Jump to content

Windows Vista Sorunları

pininfarina
 Share

Recommended Posts

slm arkadaşlar elime 64 bit vista ultimate türkçe geçti kurdum çalışıyor. ama xp de kullandığım tncxp programlar cd sindeki programların bazılarını bilgisayara yükleyemiyorum. bu programları pc ye yükleyebilmem için bi yama falan var mı acaba bilgilendirirseniz sevinirim.. iyi günler... :rolleyes:

• Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sistemim ::

Intel Core2 Duo 1,80 1024 Ddr2 667mhz 400 Gb samsung Hdd Asus P5B anakart 512 MB Asus Ax1600Pro ekran kartı Asus TA250 Kasa

18x Nec DVD-Rw,52x32x52 Asus Cd-rw, 1,44" Disket sürücü , Creative Sound Blaster Audigy 5.1 Ses kartı

Sorunuma gelince Vista Home Premium kurdum bilgisayarıma.Diskimi yeniden bölümlemek istiyorum. 252 GB yedeğim var ve bunu 2. hdd olarak taktığım 300 Gb diske (farklı disklerdede denedim) almak istiyorum. Bir sürücüden diğerine kopyala-yapıştır dediğim zaman (belli bi süresi yok ama her defasında kesin)

"Bellek Miktarı Yetersiz Olduğundan İşlem Tamamlanamıyor"

şeklinde bir hata mesajıyla karşılaşıyorum ve kopyalamam yarıda kesiliyor. Küçük Parçalar halinde yapmayı denesemde kopyalamayı aynı sorun var. Herhangi bi commander ve image programı kullanmak istemiyorum. Çünkü en doğal şey olan kopyala - yapıştır çalışmıyor. Xp kurduğum zaman bi sorun yok. 1,27GB'lık veriyi bile kopyalayamıyorum diskime.

Sanal bellek yetersizliği ve arttırılması,Ram slotlarının değiştirilmesi,hdd kablolarının ve elektriklerinin değiştirilmesi,sürücü driverlerının güncellenmesi,bios update v.b biçok çözüm yolunu denememe rağmen sorunum çözülmedi.

Yukarıdaki uyguladığım yöntemler dışında elle tutulur bi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler...

Poweriso programı ile imajını al ve o diskin içine gönder orda tekrar dosyaları çıkart yap..

• 2 hafta sonra ...

Evet arkadaşlar 1 haftadır uğraşlarıma rağmen klasöre paylaşım verebiliyorum ama sabit disklere paylaşım veremedim. Paylaşım verdiğim zaman "...../.... erişilemez bu kaynağı kullanma izniniz olmayabilir diye bir hata iletisi alıorum ama kullanıcağımız eczane programında ağdaki makinaların ana makinaya bağlanıp aynı sistem üzerinden çalışması gerekiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

• 2 hafta sonra ...

.msi uzantılı bir program kurarken

Error: -1603 fatal error during installation

diyehata alıyorum microsoftun yardımına baktım microsoft sitesindeki açıklamalara baktım çözemedim

framework yüklü

bir hafta önce bir .msi uzantılı bir prg. yükledim hiçbir sorun yoktu.

nasıl düzeltebilirim

şimdiden teşekkürler

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar fazla vaktim olmadığı için bakamadım foruma vista da kullanıcı hesabı şifresini unuttum bu şifreyi nasıl kırabilirim administrator hesabı kapalı bildiğiniz boottan çalışan password recovery programı var mı acaba_?

• 1 ay sonra...
Bill gates olanı çalışıyor.

dostum ben ev kullanıcısıyım acaba vistanın hangı surumunu kurmamı tavsıye edersın pc yı yoormayan hangısı acaba kafam baya karısık buisnes nasıl acaba bıraz ınceledım tam yedekleme falan var onda herhalde tavsıyenı dıkkate alacagım ona gore vısta kuracagım

saygılar

• 1 ay sonra...

arkadaşlar vista ultimateyi kurdum crakladim ama sonra pencere rengi ve görünümü değişti orayı açınca xp gibi geliyor renkler yok nasıl değiştirebilirim oraya girip ayar yapamıyorum resmini eklemek istedim ama başaramadım yardım edecek biri varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

yau fkardeşlerim ben bu vistanının bişeyini indirdim.bilgisayarı kapattım.tekrar açtığımda sistem tamamen yüklenmemiş.kuru yeniden çalıştırın diye bir sorun veriyor ve pc açılmıyor.bu sorunu format atmadan nasıl çözebilirim:( yardım lütfennnn

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Driver aramana gerek yok arkadaşım,

Aygıt Yöneticisinden Ses video oyun kummandası kısmına gel.Özelliklerine gir.Sürücüyü yeniden yükle veya güncelleştirme seçeneği olacak..Sonraki seçenek ekranında internetten otomatik yüklemeyi seç.Zaten otomatik Vista uyumlu sürücüyü bulup yüklüyor.Yükleme bitince sistemini yeniden başlat..Buna rağmen sorun yaşarsan, XP driver ını kullanabilirsin.

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

arkadaşlar vistaya sp1 yüklemeye çalısıyorum hata veriyor.kafayı yiyecem...home premium kullanıyorum..

hata resmi asağıdadır..

Please register to see this content.

Edited by sparrow

• 2 hafta sonra ...

selam dostlar. en son indirdiğm güncelleştirmelerden olsa gerek etkinleştirme açığını kullanan kötü amaçlı yazılım tesbit ettim. bunu onarman gerekiyor.onarmazsan dosya silinecekdiyor. kısaca benim crackı yakaladı ve iptal edecek. bundan nasıl kurtulmalıyım.selamlar

• 3 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar.Benim sorunum vista hem 32bitte hemde 64 bitte yaşadım herhangi bir işlem yaparken bilgisayarkapanıp açılıyor ve windows istenmeyen bir kapatmadan kurtarıldı diyor.Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.Sorun ayrıntıları aşağıda.TeşekkürlerSorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.768.3

Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: 1e

BCP1: FFFFFFFFC000001D

BCP2: FFFFFA8004323A2A

BCP3: 0000000000000000

BCP4: FFFFFA8004323A2A

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Edited by hasat80

• 5 hafta sonra ...

selam ben vista ultımate kullanıyorum bazen "bazı baslangıc programları engellendı dıye bır" hata verıyor.bu hata sımdılık sıstemın çalısmasında bır sorun olusturmuyor ama ılerde bı sorunla karsılasırmıyım ve bu hatanın sebebı nedır???tesekkur ederım...

Merhaba arkadaşlar.Benim sorunum vista hem 32bitte hemde 64 bitte yaşadım herhangi bir işlem yaparken bilgisayarkapanıp açılıyor ve windows istenmeyen bir kapatmadan kurtarıldı diyor.Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.Sorun ayrıntıları aşağıda.TeşekkürlerSorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.768.3

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: 1e

BCP1: FFFFFFFFC000001D

BCP2: FFFFFA8004323A2A

BCP3: 0000000000000000

BCP4: FFFFFA8004323A2A

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

sorunun donanımsal, benzer hatayı bende alıyordum ramlarde sorun varmış ramin 1 ini çıkardım hatayı vermedi.remi değiştirdim sorunum ortadan kalktı tavsiyem 2 tane ram kullanıyorsan sırayla çıkar tek tek dene büyük ihtimal ondandır sorunun ortadan kalkmazsa bide ekran kartının son güncellemelerini al öyle dene ama ilk olarak ram diyorum.

Windows Vista'da uygulama sorunu için bir çözüm var mı acaba?

Örn: Call of Duty 4'e girdiğimde

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
Uygulama Adı: iw3sp.exe
Uygulama Sürümü: 0.0.0.0
Uygulama Zaman Damgası: 47044075
Hata Modülü Adı: StackHash_6579
Hata Modülü Sürümü: 0.0.0.0
Hata Modülü Zaman Damgası: 00000000
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Uzaklığı: 00000000
OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Ek Bilgiler 1: 6579
Ek Bilgiler 2: 1dd812cbe4931d856e7e17f7d53b3fce
Ek Bilgiler 3: ce43
Ek Bilgiler 4: b1b7445281a0817a93e38686055a2b43[/CODE]

böyle bir hata alıyorum. Bu appcrash sorununun çözümü var mı? Varsa lütfen yardım edin

arkadaşlar vista sorunumu desem yoska genel windows sorunumu desem bilemiyorum

xp ve vista yükledim xp olan hdd yi çıkardım ve vista olan duruyor şuanda ama her açılışta bana windowsun eski sürümü ve vista seçeneği sunmaya devam ediyor

benim istedigim F disk atmadan bu sorunu nasıl çözebilirim 29saniye boşa beklemek kadar acı bişey yok :(ben olmayan bi windows u nasıl kaldırıcam yaw :):mellow:

arkadaşlar vista sorunumu desem yoska genel windows sorunumu desem bilemiyorum

xp ve vista yükledim xp olan hdd yi çıkardım ve vista olan duruyor şuanda ama her açılışta bana windowsun eski sürümü ve vista seçeneği sunmaya devam ediyor

benim istedigim F disk atmadan bu sorunu nasıl çözebilirim 29saniye boşa beklemek kadar acı bişey yok :(ben olmayan bi windows u nasıl kaldırıcam yaw :):D

Bu durum boot kaydı ile ilgili.Vista nın Boot Loader ında önceki işletim sistemiyle ilgili de kayıt bulunduğu için o seçenek gösterilmeye devam ediyor.

Bunun programla bir çözümü mutlaka vardır, ben bunu bilemiyorum fakat şöyle bir öneride bulunmak istiyorum;

Komple fdisk e gerek yok.

Yalnızca fdisk ile C: yi yok edip tekrar primary partition olarak oluşturursun.Biçimlendirirsin ve ardından Vista yı yüklersin.Kanımca sağlıklı bir yöntem.

@hacker30, kullandığın Vista sürümü nedir?Güncelleme vs durumlarda sorun var mı?Aktive edilmiş mi?

Servis Paketi 1 yüklü mü?

Framework, Windows Installer 4.5 yüklü mü?Diğer güncellemeler yüklü mü?

directx 9.0c güncelemelerini yaptın mı?

Anakartın chipset driver ını ve ekran kartının driver ını güncellemeyi denedin mi?Ya da bu driver güncellemelerini güvenli modda da deneyebilirsin.Yine güvenli modda virüs, spy vs taraması yapmalısın.

Sisteme yüklü herhangibir program ile ilgili uyumsuzluk, çakışma da olabilir.

Açmaya çalıştığın oyunun kısayolunda uyumluluk seçeneğini deneyebilirsin.Bir de Yönetici olarak çalıştır.

Edited by bulkane