Jump to content

Win 7 Sağ Tuş Menüsü Değiştirmek.

alperica
 Share

Recommended Posts

Merhabalar.

Ben Win 7 bir kısayolun üzerine geldiğim zaman sağ tuş yapınca gelen menüdeki seçeneklerden bazılarını kaldırmak istiyorum. Dosya Konumunu Aç seçeneğini özellikle bunu nasıl yapabilirim. Win XP zamanında bir adet yapmıştım her seferinde aynı shell32.dll yi kopyalıyordum bilgisayarlara artık Win 7 e geçince nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok. Bide Sağ tuş özellikler diyince dosya konumunu aç seçeneğini silmek istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

j7795.jpg

Edited by alperica

Merhabalar.

Ben Win 7 bir kısayolun üzerine geldiğim zaman sağ tuş yapınca gelen menüdeki seçeneklerden bazılarını kaldırmak istiyorum. Dosya Konumunu Aç seçeneğini özellikle bunu nasıl yapabilirim. Win XP zamanında bir adet yapmıştım her seferinde aynı shell32.dll yi kopyalıyordum bilgisayarlara artık Win 7 e geçince nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok. Bide Sağ tuş özellikler diyince dosya konumunu aç seçeneğini silmek istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

j7795.jpg

http://7.enpedi.com/2011/05/sag-tus-yeni-menusu-dilediginiz-ogeleri.html

aradığın şey burada olabilir, bir bak istersen

Teşekkürler ama bunları yapabiliyorum. Tek sorun resimdede gösterdiğim gibi "Dosya Konumunu Aç" "Uyumluluk Sorunu Giderme" gibi öğeleri kaldırmam lazım. Bunun için çok uğraşmama rağman başaramadım. Google halamdanda araştırdım ama gene bulamadım.

Sorunu biraz araştırmamla çözmüş bulunuyorum. Bu konu belki birbaşkasının işine yarar diye elimden geldiğince anlatmaya çalışayım.

Right Click Enhancer Programını indiriyoruz. http://download.cnet.com/Right-Click-Enhancer/3000-18487_4-75123331.html

Programı yükledikten sonra programı açınız. Aşağıdaki resimdeki gibi ekran gelecek oradan Simple Right Click Editor'e tıklayınız.

pre_1359031431__1.jpg

Şimdi gelen ekranda resimde gösterdiğim turuncu anahtarlık mı ne ona tıklayınız (:

pre_1359031461__2.jpg

Tahminimce şimdi gelen şeyler bütün dosyalarda karşınıza çıkabilme ihtimali olan sağ tuş komutları diye düşünüyorum. Benim silmek istediğim şey "Dosya Konumunu Aç" komutu bunun için "Open Containing Folder Menu" ye tıklıyoruz. Sağ tarafta "Hidden" onun altında "Shortcut(.Ink)" karşımıza geliyor. "Shortcut(.Ink)" e tıklayıp Hide Butonuna tıklıyoruz. İşlemimiz bu kadar. Artık "Dosya Konumunu Aç" komutu gizlendi. Hiç bir Şekilde geri dönüşüm kutusuna benzer şeye tıklamayın. komutu komple siliyor geri nasıl getirilir bilmiyorum. sadece gizle demeniz yeterli bence ilerde lazım olursa gene kullanabilirsiniz.

pre_1359031490__3.jpg

İşlem tamamlanmıştır. pre_1359031508__4.jpg pre_1359031522__5.jpg

Tavsiyem sadece HİDE komutunu kullanmanız. Geri dönüşüm kutusuna benzer şey silme işlemi geri nasıl getirirsiniz komutları bilmiyorum. ondan dolayı sadece "HİDE" komutunu kullanmanız. İlerde bi aksilik olursa geri getirebilme şansınız olabilir.

Anlatım ve resimler kendi emeğimdir. Ç-alıntı herhangi birşey yoktur.