Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Vmvare Player İle Güncel Windows 8 Hazırlama

MOTUN
 Share

Recommended Posts

Yanlız bir sorun var vmware'de windows 8 i etkinleştirmeden doğru güncellemeleri vermiyor az önce denedim etkinleştirdikten sonra yükle dedim update error verdi sonra bir baktım güncellemeler değişti..

• Editor

Anlatımda ayrıntıya girmemiştim ama gerekli galiba :)
Biraz önce sıfırdan tekrar kurulum yaptım ve denetim masasından win update e girdim.
Önerilen güncelleştirmelerinde yüklenmesini seçtim.32 adet önemli ve 1 adet önerilen(silverlight)
güncelleme göründü.Silverlight hariç diğerlerinin hepsini seçtim.yüklendi yeniden başlat dedi yeniden başlattım ve resimlerde de göreceksiniz zaten 4 güncelleme daha geldi... bu işlem sıfırlanıncaya kadar devem edeceksiniz.
kolay gelsin.

[spoiler]

lp0wf.png
lp0wm.png
lp0wt.png
lp0wx.png
lp0x5.png
lp0xf.png
lp0xn.png

[/spoiler]

@cango:

ben herhangi bir etkinleştirme sorusu ile karşılaşmadım, sebebi nedir bilemiyorum.
@reyiz:

mağaza ile ilgili herhangi bir bilgim ve önerim şuan için yok.

• Like 1

• Editor

C@ngo etkinleştirme sart değil etkinleştirme yapmadan tüm güncellemeleri yükleyebilirsin şimdiye kadar syspreple hazırladığım bir cok calısma xp win7 win8 tümünü sanalda hazırladım etkinleştirme yapmadığım haldegüncelleme problemi yasamadım

Hocam bu arada eline sağlık faydalıbir anlatım olmuş bende kendi kullandığım yöntemi konuya eklemeye çalışırım benim kullandığım yöntem normal kurulu bir sistemde vmware ye kurduğumuz sistemi sanal sürücüye çıkararak oradan imaj alma yöntemidir

• Like 5

• Editor

C@ngo etkinleştirme sart değil etkinleştirme yapmadan tüm güncellemeleri yükleyebilirsin şimdiye kadar syspreple hazırladığım bir cok calısma xp win7 win8 tümünü sanalda hazırladım etkinleştirme yapmadığım haldegüncelleme problemi yasamadım

Hocam bu arada eline sağlık faydalıbir anlatım olmuş bende kendi kullandığım yöntemi konuya eklemeye çalışırım benim kullandığım yöntem normal kurulu bir sistemde vmware ye kurduğumuz sistemi sanal sürücüye çıkararak oradan imaj alma yöntemidir

MOTUN üstada anlatımı için teşekkürler...

Köylü üstadın da dediği gibi Vmware üzerinden sanal diske harf atanıyor ve Windows kurulu diskin capture image' ı alınıyor... 

bu iki yöntemden başka bir de VHD'ye kurulu sistemin capture image'nın alınması var...

sadece gidilen yol farklı ama mantık ve işlem aynı :)

• Like 3

• Editor

Aklıma gelmişken şunu da belirteyim; " Daha önceden Dism kodları ile ( konusu forumda mevcut ) sadece güncellemelerin entegre edildiği bir isoyu da kullanabilirsiniz. Böylece tekrardan eski güncellemeleri entegre etmek zorunda kalmazsınız. "

Denedim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Saygılar.

Yukardaki anlatılanlar windows 7 içinde geçerlidir.Kanıtı:

http://www.tnctr.com/topic/216575-win7-sp-1-ultimate-office-2010-sp1-mart-2013/

Edited by MOTUN
  • Like 1

• 4 hafta sonra ...

Uzun zamandır bu işlerden uzağım, capture yaptıktan sonra kurulum gerçekleşirken yapılan ayarlar aktif gelmiyor bunun için napmalıyız sanıtım rt7litede uyumlu değil, köylünün bir dosyası vardı windows7 için acaba bundada çalışıyormu?

• 1 ay sonra...

Normal kurulu sistemde vmaware  ile sanal sürücüye kurulu sistemi çıkararak  imaj alma

İlk mesajdaki MOTUN un verdiği linkteki dosyaları kullanın

[media]http://youtu.be/cu-kVqHn-Ok[/media]

avi video indirme linki

http://www.dosya.tc/server5/ooAML5/sysprep.rar.html

map ile yapınca gimagex de capture ekranında ki bilgisayarımda o disk görünmüyor

• Like 1

görünmemesinin sebebi win8 :) administrator hesabını aktif edip ordan yap bu işlemleri ozaman görür aynı sorunu bende yasadım ve çözümüne ulastım

ilk önce burayı yap

uac kapat reset at sonra bunu yap

http://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_8-security/kullanıcı-hesaplarında-microsoft/26332eeb-11e6-4002-841e-e74865435076

sonra bunu win+R cmd yaz ekrana alt takini aynen yapıstır

Net user administrator /active:yes

sonra reset at normal kullanıcınla gir kullanıcı değiştir de orda admin hesabın görünür ve ordan image alabilirsin

ben sistemi normal pc de yapıyorum imageyi admin hesabından alıyorum yoksa sorun yapıyor win8 yetkilerden dolayı

Edited by corolla98
  • Like 2