Jump to content

''bootmgr Is Missing'' Hatası

loiveyoaeu
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar.Ben harici hdd den pc ye format attım.Harici yi Bilgisayarı yönet - Disk yönetimi sekmesinden harici harddiskimi Bölümü etkin olarak işaretle dedim we güzelce formatımı attım.Lakin harici disk bilgisayara baglı oldugu surece Bootmgr is missin Press ctrl+alt+del to restart hatası weriyor.Boot ayarlarımda otomatik boot gormeyi deactive yapamıyorum.sadece sıraya sokabiliyorum hdd-floppy-cd-dvd vs. bilgisayarım dell n5110.win8 x64 kullanıyrum.tesekkurler.

Edited by loiveyoaeu

Windows 7 için bir anlatım ama windows 8 içinde mantık aynı olabilir kanımca.

Bilgisayarı Windows 7 DVD'sinden yada WinRE CD'sinden başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın.

Başlangıç Onarımı bittikten sonra size bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz zorulacak. Evet deyin, bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Eğer sorun çözülmedi ise aşağıdaki adıma geçin.

article_separator.png

Komut İstemcisi'ni çalıştırın.

sshot-22.png

Komutİstemcisi'ne c: yazın ve Enter'a basın. (Windows 7, C dışında bir bölüntüde kurulu ise C yerine o bölüntünün harfini yazın) Ardından alttaki komutları her satırdan sonra Enter'a basarak girin;

• cd boot
  • bootrec /FixMbr
  • bootrec /FixBoot
  • bootrec /RebuildBcd

enpedi-13-00-36.png

İşlem tamamlandığında Komut İstemcisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 7 için bir anlatım ama windows 8 içinde mantık aynı olabilir kanımca.

Bilgisayarı Windows 7 DVD'sinden yada WinRE CD'sinden başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın.

Başlangıç Onarımı bittikten sonra size bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz zorulacak. Evet deyin, bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Eğer sorun çözülmedi ise aşağıdaki adıma geçin.

article_separator.png

Komut İstemcisi'ni çalıştırın.

sshot-22.png

Komutİstemcisi'ne c: yazın ve Enter'a basın. (Windows 7, C dışında bir bölüntüde kurulu ise C yerine o bölüntünün harfini yazın) Ardından alttaki komutları her satırdan sonra Enter'a basarak girin;

• cd boot
  • bootrec /FixMbr
  • bootrec /FixBoot
  • bootrec /RebuildBcd

enpedi-13-00-36.png

İşlem tamamlandığında Komut İstemcisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

eywallah deniyeyim