Jump to content

Android Versiyonunu Yükseltmenin Yolu Var Mı ?

mahmut_elmas06
 Share

Recommended Posts

Ben  Motorola Atrix almayı düşünüyorum ve android sürümü 2.2 olarak gözüküyor.

Herhangibir şekilde benim bunu güncelleme yapabilmem mümkün mü ?
Rom - Root bişiler okudum ama emin olamadım.

3.2 desteği var sanırım peki zorlasam 4.0 denesem yakar mıyım ?

Yardımcı olursanız çoook çok sevinirim.

Edited by mahmut_elmas06

kardeşim öle zorlayipta sürümünü 3-5 e çikarayim durumları diye bişi yoktur. Telefounun sadece 3.2 e kadar destekliyorsa daha fazla yükseltmen imkansizdir. Ancak Telefon için daha yüksek bi güncelleme gelirse yükleyebilirsin.  Ayrıca telefon donanım bakımından iyi ise eminim daha iyi güncellemeleride çikacaktir.

Bu telefonu almani onermem forum sitelerinde arastirirsan alanlar cok sikinti cekiyorlar...
Bendede Samsung W var Android 4.0 yukledim gorsellik olarak iyi yalniz kameram ve flasim calismiyo...

Buraya gözatmanı öneririm bendede aynı telefon var 4.0.4 yükselttim kameram ve flashım sorunsuz çalışıyor

http://www.maxicep.com/samsung-android-rom/galaxy-w-gt-i8150-android-4-0-4-cyanogenmod-9-rom-rc2-21-12-2012-a-658162.html

mahmut_elmas06 senin sorununa gelince telefonun samsung olsaydı yardımcı olurdum fakat diğer telefonlarda güncellemeler biraz daha karışık bence çok bilgin yoksa bulaşma derim bu işe :) Edited by Bırak Gitsin...

kardeşim öle zorlayipta sürümünü 3-5 e çikarayim durumları diye bişi yoktur. Telefounun sadece 3.2 e kadar destekliyorsa daha fazla yükseltmen imkansizdir. Ancak Telefon için daha yüksek bi güncelleme gelirse yükleyebilirsin.  Ayrıca telefon donanım bakımından iyi ise eminim daha iyi güncellemeleride çikacaktir.

İmkansızmı :D  

Ben şu anda huawei ideos x5 kullanıyorum. Kendi orjinal sürümü 2.3.5 e kadar yayınlandı. Ve bu yayınlanan son sürüm stabil çalışmamakta.

Fakat sağolsun geliştiricile ics 4.0.4/3.0.8 kerneli ideos xp port etmeyi başardılar. Ve şu anda bunu kullanıyorum.

Telefon stabil,batarya ömrü uzun,bütün donanım sıkıntısız çalışmakta,ekran akıcı

Demem oki bu işi custom romlarla halledebilirsin.

telefonu root ederek custom romlar yükleyebilirsin.fakat bu konuda biraz araştırıp bilgi sahibi olmanı öneririm.aksi halde telefonun bir daha açılmama durumuna kadar gidebilir.telefonun garanti dışı kalmasıda cabası.benden sana tavsiye.telefonun stabil çalışıyorsa hiç uğraşma.istediğin sadece üst sürümlerin görselliği ise onuda çeşitli temalarla yapabilirsin

1. Odin ile Clockwormod kur

2. Clockworkmod için rom dosyasını bul

3. Rom yükledikden sonra wipe işlemleri uygula ve telefonu kullan...

Abartılıcak şeyler yok. Gözün korkmasın yalnızca yanlış dosya yüklersin telefon açılmaz o kadar doğru rom dosyasını bul clockworkmod/odin ile kurdur herşey bu kadar 3 adımlı

Dostum sen bu işlemleri yapmadan önce oirjinal romunun yedeğini al ve her ihtimale karşı bilgisayarada o yedeği aktar. Ancak 2.2 olan bir telefonda neden 2.3 yok diye sorabiliriz ve cevabıda 2.3 ve üzeri sistemin resmi olarak olmadığıdır. Sen xda developers sitesine google üzerinden aratıp hem blog hemde forum bölümüne gir ve oradan cihazını vb arat ve bak. Yanlış rom kurduğunuzda en basit dokunmatik çalışmayacaktır vesayre... Ben tablet üzerinde denediğimde eğer o rom olmuyorsa orijinal romu pc ile tablet arası bağlantı kurup program ile formatlayarak orijinal roma geri geliyorum. Eğer orijinal romunu bulamazsan veya yedeğini alamazsan işin yaş iştir hiç bulaşma :)... Zaten destekleseydi 2.3 desteği olabilirdi çünkü programların minimum istediği sistem 2.3 :).