Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Vista Sorunları

pininfarina
 Share

Recommended Posts

Vista üzerine xp yükleyemezsiniz. Önce partitiıon magic ) forumda mevcut. hiren bootcd'yi indirererk bootlu olarak kullanabilirsiniz) ile tüm bölümleri silip güzelce bölümleme yapın. C ve D olarak ayırın. İlk olarak C'ye xp sonra D'ye vista kurabilirsiniz. tabi vista isterseniz.

önce ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. ama vista boot halinde gizli harddiskte. bircok sürücü ona bagli. bu yuzden orginal vista dursun istiyorum. vistanin icinde bulunan bir programla d partitionu olusturdum ama xp yi boot cd den kumak istedim. dosyalarin bir kismini c ye bir kismini d ye koydugu icin vista iptal oldu

• Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar. bende kurdum bazı sorunlar yaşadım bunları madde madde yazacam

1. kurulumda sorun çıkmadı 15 dakikada kuruldu hele disk silme işini 1 saniyede yaptı..

ve crackleyip aktifleştirdim.

2. ses ve ekran kartını tanıyarak açıldı ..

3. lexmark x1100 serisini sitesinden indirerek tanıtabildim.

4. Neronun son versiyonunu 7.8.5.0 tr olanını indirip seriali girdim ve nero da tamam.

5. virtual 11 ile o sorunumu da hallettim .Oyunlarımın imajlarını kullanmak için.

6. Bazı oyunlarımda dll sorunu verdi onlarıda hallettim.

7- Norton ghost 2003 te sorun yaşadım onuda acronisle hallettim yani yedeğinide aldım.

ve denedim sorunsuz çalıştı.

Ama Ufak Sorunlarım Var

1. disket sürücümü görmüyor.

2. unlocker dosya silme programında da sss hatası verdi

bu sorunlara yardımcı olacak arkadaşa teşekkür ederim..

Merhaba arkadaşlar. bende kurdum bazı sorunlar yaşadım bunları madde madde yazacam

1. kurulumda sorun çıkmadı 15 dakikada kuruldu hele disk silme işini 1 saniyede yaptı..

ve crackleyip aktifleştirdim.

2. ses ve ekran kartını tanıyarak açıldı ..

3. lexmark x1100 serisini sitesinden indirerek tanıtabildim.

4. Neronun son versiyonunu 7.8.5.0 tr olanını indirip seriali girdim ve nero da tamam.

5. virtual 11 ile o sorunumu da hallettim .Oyunlarımın imajlarını kullanmak için.

6. Bazı oyunlarımda dll sorunu verdi onlarıda hallettim.

7- Norton ghost 2003 te sorun yaşadım onuda acronisle hallettim yani yedeğinide aldım.

ve denedim sorunsuz çalıştı.

Ama Ufak Sorunlarım Var

1. disket sürücümü görmüyor.

2. unlocker dosya silme programında da sss hatası verdi

bu sorunlara yardımcı olacak arkadaşa teşekkür ederim..

bugün ben baştan kurdum vista yı kurulumdan hemen sonra disket sürücümü gördü ondan sonra yaptığım ilk restarttan sonra disket sürücüsü iptal oldu bi daha görünmedi :D

aynı şekilde bir önceki kurulumda unlocker ın 1.75 sürümü sorunsuz çalışıyordu şimdi ise kilitli olmayan bir dosyaya sağ tıklayıp unlocker deyince senin o bahsettiğin ss hatasını veriyor bu vistada biraz dengesizlik var yani :D yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar Bende şu an AMD 64 bit 3000+ işlemci 1 Gb DDR 400 ram , 256 Mb Geforce Fx 5500 ekran kartı 120 Gb HDD var

ep-8kda3j.jpg

EP-8KDA3J

AMD Socket 754 CPU

nVidia nForce3 250Gb

1.6GTs HT FSB

AGP 8X

DDR400

USB 2.0

S-ATA RAID

Gigabit LAN

8 Kanal Ses Kartı

ATX

Son bios güncellemesini yaptım .Şu anda 32 bit Windows XP C de kurulu . D boş oraya da Vista ultimate 64 bit kurmak için DVD yi koydum boot olarak kurulum başladı dosya kopyalanmasına geçti % 50 falan oldu bilgisayarın başından ayrıldım döndüğümde aşağıdaki hatayı gördüm

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

Page fault in nonpaged argae

if this the first time you've seen this stop error secreen restart your computer if this secreen appears again ,follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed if this any windows update you might need İf problems continue disable or remove any newly installed hardware or software disable Bios memory options such as caching or shadowing .İf you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer press F8 to select Advanced startup Options and then safe mode

*** STOP 0x0000050 (0xFFFFDF801BDE94D8, 0X000000000000001 0XFFFF80009AD8DC6, 0X00000000000007

Türkçe Açıklaması ( Tunka Çeviri )

Bir problem ortaya çıkarıldı ve bilgisayarınıza zararı engellemek için windows tüyü kapatıldı.

Nonpaged argaedeki sayfa kusur

Bu sizin gördüğünüz ilk zaman bu durma hata secreen bilgisayarınızı yeniden başlatırsa bu secreen tekrar belirirse bu adımları takip et:

Yapmak için denetim yeniden ya da yazılımın uygun biçimde kurulduğu donanımdan emin olur , bu pencere güncellerse İfa ihtiyaç duyabilirsiniz , problemler devam ederler sakatlayıp yenice donanımı kuranı ortadan kaldır ya da yazılım saklayıp sizin kullandığınız gölgeleyerek bios bellek seçmeleri bunun gibi sakatla bileşenlerin yeniden başladıkları taşınıp sakatlamak için güvende tavır ileri başlangıç seçeneği ve sonra güvende tavrı seçmek için bilgisayar matbuat f8iniz

*** durma 0x0000050 0xffffdf801bde94d8, 0x000000000000001 0xffff80009ad8dc6, 0x00000000000007

Sizce sorun nedir

Şimdiden Teşekkürler

Not: Daha önceden hem XP kurulu Hemde Vista ultimate 32 bit kurulu olarak 10 gün falan kullanmıştım sorunsuz.

Edited by Komutan

Şimdi arkadaşlar ben vista kurmak istiyorum ama belli bi noktadan sonra hep takılı kalıyor kitleniyor makine.Hani pc açılıp kapnıo ondan sonra siyeh bi ekran çıkıyor orayı geçiyor ondan sonra kitlenio hep acaba neden böle oluo

PC :512 ram

ekran kartı:256 diolar markası ne bilmiom nvidia gforce öle bişi yazıo

250gb sata2 hdd

32bit

ya neden yüklenmio vista çok güsel görünüo bende yüklemek istiorum ama olmoyors :):)

nerden ögrencem kutunun üstünde yazmıo pc den ögrenebiliozmu ne yazdıgını 1024 ekran kartu çok fasla deilmi alla alla o zaman benim ekran kartı çok düşük oysa eylülde aldık pc yi o kadar geliştimi teknoloji :):):)

@ufuk27;

Kazaa kurmustum ama calısıp calısmadıgından emin değilim cunku film izlemedim

@er34;

kullanıcı hesap denetimini kaldırmayı denermisin

@seyyahosman

Hocam anakarttan Raidi disable edip denermisin epox 9NPAJ SLI var kurulumda hata almıyorum

@itpentaoi

1024 ekran kartı bulursan benim içinde bir tane alırsın artık o kadar kolaysa :)

@symge

Belli bir nokta neresi? dosya kopyalama işlemimi yoksa sonraki kurulum ekranlarımı nerede kitleniyor?

Benim kurulumla ilgili ilginç bir sorunum var. Bilgisayarımın BIOS undan DVD yi first boot yapıyorum. Bir güzel Vistayı kuruyorum DVD 'den. Sorunsuz kuruluyor makina retart oluyor ve açılıyor. Hiç bir sıkıntı yok. Ben bir güzel programları ve Office i kuruyorum yine sıkıntı yok. Sonra makinayı tekrar başlatıp bios dan first boot u HDD yapıyorum ve dvd yi çıkarıyorum. Makina açılmıyor. Boot hatası veriyor. Ben de First boot u yine DVD yapıp Vista DVD sini takıyorum. Bir tuşa basın kısmında ellemmiyorum. Yüklediğim Vista açılıveriyor. Bir türlü çözemedim sebebini. 3 - 4 defa yükledim. Boot mangerına baktım bişey gözükmüyor. Önceki windos sürümü ve Vista diye iki seçenek var. Ama ben sıfırdan formatlayıp kurdum. Vista 64 ultimate sürümü kurduğum sürüm. Böyle bir hata ile karşılaşan var mı?

Benim kurulumla ilgili ilginç bir sorunum var. Bilgisayarımın BIOS undan DVD yi first boot yapıyorum. Bir güzel Vistayı kuruyorum DVD 'den. Sorunsuz kuruluyor makina retart oluyor ve açılıyor. Hiç bir sıkıntı yok. Ben bir güzel programları ve Office i kuruyorum yine sıkıntı yok. Sonra makinayı tekrar başlatıp bios dan first boot u HDD yapıyorum ve dvd yi çıkarıyorum. Makina açılmıyor. Boot hatası veriyor. Ben de First boot u yine DVD yapıp Vista DVD sini takıyorum. Bir tuşa basın kısmında ellemmiyorum. Yüklediğim Vista açılıveriyor. Bir türlü çözemedim sebebini. 3 - 4 defa yükledim. Boot mangerına baktım bişey gözükmüyor. Önceki windos sürümü ve Vista diye iki seçenek var. Ama ben sıfırdan formatlayıp kurdum. Vista 64 ultimate sürümü kurduğum sürüm. Böyle bir hata ile karşılaşan var mı?

Windows Vistanın açılışı şu şekilde gerçekleşiyor:

1. BIOS, diskin ilk sektöründe bulunan Master Boot Record’ u (MBR) yükler.

2. MBR, sistem biriminin boot sektörünü yükler.

3. Boot sektörü ise Bootmgr.exe (Windows Boot Manager) yi yükler.

4. Boot Manager, Boot Configuration Data (BCD) yı inceler ve boot menüsünü gösterir. Eğer bu menüde Vista’ dan önceki bir Windows versiyonu seçilirse Boot Manager kontrolü “ntldr” a verir.

Çözüm:

1. Öncelikle buradan "VistaBootPRO" programını indidrip kurun.

http://www.area59.org/vistabootpro/dl/VistaBootPRO_3.1.0.exe[/CODE]

2: Ardından programı çalıştırın.

3. Bootloader sekmesine girin ve Reinstall the VistaBootLoader seçeneğini işaretleyin.

4. Apply butonuna basın. Gerisini program halleder. ^_^

Kolay Gelsin.[/b]

dvd gerek kalmadan vistayı kurabilirsin çünki ben kurdum pc me hdd yi ikiye bölcen C ve D diye C de xp sistemi kurlu olması lazım D ye demon toolsu kur ve vista iso dosyasını demon da çalıştır ve xp üzerinden kur bi müdded sonra pc yenden başlıyacak ve ben kesin demon tolsu cd baglantısını keser diye düşündüm ama D ye kurdugum için kesmedi devam ediyor ondan sonra kurma işlemi bitince ve vista artık kulana bilirsin tabi C de xp sistemini silmelisiniz vistayı kurduktan sonra internet im sınırlı ve çok yavaş vistada 100 mg bir dosyayı 40 dk indiriyor xp de isi 1.30 dk indiriyordu xp de hız 22 iken vistada 35 oranda indiriyor bende anlamadım kesinlikle çok hızlı hata diyebilirimki 98 den bile hızlı :D celeron d 266 1024 ram var pc mde şuan ei7 wmp ve msn açık sadece 500 ram yiyor yarni 512 ramlardada vista sorumsuz çalışır jolay gelsin kesinlikle denedim şu anda vista kurulu pc mde dvd ye gerek yok kolay gelsin yenden söylüyorum kesinlikle ve kesinlike denedim

• 2 hafta sonra ...
bsplayer vistada çalışmıyor kullanan arkadaşlar varsa hangi codec paketini kullanıyorlar acaba

Çalışıyor dostum ama bende vlc player ve nero 7.8.5 türkçe programının playeri var onlar yetiyor.. ama illa kullanmak istersen forumda codeck pack var onu kurabilirsin.

arkadaşlar windows vista ultimateyi aktivleştirdim fakat vistaya herhangi birşey yükleyemiyorum ne yapmalıyım sizce

windows yükleyici çalışmayı durdurdu diye bir ileti alıyorum

sebep ne olabilir?

Aktifleştirme için kullandığın cracten kaynaklanmış geri dönüşü yok vistayı kaldırıp tekrar kurman gerekiyor...aşağıdaki linklte 3 tane crack programı var. üçüde çalışıyor yalnız 1. cisi disket sürücüsünü yok ediyor , 2 ve 3. crackleri kullanabilirsin anlatımları içinde yazıyor.

Please register to see this content.

Şimdi arkadaşlar ben vista kurmak istiyorum ama belli bi noktadan sonra hep takılı kalıyor kitleniyor makine.Hani pc açılıp kapnıo ondan sonra siyeh bi ekran çıkıyor orayı geçiyor ondan sonra kitlenio hep acaba neden böle oluo

PC :512 ram

ekran kartı:256 diolar markası ne bilmiom nvidia gforce öle bişi yazıo

250gb sata2 hdd

32bit

ya neden yüklenmio vista çok güsel görünüo bende yüklemek istiorum ama olmoyors :D:D

Nerede donup kaldığını sölersen yardımcı olabiliriz ama eğerki acemiysen bilgisayardan anlayan biri ile kurmanı tavsiye ederim ..