Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Kasması Hakkında Yardım

By.Ramses
 Share

Recommended Posts

Anakart : Gigabyte 990XA- UD3 
CPU : Amd FX 6100 3.3 GHz 
Ram : 12 GB 1600 Mhz ( Geil + 2 GSkill ) 
WD 64 MB Önbellek 7200 Rpm 1 TB Harddisk 6GBit/s 
Sapphire HD 7850 O.C 2 GB 256 Bit ( Fabrika çıkışlı Overclockludur ) 
Hight Power 750 W PSU 
Windows 7 Ultimate - Professional ( sıknıtı işletim sistemindedir diye ultimateyi sildim Pro. kurdum )

Hepsini sıfırdan 1 ay içerisinide aldımm sıkıntım ne tam olarak anlamış değilim çok kötü oyunlarda olsun pc açılış kapanışında sistem hiç hızlı ve verimli değil sizce napmalıyım :S

soğutma sistemi yeterlimi?ve başka sistemler denedim demşsin 32 bit denediysen 64 bit dene 64 bit denersen 32 bit dene orj sistem kullan. ve driverların hepsini tam yükle eğer yine olmazsa büyük ihtimal ekran kartından dolayı bi uyumsuzluk gibi bişi olmuş olabilir şu anda netim yavaş olduğu için bakamıyorum anakartına ksusura bakma ama ilk dediklerimi yap...

haydi kolay gelsin...

sıkıntı sadece oyunlarda ve grafik ile ilgiliyse muhtemelen anakartın overclocklu grafik kartını besleyemiyor zira bu kartın overclockta pek başarılı olmadığını duymuştum kaynak: http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/117023-gigabyte-990xa-ud3-inceleme/

o zaman ekran kartını çıkar anakarttan.onboard ekran kartın varsa boyle çalıştır bir süre..

Hevesini kursağında bırakmayın yaa... adam para harcamış gördüğü şeye şok olmuş'

şimdi sistemde bişiy yok! uyumsuzluk falan miladtan önceydi...ama tek tek test ederek bulabilirsin bişiyler! 

ilk önce remleri tek tek tak!  2gb sa mesela tek başına onu tak dene! 4gb yine tek tak dene! 

ama çözüm diskte olabilir! uzun format at yada başka sistemlerde aracı prgoramlarda mb mb formatla hata veriyomu diye görmeye çalış!

uyumsuzluk oldunu düşünmüyorum! düzeltilebilcek bişiy! vaktin varsa uraşmalısın hepsi bu!  sakin sakin tabi!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By KemalALKIN
      Yedekler bulunup yüklendi.
      https://drive.google.com/drive/folders/1OytvsnZzQK8mJYJhfwS7reJVOpBEMabj?usp=sharing
      GÜNCELLEME: 2021_12 ESD WIN7_WIN10 BOOT VE KURULUM TABANLI YENİ SÜRÜM:
      https://disk.yandex.com.tr/d/8uG-UR_m7J5TzA
      ==========================================
      (İnternet Erişim Çözümü) Windows XP Mozilla Firefox Tütkçe x32 x64 Bit Sürümleri
      kealos xp pro sp3 x32 2021 güncel modern amd intel pc usb3 nvme ahci 4gb~128gb ram destekli - size sadece  kullanıcı adını size sorar tamamı otomatik.
      kullanılan taban ibrahim kardeşimizin namı diğer progressive ustamızın çalışması üzerinden gidilerek hazırlanmıştır.
      modern ryzeb vb. amd ve intel pc usb3 nvme ssd sata ahci destekli 4 ve üzeri max 128gb ram destekler pae yaması ile çoklu çekirdek işlemciler gibi yamalar içerir ve aşağıdaki temel özelliklere sahiptir

ekran görüntüsü

İndirme bağlantıları için tıklayınız

• By KemalALKIN
      kealOS macOS Monterey 12 Beta AMD & Intel Kurulum İmajı OpenCore

Not: İmajları Balena Etcher, RosaImageWriter, Win32 Disk Imager veya Transmac ile yazdırabilirsiniz. Yazdırmak için önerilen 16 GB bir USB bellek gerekir.

İndirmek için:
      https://download.macosforeveryone.com/
      https://drive.google.com/drive/folders/1DbKRNlqfD9_qKSI781fZYjLPO7hJ_Vs5?usp=sharing
    • By PColik
      Arkadaşlar belkide anlayanların illallah ettiği bir konu açtım. Fakat tam olarak öğrenmek istediğim şeyi internette hiç bulamadım bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum.
      Yeni bir ekran kartı alıcam. Bu kart ya GTX 1050 Ti olacak ya da Radeon RX 470
      İnternette biraz araştırma yaptım.

Gördüğünüz gibi NVIDIA nın Base clock ve Boost clock değerleri daha fazla, fakat AMD nin de Memory bus ve Memory Bandwidth değerleri fazla. Şimdi bu değeler, yani Base clock, boost clock, Memory bus ve Memory bandwidth tek tek anlatacak olursak nerelerde kullanılır? Bazıları oyunlar için ve bazıları yazılımlar için midir? Bunlarla ilgili hiçbir bilgim yok.
      Bu arada ben kartı oyun ağırlıklı olarak alıyorum fakat en az oyun oynadığım kadar Photoshop, After Effects ve Premiere gibi programları kullanıp render da alıyorum. Bir de NVIDIA kartlarda CUDA, PhysX, Ansel, PureVideo, DSR, GPU Boost, Fcat, Hairworks, MFAA, TXAA, VXGI, VSync vs. gibi özellikler olduğunu biliyorum. Bildiğiniz gibi bunların hepsi NVIDIA tarafından geliştirilen teknolojier. Peki ben AMD kart alırsam AMD kartlarda bu özellikler olmayacak mı?
      Zaten siz benim tam olarak neyi öğrenmek istediğimi anlamışsınızdır. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler.
    • By yavuz2222
      KASA: COOLER MASTER K380 MID TOWER

ANAKART:GİGABYTE 990FXA-UD3

İŞLEMCİ:AMD FX8320 BLACK EDITION

EKRAN KARTI:RADEON R7240    :huh:  :huh:  :huh:  :huh:  :huh:

Yorumlarınızı bekliyorum
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...