Jump to content

Dell N5010 Dostan Bios Güncelleme

S_EroL
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Elimde Dell N5010 I3 işlemcili bir makine var. Makinenin bios sürümü eski ve çok fazla ısındığı için bios güncellemek istiyorum. Windows altından bios güncellemek için batarya istiyor. Elimde batarya olmadığı için güncelleyemiyorum. Dos altından güncellemek mümkün mü? Ya da bilgisayara batarya takılı gibi algılatmak mümkün mü?

diğer markalar içinde mevcut forced komutunu bulmak lazim

resimli anlatacak bişey yokki bunda ?

indirdiğin bios dosyasinin exe sinin cmd ile açip foreit komutuu ile çaliştircaksin 

d7gFc.png

Edited by xcientist

Başka bildiğiniz bir yol var mı? Dos üzerinden güncelleme yapmak için bin dosyası Dell'in kendi sitesinde paylaşılmamış. American Megarends in sitesindeki aşağıdaki linkten güncelleme yapabilir miyim? Bir sıkıntı olur mu?

http://ami.com/Support/downloadagreement.cfm?DLFile=support/downloads/amiflash.zip&InpDrvID=288

Etrafta aynı model pc olan biri varsa bataryasını 5dk kullanabilirsin. Donanımhabere bir başlık aç olduğun yeri yaz belki yardımcı olmak isteyen olabilir. Karşılığında ücret verirsen daha cazip olur daha kolay bulunur :) 

Etrafta aynı model pc olan biri varsa bataryasını 5dk kullanabilirsin. Donanımhabere bir başlık aç olduğun yeri yaz belki yardımcı olmak isteyen olabilir. Karşılığında ücret verirsen daha cazip olur daha kolay bulunur :)

Hocam ayın onbeşinden sonra batarya siprarişi vereceğim zaten ama acaba bataryasız da yapabilir miyiz diye uğraşıyorum. Değişik bir tecrübe sonuçta :)

Hocam ayın onbeşinden sonra batarya siprarişi vereceğim zaten ama acaba bataryasız da yapabilir miyiz diye uğraşıyorum. Değişik bir tecrübe sonuçta :)

Hocam hiç denememekle beraber bildiklerimi aktarayım. Elinizde exe bios dosyasını usb ye atarak sistemi windows 98 başlangıç disketi ile başlattıktan sonra  Komut ekranıyla exe dosyasını dos üzerinden başlatmanın gerekli olduğunu okumuştum birçok defa.

Edited by yasak_ask

BIOS güncelleme işlemini @yasak_ask'ın dediği gibi yapmanız gerekiyor zira Windows BIOS'a doğrudan erişimi engelliyor. Ayrıca /? komutu ile ya da help komutu ile parametreleri öğrenebilirsiniz.