Jump to content

Deepfreeze Sorunu

pire05
 Share

Recommended Posts

Benim bilgisayarımda Deepfreeze programı vardı ama program aktif değildi bilgisayara ne olduysa C,D,E hangi sürücüye bir şey yüklemek istesem bilgisayarı yeniden başlattığımda herşey siliniyor

Deepfreeze durdurmak için yaptılarım

CTRL+ALT+SHİFT+F6 kombisyonu çözümsüz.

CTRL+ALT+SHİFT+F5+F6 kombinasyonu çözümsüz

Güvenli modda C'deki faraconis dosyalarını silip yeniden başlattığımda tekrar geri geliyor.

Bios'tan saati 10 yıl geri aldım yine aynı.

Msconfig'ten DFServ.exe dosyasını güvenli modda devre dışı bırakıyorum görev yöneticisinde işlemler bölümünde gözükmüyor ama msconfig'te aktif gözüküyor.

Bilgisayarı Cd'den çalışan Xp ile açtım C'deki faraconis adlı deepfreeze dosyasını sildim yine aynı ama 

C:\WINDOWS\system32\drivers ta DeepFrz dosyasını sildiğim zaman bilgisayar mavi ekrana düşüp kendiliğinden yeniden başlıyor.

Bunların haricinde C'de persio adlı dosya vardı onuda sildim hiçbir işe yaramadı.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bilgisayarı Hiren's Boot CD'den açıp Deep Freeze ile ilgili tüm dosyaları siliniz (drivers klasöründeki, program files klasöründeki, C: klasöründeki).

Daha sonra REGEDT32 programıyla HKLM\MySystem\ControlSet001\Services ve HKLM\MySystem\ControlSet0012\Services altındaki DeepFr, DepFrzLo ve DepFrzHi anahtarlarını siliniz.

Yine mavi ekran verirse bilgisayarı güvenli modda açmayı deneyip buraya sonucu yazınız.

Kolay gelsin :)  .

Edited by reyiz

MiniWindows (MiniXP - Vista - 7) bulunan bir CD olması yeterli. Linux ile çalışan LiveCD'lerde REGEDT32 programını açamazsınız. Belki Wine ile açılabilir ama çok zor iş.

Normalde güvenli modda sadece gerekli sürücüler, hizmetler yüklenir. İlk mesajınızda söylediğiniz gibi driver dosyasını silip bilgisayarı güvenli modda açabiliyor musunuz? Ona göre çözüm yolu bulabiliriz. Yine açılmaz diye tahmin ediyorum, büyük ihtimalle Deep Freeze kendini zorunlu bir hizmet grubuna kaydettirmiştir.

Edited by reyiz

Zaten Windows klasöründe varmış o dosya :) .

REGEDT32'ye gerek yok o zaman. Live CD ya da C:\ üzerindeki regedit dosyasını aşağıdaki parametreyle açarsanız orjinal sisteminizin kayıt defterini düzenleyebilirsiniz. Normalde regedit'i açarsanız o an çalışan sistemin kayıt defterini açar yani MiniXP'nin kayıt defterini açar.

/L: "C:\Windows\system.dat"

CD'den açtığınız sistemde yukarıdaki C:\ bölümü değişebilir.

Aşağıdaki verdiğim programla dener misiniz? Orjinal sisteminizin Windows konumunu göstereceksiniz.

İlk önce USB'ye indirmeyi ve USB'yi LiveCD açmadan önce takmayı unutmayın.

http://regeditpe.sourceforge.net
Edited by reyiz

Dosyalarını bir klasöre çıkartıyorsunuz. RegEditPE.exe programını açıyorsunuz ve orjinal sistemin Windows klasörünü gösteriyorsunuz.

.reg dosyası ikonu var, bu aklınızı karıştırdı herhalde?