Jump to content

Bir Pcdeki Xp/vista/7/8 İmajını Diğer Pcde Kullan!

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o sorunu geç  zaten çözebilende olmamış.sorun şöyle logo geldiğinde otomatik onarmaya geçiyor ve onaramıyor yeniden başlatsanda aynı oluyor.windows açılmadan onarıma geçiyor.ben bu olayı geçtim image ile.

bu konu format atmayı çağ atlattırıyor. :yahoo: :good: Herhangi bir windows 8 imajı tüm pcler için geçerli. :yahoo: :good:  Artık easy sysprep'e bile gerek kalmadı. :yahoo: :good: Kendi sysrep'ine de gerek kalmadı. :yahoo: :D NEden koymuşlarsa onu :yahoo: :D

Edited by sere

• 1 ay sonra...

Beyler şimdi driverleri kurmadan yardımcı programları kursak (Winzip, Antivirüs, Oyunlar ve Office ve diğerleri) o şekilde imaj alıp yapsak sağlıklı bir şekilde çalışırmı. Ne dersiniz ?

istersen driverları da kur öyle imaj alıp diğer pc'ye yükle sorun olmaz..

Bir Pc'deki Windows8 İmajını Diğer Pc'lerde Kullanınca

orjinal windows alanlar bunu aynen yaparsa olur mu?

lisans durumu ne olur ?

Farketmez ki ister orjinal lisanslı olsun ister sahte lisanslı olsun? Sonuçta aldığın imajı başka bir pc'ye yüklediğinde yeniden aktivasyon yapman gerekecek. Bunun için advanced token manager ile aktivasyon yedeğini aldıysanız sorun teşkil etmez. ŞAhsen ben öyle yapıyorum sıkıntı yok..

• 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

Başka pc nin yedeğini kurmak pek sağlıklı olmuyor bazen hatalara neden veriyor, mesela bir internet cafede bunu yapınca bilgisayarların hepsinin ağ ile ilgili bir özelliği aynı oluyor diye tanımıyordu, bende küçük bir programcık ile düzeltiyordum, tabiki mümkün, ama yedek alırken elbette ki driverleri almamalıyız,

Benim asıl merak ettiğim linux dağıtımlarında akibetin ne olacagı..AT 2014 ile hdd yedeğini alıp yüklüyorum linux sistemleri ve dosya yapısını tanıyor.ANcak linux kişiselleştirmek ve yapılandırmak bir hayli uğraş verici..

Kafamda şöyle bir proje var

ELEMENTARY OS dağıtımının tüm ayarları yapılmış şekilde .tib imajını alıp dağıtmak

• 2 ay sonra...

Herkese selamlar ve sevgiler.
Arkadaşlar bende 3 tane laptop var.
1-Sony i7 işlemcili
2-Exper SU9600 işlemcili
3-HP P8700 işlemcili

Hepsinin tüm donanımları dolayısıyla driverları biribirlerinden farklı.

Ben Sony'e 64 bit win8 pro kurdum. Daha sonra bazı sebeplerden HDD sini söktüm ve HP'ye taktım.
Boot ettiğimde donanımlar ayarlanıyor falan filan dedi birkaç dakika sonra Win8 pro sistemi açtı.
Baktığımda sadece parmak izi okuyucuyu ve card reader okuyucuyu tanımadığı diğer tüm driverları tanıdığını gördüm.
Kurulu programlarım bile tıkır tıkır çalışıyordu.
Bende yıllardır acronis kullanırım.
Sony için aldığım acronis 2012 yedeğini bu sefer Exper'e açtım.
Aynı HP de olduğu gibi donanımlar ayarlanıyor dedi birkaç dakika sonra oda sistemi açtı.
Aynı onda da parmak izi okuyucu ve şimdi hatırlayamadığım bir driveri tanımamış diğer tüm driverlar (ekran kartı dahil) tanınmıştı.

Yani kıssadan hisse Win8 kurulu bir HDD çok büyük bir ihtimalle başka bir bilgisayarda da çalışır.

Ben bu deneyimi 10 gün kadar önce yaşadım.

Herkese selamlar.

Yukarıdaki mesajıma ve benden sonra yazan arkadaşların yazdıklarına katkı olması amacıyla.

XP veya Win 7 kurulu HDD yi diğer laptoplara taktığımda çalışmamakta mavi ekran hatası vermektedir.

Veya acronis ile ile alınmış XP veya Win 7 yedeklerini diğer laptoplara recovery yapmak istediğimde yine mavi ekran hatası alıyorum ve çalışmıyor.

Ancak Win8 Pro kurulu HDD diğer laptoplarda çalışıyor. (Acronis ile alakalı değil.)

Veya Win8 Pro kurulu sistemin acronis yedeği diğer laptoplara recovery yapıldığında sorunsuz çalışıyor.

Demem o ki denemelerimde sadece win 8 kurulu sistemin diğer laptoplarda sorunsuz çalıştığını gördüm.

Tabiki bazı Win 8 kurulmuş sitemde yüklü programlar özellikle oyunlar diğer laptoplarda donanım uyumsuzluğu gibi sebeplerle çalışmaya bilir.

Herkese kolay gelsin.

Win 8'in bilinmeyen özelliği bu :)

"temmuz" kardeşim, Benim söylediğim şu,

1- Win8 kurulu bir laptoptaki HDD'yi söküp başka bir laptopa takıyorum.
Bu HDD'deki sistem bu laptopta sorunsuz çalışıyor.

Bunun Acronis Universal Restore ile bir ilgisi yok.
Tamamen Win8 ile ilgili.
Bu işlemi XP, Vista veya Win7 ile yapamıyorum.

2- Win8 kurulu bir laptoptaki sistemin yedeğini acronis 2012 (veya 2013) ile alıyorum.
Bu yedeği başka bir laptopa recovery yapıyorum.
Bu da sorunsuz çalışıyor.

Bu hem acronis ile hem Win8 ile alakalı.

Bu işlem yani acronis ile yedek alıp bu yedeği başka bir laptoba recovery yapma işlemi XP, Vista veya Win7 ile olmuyor.
En azından ben beceremedim.

Benim anladığım Win8 hakikaten gelişmiş bir sistem.
Sistem kendini boot ederken donanımları süratle gözden geçiriyor.
Boot sırasında yeni bir donanım bulursa süratle bunu güncelliyor.
XP, Vista veya Win7 de çakışma yapıyordu mavi ekran hatası alıyorduk.

Acronisin özellikle Universal Restore sürümüyle alınan yedeklerin durumu değişik.

Win8 kurulu sistemler sanki Acronis Universal kuruluymuş gibi.
HDD yi sök istediğin cihaza bağla çalışsın.

Bendeki 3 laptopta ben bunları gördüm.

Sevgilerle.

Arkadaşlar masaüstü PC deki sistem imajını notebook a yukledim 8.1 up1 baktım windows etkinlestirildi diyor 1 aydır kullanıyorum :) Microsoft açığını buldum kork benden :D

Allah Allah yapma ya. :give_rose: :icecream:

• 1 ay sonra...

peki bu işlemi yapınca dier bilgisayar bu bilgisayarın kopyasımı oluyor program lar masaüstü username vb

spyrep ile kopya alırsan kurulum bitince 2 kullanıcı verir.
1.asıl kopya yaptığın user
2.formatlama yaparken yeni oluşturduğun user pc ismi,kullanıcı adı girip kurulumu tamamlaman gerekir ki aksi halde 1.kullanıcının pc ismi,kullanıcı adı v.s. şifresini kullanırsan kurulum buna izin vermez ''zeten kullanımda'' diye hata alırsın..
Yani yeni pc ismi, kullanıcı adı ve şifre oluşturup kurulumu tamamlayınca hesap yönetiminden 1.useri kaldırıp normal olarak kullanırsın...
programlar falan aynı 1.hesabı silince senin hesabın 1. hesap olur
ben 4 arkadaşa aynı benim pc nin kopyasını verdim bu şekilde kullanıyorlar +kendi pc lerinin driverlerini yükledim.

• 2 hafta sonra ...
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...