Jump to content

Note 2 Ekran Da Beyaz Şerit Geçiyor

apsolid
 Share

Recommended Posts

EkranKilidini açtıgımda yada mesaj geldiğinde ekranın en altında soldan sağa 2 mm kalınlıgında bir beyazşerit geçiyor bazen oluyor bazen olmuyor ve rahatsız ediyor artık pixel sorunumu var bilmiyorum ne yapmam lazım
kardeşimdede note 2 var onda yok ama bende var fabrika ayarlarına getirdim yine düzelmedi
photo.jpg

EkranKilidini açtıgımda yada mesaj geldiğinde ekranın en altında soldan sağa 2 mm kalınlıgında bir beyazşerit geçiyor bazen oluyor bazen olmuyor ve rahatsız ediyor artık pixel sorunumu var bilmiyorum ne yapmam lazım
kardeşimdede note 2 var onda yok ama bende var fabrika ayarlarına getirdim yine düzelmedi
photo.jpg

Eğer garantisi varsa. Rom v.s yüklemeyin. Garanti dışı brakabilirsiniz telefonunuzu.

Bence garantiye en kısa zamanda gönderin

bende de note 2 var ama bence sorun olacak bişey değil. yok ben çok rahatsız oluyorum derseniz

samsung updates ten yükleyeceğiniz rom ile telefonunuz  garanti dışı kalmaz. verilerinizi yedekledikten sonra odin programı yardımıyla indirdiğiniz dosya ile ile format atabilirsiniz. odin kullanımı ile google da araştırma yapın.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-N7100

adresinden tur adlı dosyayı indirebilirsiniz

bende de note 2 var ama bence sorun olacak bişey değil. yok ben çok rahatsız oluyorum derseniz

samsung updates ten yükleyeceğiniz rom ile telefonunuz  garanti dışı kalmaz. verilerinizi yedekledikten sonra odin programı yardımıyla indirdiğiniz dosya ile ile format atabilirsiniz. odin kullanımı ile google da araştırma yapın.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-N7100

adresinden tur adlı dosyayı indirebilirsiniz

bates54  kardeşim samsungla görüştüm garanti kapsamından cıkıyormuş garantiye gönderin diyor 

bates54  kardeşim samsungla görüştüm garanti kapsamından cıkıyormuş garantiye gönderin diyor 

o site Samsung un resmi sitesi.müşterilerini garanti dışına çıkarmak için orjinal romu sunduklarını zannetmiyorum ama sen sağlam yolu tercih et garantiye yolla. Donanımsal değilse onlarda aynı şeyi yapacaklardır. 30 gün beklemek sıkıntı işte.

ayrıca telefonla ilgili ayrıntılı bilgi için başvurabileceğin ve tüm soruların cevapları için aşağıdaki sayfayı takip etmeni tavsiye ederim

http://forum.donanimhaber.com/m_65197472/mpage_1/key_/tm.htm

Edited by bates54

kesinlikle değiştirirler. ama sorunun donanımsal değil. en basitinden garantiye yollamadan  recovery menüye girip wipe işlemlerini yapıp fabrika formatı atıp denesen birde. verdiğim linkte telefon recovery moda nasıl alınır belirtiyor. uzun uzadayı yazmak istemedim. kesinlikle güvenilir bir işlemdir ve garanti dışı kalmaz telefonun rahat ol.

buradan nasıl recvovery moda girip wipe işlemleri yapacağın anlatılıyor. yapman gereken trelefon kapalıyken power- home butonu ve ses açma butonuna aynı anda basıp 10 saniye öyle tutmak

http://www.youtube.com/watch?v=ud-F9sfCpuk

Edited by bates54

kesinlikle değiştirirler. ama sorunun donanımsal değil. en basitinden garantiye yollamadan  recovery menüye girip wipe işlemlerini yapıp fabrika formatı atıp denesen birde. verdiğim linkte telefon recovery moda nasıl alınır belirtiyor. uzun uzadayı yazmak istemedim. kesinlikle güvenilir bir işlemdir ve garanti dışı kalmaz telefonun rahat ol.

buradan nasıl recvovery moda girip wipe işlemleri yapacağın anlatılıyor. yapman gereken trelefon kapalıyken power- home butonu ve ses açma butonuna aynı anda basıp 10 saniye öyle tutmak

http://www.youtube.com/watch?v=ud-F9sfCpuk

Kendi orjinal Recover menüsü ile Wipe işlmelerini yapamaz. Onun için telefonun rootlanıp uyumlu recovery yüklendikten sonra wipe işlemlerinin yapılması gerekir. Kardeş sen götür garantiye içini ferah tut :)

bates54 dediğini wipeyi yaptım sorunu 16 saattir almıyorum hiç bir problem yok şimdi &ULTİMATE& de yapamazsın dedi şimdi iyice kafam karıştı yaptımmı yapmadım kendi kendimimi kandırıyorum ben :D

sen dinleme onu bak keyfine. sorun yoksa tamamdır. gülegüle kullan. root olmadan wipe yapılır. hatta arasıra çıkan güncellemeler sonrası wipe işlemi yapmöakta faydalıdır. zira önceki sürümden kalan kalıtnyılar temizlenir. muhtemelen sen de telefon güncellemesinden sonra böyle bir sorun olmuştur.

cok teşekürler Allah razı olsun büyük bir sıkıntıdan kurtardın birde bir şey soracam spende china yazıyor avea bayisinden aldım kardeşiminkinde china yazmıyor

Samsung yazısından başka hiçbir yazı yok. farklı ülkelerde üretimi var Samsung'un. kutuyu sen açtıysan sorun olacacağını sanmam. Çin malı ibaresi önemli değil.

sen dinleme onu bak keyfine. sorun yoksa tamamdır. gülegüle kullan. root olmadan wipe yapılır. hatta arasıra çıkan güncellemeler sonrası wipe işlemi yapmöakta faydalıdır. zira önceki sürümden kalan kalıtnyılar temizlenir. muhtemelen sen de telefon güncellemesinden sonra böyle bir sorun olmuştur.

Benim telefonum yani ideos x5 te bu recovery menüsü sonradan entegre edildiğinde çalışıyor. Ve bildiğim kadarı ile samsung galasy S de de bu durum böyle. Son çıkan telefonlara bu özelliğin direk getirildiğini bilmiyordum. Ancak bunun getirildiği iyi olmuş.