konuşmanızın toplamına bakar. Yani 2 kişiyle görüştünüz 2 kişiyle toplamda 60 saniye görüştünüz. Sadece bu yazılır. Yani 60 saniye toplamında ücretlendiriliyorsunuz.

Kişisel kullanıcı olarak bakarsam olaya yaklaşık 1.5 yıldır faturalıyım. 300 dk her yöne+250 dakika turkcellilerle görüşmem var. 1000 sms her yöne 10.000 sms turkcellilerle sms im var. 35 tl yi aşmadı bugüne kadar faturam. Gayet memnunum. :)