Jump to content

İnternet Cafe Handy Cafe Kurulumu

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların En Güzeli Üzerinize Olsun TNCTR'ye Gönül Vermiş Dostlarım.

Bir akrabamın internet kafesinde client modundaki bir pcye format atmam gerekmekte. Ben formattan anlarım, oyunlarınıda yüklerim ama ağdan anlamam dedikçe benden bu bilgisayara format atmamı istedi. Bende kıramadım :)

Allahın izni ile yarın format atmaya gidecem. Tek sıkıntı formattan sonra handy cafe client'i masaya kurduktan sonra ana masaya nasıl tanıttıracağımı bilmememde. Yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler

Edited by &ULTİMATE&

Çok zor bir olay değil..

Serverin IP'sini öğreneceksiniz (ipconfig /all).

Daha sonra Client'de IP'yi sabitleyeceksiniz ve anamakineye ayarlarını gireceksiniz.

Client'de serverin IP bilgilerini gireceksiniz, port ayarlarına diğer bilgisayarlardan bakabilirsiniz.

Eğer bağlanmıyorsa güvenlik duvarı ayarlarından gerekli portları ayarlayacaksınız.

IP sabitlemeyi bilmiyorsanız anlatabilirim hocam..

Düzenleme: Eğer otomatik tanımıyorsa yukarıdakileri uygulayınız.

Edited by reyiz

Selamların En Güzeli Üzerinize Olsun TNCTR'ye Gönül Vermiş Dostlarım.

Bir akrabamın internet kafesinde client modundaki bir pcye format atmam gerekmekte. Ben formattan anlarım, oyunlarınıda yüklerim ama ağdan anlamam dedikçe benden bu bilgisayara format atmamı istedi. Bende kıramadım :)

Allahın izni ile yarın format atmaya gidecem. Tek sıkıntı formattan sonra handy cafe client'i masaya kurduktan sonra ana masaya nasıl tanıttıracağımı bilmememde. Yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler

Merhaba; Format attıktan sonra handy cafe programını kurarken client olarak kuracaksınız. Zaten ana makina da server programı kuruludur. Clienti kurduğunuzda ana makina zaten otomatik görür onu. Kolay gelsin...

Çok zor bir olay değil..

Daha sonra Client'de IP'yi sabitleyeceksiniz ve anamakineye ayarlarını gireceksiniz.

Client'de serverin IP bilgilerini gireceksiniz, port ayarlarına diğer bilgisayarlardan bakabilirsiniz.

Eğer bağlanmıyorsa güvenlik duvarı ayarlarından gerekli portları ayarlayacaksınız.

Şurdan yapılıyor galiba.

ltdmz.png

peki ana masa xp ben masaya Windows7 kursam bir sıkıntı olurmu?

Şurdan yapılıyor galiba.

ltdmz.png

peki ana masa xp ben masaya Windows7 kursam bir sıkıntı olurmu?

olmaz ama bence kurma çünki 7eski oyunları oynatmıyor cafede kaç tane oyun var bilmityorum ama benim ana masa 7 cilentler xp çünki eski yeni online felan 200  geçkin oyun var hepsini 7 oynatmıyor ve çocuklar çoklu oyun açınca 7 de donmalar oluyor

Edited by fesli

olmaz

Neden olmaz?

Ana masa XP, Client masaya windows7 kurmamda ne gibi sakınca olabilirki. 

Ben gittiğim internet kafelerde bunun örneklerini görüyorum.

Beni aydıınlatırsan sevinirim.

Edited by &ULTİMATE&

olmaz ama bence kurma çünki 7eski oyunları oynatmıyor cafede kaç tane oyun var bilmityorum ama benim ana masa 7 cilentler xp çünki eski yeni online felan 200  geçkin oyun var hepsini 7 oynatmıyor ve çocuklar çoklu oyun açınca 7 de donmalar oluyor

:D sıkıntı olmaz ağ erişiminde sorun olmaz demek istemiştim

Neden olmaz?

Ana masa XP, Client masaya windows7 kurmamda ne gibi sakınca olabilirki. 

Ben gittiğim internet kafelerde bunun örneklerini görüyorum.

Beni aydıınlatırsan sevinirim.

Hiçbir sorun olmaz. Dosya paylaşımı yapabileceğin gibi kafe programlarınıda kullanabilirsin.

Oyunların donma sıkıntısı oyunlara virüs bulaşmasından ya da hatalı olmasından kaynaklanıyor. Çok önceden internetten indirdiğim bir GTA Vice City sürekli takılırken biri de hiç donmadan çalışıyordu.

Edited by reyiz

:D sıkıntı olmaz ağ erişiminde sorun olmaz demek istemiştim

O zaman en iyisi başka bir masanın Hardiskini söküp Format atacağım makinaya imajını alayım. Bu daha mantıklı galiba.

aslında teamviwerla bağlanıp 10 dakikada kuracak bir sürü kişi vardır burada.bence burada sana yardımcı olmaya çalışan kişilere özel mesaj at ve sana yardımcı olmalarını iste.teamviwerla yaparlarsa sen de ekran görüntüsünü kaydeder ve programın nasıl kurulduğunu öğrenmiş olursun.

O zaman en iyisi başka bir masanın Hardiskini söküp Format atacağım makinaya imajını alayım. Bu daha mantıklı galiba.

makinaların aynı olmasına dikkat et cafelerde aynı özellikde makinalar olmayabiliyor

imaj değil format atmak daha iyi ama oyunlar hakkında cafe sahibinden bilgi al derim oyunlar kurulumlumu kurulumsuzmu  d yemi yüklü  c yemi yüklü oyunlar onları bilmen lazım hangi programları kullanıyor cilentlerde onu öğren difreze kuruyordur  dns  ip adresi çalışma gurubu nu bilmen lazım yoksa makinalar arası bağlantı kuramazsın

makinaların aynı olmasına dikkat et cafelerde aynı özellikde makinalar olmayabiliyor

imaj değil format atmak daha iyi ama oyunlar hakkında cafe sahibinden bilgi al derim oyunlar kurulumlumu kurulumsuzmu  d yemi yüklü  c yemi yüklü oyunlar onları bilmen lazım hangi programları kullanıyor cilentlerde onu öğren difreze kuruyordur  dns  ip adresi çalışma gurubu nu bilmen lazım yoksa makinalar arası bağlantı kuramazsın

Makinalar hepsi birbirleri ile aynı. Yani donanımların hepsi adan zeye aynı. Orda sıkıntı çıkmaz.

Ben Hddyi klonlamaya karar verdim.

HDClone Profesional Edition  Free yazılımını kullanacağım.

ltj9d.jpg

• 4 ay sonra...

Çok zor bir olay değil..

Düzenleme: Eğer otomatik tanımıyorsa yukarıdakileri uygulayınız.

Üstad sa. konu hakkında teamweiwer ile yardımcı olabilirmisn ?