Jump to content

Hosting&Domain Yardım

Recommended Posts

Merhaba

Ben bir web sitesi yapmak istiyorum ama ne yazık ki temel bilgisayar ve internet bilgileri dısında hicbir web tasarım programını kullanmayı bilmiyorum.O yuzden hosting hizmeti alacagım sirketin kolay web tasarım arayüzünün olması gerekiyor,örneğin mynet mysite'deki hazır site aracı gibi

Sizce bu tip hazır site araclarıyla da istediğim gibi bir web sitesi hazırlayabilir miyim?Sitemde olmasını istedigim seyler cok degil,sadece tanıtım amaclı bir site olmasını istiyorum,fotograflar ve bilgiler.

Bir de mynet dısında hazır site aracı benzeri programlarla sitemi hazırlayabilecegim baska hosting sirketleri onerebilir misiniz?

Son bir soru daha web alan adı neden her sirkette farklı fiyata satılıyor?

Mesela istanbul hosting'de 9.99 ytl mynet te 25 ytl vs?

Simdiden çok teşekkürler

Genelde tum host firmaları Fantastico yanı hazır site sablonları verir sen ne yapmak istiyorsan oradan secer ve kurabilirsin mesela phbb forum veya nuke site gibi..

veya kendine göre bır templates yukler ve duzenlersın !

her firmanın bır fiyat polikikası verdiği hizmete göre değişir

mesala sunucu yutr dısında ise host daha ucuz olur

ama turkıyede olursa bırazdaha pahalı olur..

Pahalı olması dısında bir eksigi olabilir mi ki mynet'in?Sonucta hosting firmasının Türkiyeden olmasını ve bilindik bi isim olmasını tercih ederim.

Yanı ben o kadar para veripte bır host satın almam ve yapacagım site tanıtım amaclı bir site olacak bence o paraya bu site cok pahalı daha profosyonel bir site dusunursen turkıyede bır sunucu isteyebılırsın tabı...

Bir sorum olacak.

Diyelim sadece alan adı tescil islemi yaptırmak istiyorum.Bircok sitede farklı farklı fiyatlar çıkıyor karşıma,mesela 9,99 ytl'den başlıyor 35 dolara kadar çıkıyor.Bu fiyatların arasında bu kadar fark olmasının sebebi nedir?Hadi hosting hizmeti icin sirketler arasında fiyat farkı olmasını anlayabiliyorum,sonucta bir hizmet vaadediliyor ama tescil isleminde neden fiyat farkı oluyor?Sonucta 9,99 Ytl'ye yapılan yerden aldıgımda da gene bir yıllığına benim olmuyor mu o alan adı?

Cevaplarsanız cok sevinirim

Tesekkurler

• Administrator
Bir sorum olacak.

Diyelim sadece alan adı tescil islemi yaptırmak istiyorum.Bircok sitede farklı farklı fiyatlar çıkıyor karşıma,mesela 9,99 ytl'den başlıyor 35 dolara kadar çıkıyor.Bu fiyatların arasında bu kadar fark olmasının sebebi nedir?Hadi hosting hizmeti icin sirketler arasında fiyat farkı olmasını anlayabiliyorum,sonucta bir hizmet vaadediliyor ama tescil isleminde neden fiyat farkı oluyor?Sonucta 9,99 Ytl'ye yapılan yerden aldıgımda da gene bir yıllığına benim olmuyor mu o alan adı?

Cevaplarsanız cok sevinirim

Tesekkurler

Daha büyük toptancılar malları daha ucuza alır :) Tabi fiyatta markanın da etkisi olabilir.

Tesekkur ederim cevabın icin ama soruyu soyle sormalıyım galiba

Alan adını 9,99 Ytl 'lik yerden aldıgımda hosting hizmeti almayacak olsam,sadece sahip olmak icin

35 dolarlık yerle arasında bir fark olur mu?

İkisinde de alan adı benim olmus olacak degil mi?

İleride istedigim yerden hosting aldıgımda aynı alan adını kullanabilirim degil mi?

: ) Cok mu oldu sorular??

• Administrator
Tesekkur ederim cevabın icin ama soruyu soyle sormalıyım galiba

Alan adını 9,99 Ytl 'lik yerden aldıgımda hosting hizmeti almayacak olsam,sadece sahip olmak icin

35 dolarlık yerle arasında bir fark olur mu?

İkisinde de alan adı benim olmus olacak degil mi?

İleride istedigim yerden hosting aldıgımda aynı alan adını kullanabilirim degil mi?

: ) Cok mu oldu sorular??

Domain almadan önce sor kontrol paneli şifresi veriyorlramı diye. Vermiyorlarsa zaten alma. Bu şifreyle sonradan istediğin değişikliği yapabilirsin.

Tesekkur ederim tekrar

Alan adlarını istanbul hosting isimli bir sirketten almayı planlıyorum,kontrol paneli veriyorlarmıs,9,99 ytl'de buldugum en dusuk fiyat.

Guvenli midir acaba İstanbul Hosting??

Tesekkur ederim tekrar

Alan adlarını istanbul hosting isimli bir sirketten almayı planlıyorum,kontrol paneli veriyorlarmıs,9,99 ytl'de buldugum en dusuk fiyat.

Guvenli midir acaba İstanbul Hosting??

www.isimtescil.net

ben bu siteden 4 tane alan adı oldım gayet iyi hem taksıt hemde yönetimsenın elinde... :)

Tesekkur ederim tekrar

Eğer mutlaka .com olması gerekmiyorsa godaddy.com da şuan .info uzantı yıllık 0,99 $ yaklaşık 1.50YTL

kontrol paneli var ancak ingilizce. bilginize...

Eğer mutlaka .com olması gerekmiyorsa godaddy.com da şuan .info uzantı yıllık 0,99 $ yaklaşık 1.50YTL

kontrol paneli var ancak ingilizce. bilginize...

ancak info alan adları 2. senede cok pahalı oluyor bılgınıze :)

aacaksan com veya net al... :)

ancak info alan adları 2. senede cok pahalı oluyor bılgınıze :)

aacaksan com veya net al... :)

bana .tv uzantısı ile karıştırıyorsunuz gibi geldi zira 4 yıldır aldığım .info uzantısının ücreti hiçbir zaman .com'un üzerine çıkmadı aksine zaman zaman indirimde oluyor (godaddy'de)

bana .tv uzantısı ile karıştırıyorsunuz gibi geldi zira 4 yıldır aldığım .info uzantısının ücreti hiçbir zaman .com'un üzerine çıkmadı aksine zaman zaman indirimde oluyor (godaddy'de)

mesela isimtescil.nette 1 yıllık .info 1$ 2 yıllık ise 6,99$

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...