Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hdd Içi Dolu Ama Boş Gözüküyor

Mustafa33.
 Share

Recommended Posts

pre_1366393001__adsz.jpg

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1366393001__adsz.jpg

arkadaşlar linkte de gördüğünüz gibi haricinin içi dolu ama boş gözüküyor bu sorunu nasıl giderebiliriz yardımcı olursanız çok makbule geçer. teşekkür ederim.

kuralları pek bilmediğimden uymadıysam affola.

Bu bir virüs kardeşim ess5 te buldu sildi ama etkisi hala devam eden bir virüs arama çubuğuna dosya ve klasörlerin am adını yaz çıkıyor ben de tek klasör olduğu için kurtarmam kolay oldu sende çok klasör varsa hepsini tek tek tam adını yazarak açabilirsin başkabiryere yedekledikten sonra verilerini biçimlendirmelisin bölümü başka türlü çözememiştim ben bu davayı kolay gelsin.

WinRAR ya da 7zip programıyla diskin içine bakar mısınız? Eğer herhangi bir dosya gözükmüyor ise diskte hata meydana gelmiş demektir.

CheckDisk yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

Diskinize sağ tıklayıp özelliklerden araçlar sekmesinde bulunan hataları denetle tuşuna basınız.

İki seçeneğide işaretleyip diski denetleyiniz.

pre_1366396678__images.jpg

Kolay gelsin :).

Denetim masası klasör seçeneklerinden ayarları aşağıdaki gibi yapıp diskte bulunan tüm dosyaları seçip özelliklerden boyutuna bakar mısınız?

pre_1366398424__adsz.png

Üzerine basarak söylüyorum diskin özellikleri değil gizli dosyaları gösterip o dosyalara sağ tıklayıp toplam boyutuna bakacaksınız :).

bu komut işine yarayacak bi dene istersen

Gizli olan dosyaları gösterme görünmeyen dosyaları gösterme attrib komutunu kullanma

arkadaşlar merhaba...
Usb belleğinizde,hardiskinizde, hafıza kartınızda dosyalar gizli hale gelmiş onların varlığından haberiniz var ama bir türlü normale çeviremiyorsanız bu yazı tam size göre...
son günlerde yaygın olan bir virüs dosyalarımızı gizli hale getirip sistem dosyası haline sokuyor..buna çözüm ise çok basit:

başlat >> çalıştır'dan cmd yazarak komut istemini açın
dosyaların gizli olduğu klasör ismini yazın iki nokta koyup enter a basın.(yani flash belleğiniz hdd nizizn adresi bu f: olabilir g: olabilir e: olabilir) "örnek d: f: g:" ardından oraya aşağıda tırnak içinde bulunan kodu yazın ve arkanıza yaslanın dosyanın boyutuna göre biraz xaman alır.

attrib /d /s -h -r komutu ile bulunduğun klasör ve altındaki tüm dosya ve klasörlerin salt okunur ve gizli özniteliğini kaldırabilirsiniz...

şöyle bir sorunla karşılaşırsanız:

"Sistem Dosyası sıfırlanmıyor"
kodu şöyle yazın:
lazım olan arkadaşlar için komut attrib /d /s -h -r -s

bu işleri yaptıktan sonra dosyalarınızı geri geldiğini göreceksiniz.

kolay gelsin

kaynak: mehmet incesu

Yukarıdaki komutlar gizli dosyaları normal dosya haline getirir fakat virüs bulunuyor ise yine aynı sorun ortaya çkacaktır.

Soruna TeamViewer'dan bakabilir miyim?

ID şifrenizi lütfen özel mesajdan gönderiniz :).

10 dakika sonra bilgisayarınıza bağlanacağım. Ufak bir işim çıktı.

Edited by reyiz

Program değilde dosya izinlerinden dosyaların sadece okunabilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ya da bir bat dosyası oluşturup hdd dizinine atabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızda virüs olmadığına eminseniz dosyaların gizli hale gelmesi taktığınız XP yüklü bilgisayardan kaynaklanıyor olabilir. Virüs genellikle XP sistemlerde yayılıyor.

Bu virüsün bir kod adıda vardı ama hatırlamıyorum :P