Jump to content

By.Ramses
 Share

Recommended Posts

500 W 'lık gri teneke kutulu bir power kullanıyorum , hiç performans alamıyorum bilgisayarımdan özelliklede oyunlarda.

PSU 'mun nmarkası yok adam gibi ama sadece bir köşesinde 500 W yazıyo o kadar.

Sistem özellikleri ; 

Gigabyte 990XA - UD3 - FM13

Amd FX 6100 3.3 - ( Overclock ile 4.1 Ghz )

GSkill Ripjaws 8 GB 1600 Mhz Ram

Sapphire HD7850 2 GB 256 bit O.C Edition ( Fabrika Çıkışı Overclokludur )

160 + 80 SATA HDD ( WD )

sizce ne kadarlık bi psu ihtiyacımı görür , tam performans alırım . 

Sizce bu nasıl ? 

http://www.akortek.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-element-bronze-750w-80plus-bronze-sertifikali-guc-kaynagi.html

• Editor

Açık konuşayım ucuz etin yahnisi nasıl olur bilemem.Ben thermaltake 700w power ı 180 milyona almıştım gittigidiyordan 40 milyon daha verip kaliteli birşey almak sanırım daha mantıklı olacaktır.Tabiki donanım konusunda profesyonel olan arkadaşlar vardır ilerleyen vakitlerde konuna yorum yazacaklardır.

ben olsam codegen, inca gibi ürünlere tenezzül etmezdim. 

http://www.hepsiburada.com/liste/ocz-modstream-pro-600w-moduler-power-supply-ocz600mxsp-eu/productDetails.aspx?productId=bd850753&categoryId=1012

bunun gibi bir ürün ya da thermaltake olabilir. İşin aslı donanımdan epeydir uzağım. Sürekli bu işle uğraşan arkadaşlar daha sağlıklı bir bilgi vereceklerdir.

Kintaro arkadaşın dediği gibi malesef her psu üzerinde yazdığı değeri vermiyor. By,Ramses sizinle aynı donanıma sahip bilgi. kullanıyoruz diyebilirim 

990XA - UD3

AMD FX 8120

GSkill 8 GB

Hd 6850 1gb  256 bit

1.5 TB hdd (1Tb seagate , 500Gb seagate )

bu donanıma thermaltake 700w psu kullanıyorum gayette memnunum ayrıca kasa üzerinde çap 120 5 adet fan işlemci içinde yine aynı çapa sahip fanla çalışan soğutucu var bu psu vatanbilgisayarda 170-180 lira arasında satılıyor. Biraz daha kalitesi yine 700w 240 lt umarım açıklayıcı olmuştur

bazıları high poweerda sıkıntı yaşadım filan dedi de pek tavsiye etmediler

ben kullanıyorum hiç sıkıntı yok ama elektronik ürünlerde ara sıra olabilir böyle şeyler bu tüm hemsinin kötü olduğu anlamına gelmez

piyasada en iyibilinen termaltake bile highpower a yaptırır güç kaynağını yinede siz bilirsiniz 

ya kardeşim senin psu almana falan gerek yok

paranı boşa harcaman gereliyorsan harca

power alacaksan 80 plus olanlarınadan başkasını alma

paran yetiyorsa 80 Plus Bronze ları öneririm elektirik faturasına katkısı olur hiç yoktan

Edited by tutuklu8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By KemalALKIN
      Yedekler bulunup yüklendi.
      https://drive.google.com/drive/folders/1OytvsnZzQK8mJYJhfwS7reJVOpBEMabj?usp=sharing
      GÜNCELLEME: 2021_12 ESD WIN7_WIN10 BOOT VE KURULUM TABANLI YENİ SÜRÜM:
      https://disk.yandex.com.tr/d/8uG-UR_m7J5TzA
      ==========================================
      (İnternet Erişim Çözümü) Windows XP Mozilla Firefox Tütkçe x32 x64 Bit Sürümleri
      kealos xp pro sp3 x32 2021 güncel modern amd intel pc usb3 nvme ahci 4gb~128gb ram destekli - size sadece  kullanıcı adını size sorar tamamı otomatik.
      kullanılan taban ibrahim kardeşimizin namı diğer progressive ustamızın çalışması üzerinden gidilerek hazırlanmıştır.
      modern ryzeb vb. amd ve intel pc usb3 nvme ssd sata ahci destekli 4 ve üzeri max 128gb ram destekler pae yaması ile çoklu çekirdek işlemciler gibi yamalar içerir ve aşağıdaki temel özelliklere sahiptir

ekran görüntüsü

İndirme bağlantıları için tıklayınız

• By KemalALKIN
      kealOS macOS Monterey 12 Beta AMD & Intel Kurulum İmajı OpenCore

Not: İmajları Balena Etcher, RosaImageWriter, Win32 Disk Imager veya Transmac ile yazdırabilirsiniz. Yazdırmak için önerilen 16 GB bir USB bellek gerekir.

İndirmek için:
      https://download.macosforeveryone.com/
      https://drive.google.com/drive/folders/1DbKRNlqfD9_qKSI781fZYjLPO7hJ_Vs5?usp=sharing
    • By PColik
      Arkadaşlar belkide anlayanların illallah ettiği bir konu açtım. Fakat tam olarak öğrenmek istediğim şeyi internette hiç bulamadım bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum.
      Yeni bir ekran kartı alıcam. Bu kart ya GTX 1050 Ti olacak ya da Radeon RX 470
      İnternette biraz araştırma yaptım.

Gördüğünüz gibi NVIDIA nın Base clock ve Boost clock değerleri daha fazla, fakat AMD nin de Memory bus ve Memory Bandwidth değerleri fazla. Şimdi bu değeler, yani Base clock, boost clock, Memory bus ve Memory bandwidth tek tek anlatacak olursak nerelerde kullanılır? Bazıları oyunlar için ve bazıları yazılımlar için midir? Bunlarla ilgili hiçbir bilgim yok.
      Bu arada ben kartı oyun ağırlıklı olarak alıyorum fakat en az oyun oynadığım kadar Photoshop, After Effects ve Premiere gibi programları kullanıp render da alıyorum. Bir de NVIDIA kartlarda CUDA, PhysX, Ansel, PureVideo, DSR, GPU Boost, Fcat, Hairworks, MFAA, TXAA, VXGI, VSync vs. gibi özellikler olduğunu biliyorum. Bildiğiniz gibi bunların hepsi NVIDIA tarafından geliştirilen teknolojier. Peki ben AMD kart alırsam AMD kartlarda bu özellikler olmayacak mı?
      Zaten siz benim tam olarak neyi öğrenmek istediğimi anlamışsınızdır. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler.
    • By yavuz2222
      KASA: COOLER MASTER K380 MID TOWER

ANAKART:GİGABYTE 990FXA-UD3

İŞLEMCİ:AMD FX8320 BLACK EDITION

EKRAN KARTI:RADEON R7240    :huh:  :huh:  :huh:  :huh:  :huh:

Yorumlarınızı bekliyorum
    • By papazjoe
      Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bir tane asus gtx 460 kullanmaktayım. Bir tane daha alıp SLI yapmayı düşünüyorum ama SLI yaptığımda bana ne gibi artısı olacak SLI hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değilim, düşünceniz nedir? Xılence XP580 580W güç kaynağı kullanmaktayım güç kaynağım kaldırır mı ? Intel core i5 4670k , 2x Asus Gtx460, HDD, 2X DDR3 Ram var
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...