Jump to content

cdfs dosya sistemli cd yi kopyalam

pirveli

Recommended Posts

Arkadaşlar bi tanıdıkta 80 adet üniversiteye hazırlık cd si var. Bu cd ler cdfs dosya sisteminde.Bir cd nin boyutu 2.64 mb.Ama onu açıp pc ye kopyalamak istediğinde hata veriyor.Sadece mpeg klasörünün içindeki

AVSEQ ları kopyaladığında ise birden boyutu toplam 688 mb'lık 4 adet AVSEQ dosyan oluyor. Bu cd leri cdfs dosya sisteminde dvd ye kopyalayamazmıyız.Cd açılmadan 2,64 mb büyüklüğünde ya, bunların hepsini 2 dvd ye kopyalayamaz mıyız.Lütfen yardım.

şahsen Cdfs dosya sistemi hakkında bir bilgim yok. Ama Araştırmama göre Xp ve üzeri sistemlerde bir okuma sorunu yokmuş. Microsoftun sitesinde Udf ile beraber aynı sayfada telaffuz ediliyor.

Udf disk 2 gb üzeri veri çekerken (tek dosya) kullanılıyor. Bazen bu tür dvd çektiğim oldu.

Bunu düşünürken Neronun Cdfs sistemini destekleyip desteklemediği aklıma geldi. neronun destek bölümünde cdfs kelimesini bulmuyor :lol:

nero desteklemiyor ise, destekleyen bir medya kopyalayıcı mı bulmak gerekiyor ?

Yoksa CDFS destekli bir video kopyalayıcı mı?

Bu iki seçeneği araştırıyorum. İlginç bir soru oldu bu :p

CDFS Nedir ? CDFS kısaca cd dosya sistemi imiş.. Yani sorunun cdnin CDFS olması değilmiş :)

Sorunun başka birşey olduğuna göre, biraz daha araştırmanı öneririm :)

Arkadaşlar bi tanıdıkta 80 adet üniversiteye hazırlık cd si var. Bu cd ler cdfs dosya sisteminde.Bir cd nin boyutu 2.64 mb.Ama onu açıp pc ye kopyalamak istediğinde hata veriyor.Sadece mpeg klasörünün içindeki

AVSEQ ları kopyaladığında ise birden boyutu toplam 688 mb'lık 4 adet AVSEQ dosyan oluyor. Bu cd leri cdfs dosya sisteminde dvd ye kopyalayamazmıyız.Cd açılmadan 2,64 mb büyüklüğünde ya, bunların hepsini 2 dvd ye kopyalayamaz mıyız.Lütfen yardım.

nero kullanıyorsan kalıp dosyası olarak kaydet bilgisayara daha sonra image dosyasını winiso türü bir programla açıp içinden mpeg klasorü içeriğini ala bilirsin

birde o eğitim cd leri 2 .64 mb değildir kesinlikle sana lasım olan mpeg klasöründeki .dat dosyalardır yani sen onları cd1 mpeg gibi sırası ile isimlendirip klaasör klasör dvd ye çek tek katmanlı olarak 14 dvd tahminen birde onları dvix e çevirem dersen için baya uzun sürer kolay gelsin

nero kullanıyorsan kalıp dosyası olarak kaydet bilgisayara daha sonra image dosyasını winiso türü bir programla açıp içinden mpeg klasorü içeriğini ala bilirsin

birde o eğitim cd leri 2 .64 mb değildir kesinlikle sana lasım olan mpeg klasöründeki .dat dosyalardır yani sen onları cd1 mpeg gibi sırası ile isimlendirip klaasör klasör dvd ye çek tek katmanlı olarak 14 dvd tahminen birde onları dvix e çevirem dersen için baya uzun sürer kolay gelsin

Teşekkürler deneyeceğim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...