Jump to content

Türk Telekom Kampanyası Hakkında

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bugün Türk Telekom'dan arayarak aylık 22,90 TL. karşılığında akşam 7'den sabah 7'ye kadar sabit telefonlarla 3000 dakika, sabah 7-akşam 7 arası yine sabit telefonlarla 100 dakika ve günün her saatinde cep telefonlarıyla 500 dakika hiç bir ek ücret ödemeden konuşabileceğim; hiç bir taahhüt istemedikleri hakkında bir telefon geldi; ben de hemen kabul ettim fakat sonradan içime bir kurt düştü; güvenmiyorum ben bu adamlara. İşin ucunda binlerce lira telefon faturası ödemek de var. Böyle bir kampanya hakkında bilgisi olan ya da işin aslını astarını bilen bir arakadaş var mı?

Benide aradılar senin yazdıklarının aynısını söylediler sabit teli fazla kullanmadığım için istemedim fakat atlamaman gereken bi yer var mevcut tarifen devam ediyo üstüne bu paketi satın almış oluyosun yani eski tarifen 20 tl ise bide bu paket eklenecek 22.90 toplam 42.90 olacak

Benide aradılar senin yazdıklarının aynısını söylediler sabit teli fazla kullanmadığım için istemedim fakat atlamaman gereken bi yer var mevcut tarifen devam ediyo üstüne bu paketi satın almış oluyosun yani eski tarifen 20 tl ise bide bu paket eklenecek 22.90 toplam 42.90 olacak

Ciddi misiniz, hiç öyle bir şey söylemediler bana?

Uzun bir süre önce benzer bir durum benimde başıma gelmişti. Konuyu tam hatırlamıyorum ama beni yanlış bilgilendirerek farklı bir pakete geçirmişlerdi. Ertesi gün ilgili paketi araştırdığımda ödeyeceğin tutar önceki tutarın yaklaşık iki katıydı. Bende bir çoğunuz gibi telefon hattını adsl için kapattırmıyorum.

Neyse hemen türk telekomun online işlem merkezinden ve www.sikayetvar.com sitesinden konuyu şikayet ettim. Iki kanaldan da müşteri temsilcileri benimle irtibat kurdu ve önceki müşteri hizmetleri elemanı ile konuştuğumuz ses kayıtlarının inceleneceğini söylediler. Bir kaç gün sonra eski tarifeme dönebilmiştim. Şuan telefon hattım açık ve 15 tl ödüyorum... Gerçi sabit telefon benim bir işime de yaramıyor...

Kısca hemen türk telekomun online işlem merkezinden, www.sikayetvar.com sitesinden şikayetini bildirmelisin. Benim bilmediğim farklı şikayet edebileceğin kanallarda olabilir. Ben o zaman müşteri hizmetlerini arayarak bir sonuç elde edememiştim. Müşteri hizmetlerini de aramayı deneyebilirsin...

Umarım sorununu çözebilirsin, kolay gelsin...

Arkadaşlar bizim şirkette 4 tane telefon hattı var. Haftada 2-3 kere telefon kampanyaları için arıyorlar. Telekom, SuperOnline ve Turk.Net. Hatta Turk.Net dün aradı daha. İşte şu kadar dakika şu kadar lira, çok indirim var, kar edeceksiniz vs. Hepsinin kampanyalarını dinledikten sonra biz size döneriz diye geri çeviriyorum. Neden? Herhangi bir Türk Telekom bayisine gidip kampanyalar hakkında bilgi alabilecek kapasitem var, Internet sitesine girip orada ki kampanyalarıda inceleyip kendime uygun tarifeyi de seçebilirim. O zaman neden telefonda 60 sn de eksik gedik anlattıkları bir kampanyaya balıklama atlayayım ki? Bunların amacı laf kalabalığı yapıp fatura tutarını yükselterek size giydirmek. Telefonla gelen hiç bir kampanya vb. şeyi kabul etmedim şimdiye kadar. Açın internet sitelerini girin bakın tarifelere. Ayrıca sözleşme şartlarınıda iyice okuyun. Özellikle küçük puntolu olanları :)

Beni aradıklarında telekomdan yada ttnetten açıyorum teli buyur diyorum anlatmaya başlıyor karşımdaki kişi

Bende hemen kusura bakmayın şu an yataktayım iş yapıyorum sizin yaptınız gibi diye konuşuyorum onlarla ve kapatıyorum teli bir daha aramıyorlar :D ANLAYAN ANLAR

Her insan malesef her konuda tecrübeli olamıyor. Ben ilgili tuzağa düştükten sonra haliyle artık bu tip telefonlarla fazla vakit harcamadan ilgilenmiyorum deyip kapatıyorum. Kısacası deneyimsiz insanın ilgili konu hakkında bilgisi/tecrübesi olmadığı için malesef tuzaklara düşüyor/düşebiliyor...

Ben ilgili tuzağa düşmezdim aslında. Genelde araştırırdım ama bazen insanın ruh halinden olsa gerek ince buzun üzerinde yürümeyi deneyebiliyor :)

Beni de aradılar . Sizin yaşadığınız tereddütleri yaşamadım. Bir sorun olacağını sanmıyorum. Fatura 22-23 tl geliyor.Cep telefonları ile 500 dakikayı bir ay içinde kullanman gerrekmiyor. Bir yıl taahhüt verdiğiniz (hattımı kapattırmayacağım şeklinde) takdirde bu hakkı veriyorlar.Tarifem ise Akşam 7 den sabah 7 ye ayda 3000 dakika ve aylık 100 dakika tıpki helehoyni arkadaşın dediği gibi. Tereddüt etmeniz normal. Türk telekomu arayıp tekrar bilgi alırsanız tereddütleriniz son bulur.