Jump to content

Windows Xp Pro Ocak 2013 Easysysprep 7Z

köylü
 Share

Recommended Posts

https://www.dropbox.com/sh/xj5fvdup3mz5dui/6slri1iGym/03_WIN_BOOT

Linki indir klasöre çıkar DRIVE_ROOT klasörüne boot.gz ve xp_kur.7z dosyasını koy 2012_08_29_WINBOOT\DRIVE_ROOT\WINBOOT \WINSETUP.LST dosyasındaki set GZFILE=/WINBOOT/NT5/BOOT.GZ satırını su sekilde düzenle set GZFILE=/BOOT.GZ hedef sürücü kutucuğundan format atılmayacak yedeklerinin olduğu sürücüyü seç ve kur butonuna bas tamamlandıktan sonra açılışta boot menüyü görürsün açıldıktan sonra Windows kurulum menüsünden Windows XP/2003 Kurulumu - ISO seçeneği ile kuruluma baslayabilirsin

üstad dediklerini yaptım ama 

get upper memory 

diyor ve öylece kalıyor

bi zahmet ilgilenirseniz çok sevinirim

Edited by sekemek

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ocak güncellemeli xp indirmiştim bu siteden bu sürümmü bilemiyorum ama birtek sıkıntısı var.

Xp açıldıktan sonra belgelerişm klasörünü otomatik olarak açıyor (Başlat/Başlangıçta ekli değil). Çözümü nedir.

1-Ocak7z.ıso dosyasını ultraıso programıyla açıp içindeki pro klasörüne katılımsız proğramları atmadan

USB_ROOT klasörü içinde oluşan pro klasörü içine katılımsız proğramları atsam USB ile formatta kurulur mu?

2- USB 'de Multiboot Menüm var. Bir kaç tane XP, Windows 7 ve diğer proğramlar var. BOOT ve XP_KUR dosyalarını direk USB ana klasöre değil de USB içinde başka bir dosya içinde çalıştırabilir miyiz ?   Dosya karışıklığını önlemek için.

• Editor

1-Ocak7z.ıso dosyasını ultraıso programıyla açıp içindeki pro klasörüne katılımsız proğramları atmadan

USB_ROOT klasörü içinde oluşan pro klasörü içine katılımsız proğramları atsam USB ile formatta kurulur mu?

2- USB 'de Multiboot Menüm var. Bir kaç tane XP, Windows 7 ve diğer proğramlar var. BOOT ve XP_KUR dosyalarını direk USB ana klasöre değil de USB içinde başka bir dosya içinde çalıştırabilir miyiz ?   Dosya karışıklığını önlemek için.

1-Usb den kuracaksan usb içerisindeki pro klasörüne exeleri atabilirsin isoyu açıp koyman sart değil

2-xp_kur.7z dosyasının yeri anadizinde olması lazım başka yerde çalışmaz boot.gz dosyasını istediğin yere koyarak menü lst koyduğun komutu düzenleyebilirsin

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

Yazı tipinde nasıl bir sorun var? saat için aşağıdaki reg kaydını çalıştırın

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International]
"iCountry"="90"
"iCurrDigits"="2"
"iCurrency"="3"
"iDate"="1"
"iDigits"="2"
"iLZero"="1"
"iMeasure"="0"
"iNegCurr"="8"
"iTime"="1"
"iTLZero"="0"
"Locale"="0000041F"
"s1159"=""
"s2359"=""
"sCountry"="Türkiye"
"sCurrency"="TL"
"sDate"="."
"sDecimal"=","
"sLanguage"="TRK"
"sList"=";"
"sLongDate"="dd MMMM yyyy dddd"
"sShortDate"="dd.MM.yyyy"
"sThousand"="."
"sTime"=":"
"sTimeFormat"="H:mm:ss"
"iTimePrefix"="0"
"sMonDecimalSep"=","
"sMonThousandSep"="."
"iNegNumber"="1"
"sNativeDigits"="0123456789"
"NumShape"="1"
"iCalendarType"="1"
"iFirstDayOfWeek"="0"
"iFirstWeekOfYear"="0"
"sGrouping"="3;0"
"sMonGrouping"="3;0"
"sPositiveSign"=""
"sNegativeSign"="-"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International\Geo]
"Nation"="235"

Yazı tipinde nasıl bir sorun var? saat için aşağıdaki reg kaydını çalıştırın

Sağ alt köşedeki saati gösteren rakamların üzerine fareyi getirdiğimizde tarihi gösteren yazıda kutu biçiminde simgeler var rakamlar düzgün. Ayrıca reg kaydını sanırım notdefteri ile kaydedeceğiz ancak uzantısı ne idi hatırlamadım "reg" mi olacaktı?

• 1 ay sonra...

Bir soru daha. İçindeki driver ları güncelleme şansımız var mı?

Son bir rica. Üstadım çalışmanızı adım adım nasıl yaptığınızı mümkünse -- en azından nasıl yapıldığını özetleseniz de olur -- anlatabilirseniz çok sevinirim.

Sağ alt köşedeki saati gösteren rakamların üzerine fareyi getirdiğimizde tarihi gösteren yazıda kutu biçiminde simgeler var rakamlar düzgün. Ayrıca reg kaydını sanırım notdefteri ile kaydedeceğiz ancak uzantısı ne idi hatırlamadım "reg" mi olacaktı?

denetim masası..

bölge ve dil seçenekleri..

bölgesel seçenekler....

özelleştir..

sayılar para birimi oradan saat tarih olana gir..

oradan ayarı değiştir..

saat metin yazı tipi değişir....

• 2 hafta sonra ...

hdd kurulum için ht6 yukleyici kullanılacak xp için bi çalışmanız vardı ben bulamadım xp iso yu win7 live çalıştırarak kurulabilinirmi

Program ekli değildir iso içerisinde pro klasörü vardır pro klasörüne attığınız tüm programlar kurulur ayrıca pro klasörü iso içerisinde olması sart değil iso içerisinden pro klasörünü alıp herhangi bir sürücünüze içine programları koyarak ta kurdurabilirsiniz kurulum olarak normal kurulumdur grupdosla baslıyor ekran görüntülerinindende anlasıldığı gibi

iyi çalışma kurdum gerçekten stabil ve hızlı görünüyor bunu internet cafelere kurarsak usb klavye ve mouse sorunu yaşarmıyız veya intel amd işlemcilerde mavi ekran ? ayrıca internet cafelere kuruyoruz ya sürekli windows update uyarısı alırmıyız windows updateyi tamamen kapatabilirmiyiz bunun için öneriniz yada reg kaydı verirmisin...

Edited by winsuse

bende bu tarz win7 ve xp yapmak istiyorum kendime 7zip olarak nasıl yapıyorsunuz acaba?Kaynak varsa verebilir misin?

bir tane win7 denedim easysysprep video anlatımına bakarak gereken ayarları yaptıktan sonra acronis ile yedeğini aldım aynı pc'de sorunsuz çalıştı ama başka pc'de hata verdi birde sizinki kadar kısa gelmedi boyut baya büyük oldu programları falan kurunca o yüzden birde şu 7zip olayını deniyeyim ufak olsun flash'a sığsın yardımcı olursanız sevinirim.

• 1 ay sonra...

bu sistemi 20 pc lik bir internet cafeye kurdum kurduğum günden beridir saat ayarlarıyla uğraşıp duruyorum yukarıda verilen regedit kodunu bile çalıştırmama rağmen saat düzeliyor ama herhangi bir internet sayfası açar açmaz tekrar saat değişiyor ayrıca işletim sisteminden mi kaynaklı yada internet cafenin yerel ağına bağlı pc lerden mi bilmiyorum sistem trojan dolu özellikle bu sistemi internet cafeye kuracaklar iyi düşünsünler...

köylü  olduğum multibootu tam yayınlıyacakken bi baktım tncxp iso dosyasında ön yükleme yapıyor ama biraz gidiyor sonra mavi ekran hatası veriyor multibootumda senin Bu modifiye ettiğim  xp yede yer verdim  iznin olursa o nuda koydum o şekilde yayınlyacam bu tncxp yi senin yöntemle koymak istiyorum gz formatı seklınde diğer türlü ne yaptımsa olmadı baya komut girdim bi türlü yapamadım yardımcı olurmusun bu gz formatını nasıl yaptın ?

• 8 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

slm köylü hocam linkleri indirdm fakat usb nasıl yazdıracagımı  bana resimli olarak anlata bilirseniz şimdiden tşkler

halilkan kardeş http://rufus.akeo.ie/?locale=tr_TR bu linkten portable rufus'u indir, hiç bir ayarını değiştirmeden en üst bölümden usb aygıtını göster, alt sağ tarafta cd simgesine tıkla ve iso dosyanı göster ve başlat'a bas hepsi bu kadar. Kolay gelsin.

Slm Anioslu Kardeşim  power iso yazdım  cd ile yükledim pc ye kurdum ben böyle işletim sistemi görmedim tek kelime 1 numara ucuyor adeta köylü hocam ellerine saglık tekrardan şu an formant attıgım pc yazıyorum güncellemeler yapsam sorun olurmu köylü hocam tekrar ellerinize saglık çalışmalarınızın devamını diliyorum...