Jump to content

Windows Vista Sorunları

pininfarina
 Share

Recommended Posts

arkadaslar vista ultimate kurdum neredeyse butun driverlarım tmm ama bir kamera ve microfonu kuramadım

Aslında kuramadım degil kurdumda calısmıyor nedenini bende anlamadım yardım ederseniz sevinirim

kameramın markası : (a4 tech pk-635 )

• Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ya ben dvd cektim türkçe olarak fakat içine ultra isoyla zen(crack dosyalarını koymak için ) die bi dosya yarattım sonra kaydettim kaydettikten sonra acılıs ekranı ingilizce oldu bunu nasıl düzeltebilirim ?

arkadaslar a4 tech kamera driverını yukledim ancak bu sefer baska bir bilgisayar baska bir camera neti allak ettim bullak ettim bulamadım ne kameraymıs anlayamadım

pegasusun kamerası 1,3 megapiksel sagında ve solunda uc tane ısık bulunan cinsten yardım ederseniz sevinirim ama bu sefer kesin yardım edin acil lazım

ben dns numaramı sabitledim ne ağ paylaşım merkezine girebiliyorum nede aygıt yöneticisine hepsi yanıt vermiyor... internete rahatça baglana biliyorum fakat ag baglantıları simgesi kablo takılı degil gösterio...

hiç bişe anlamadım.. :)

:) benim bilgisayarimda su anda vista hdd min diger bolumunde kullaniyorum ve bana verdigi puan 1 :-)

oda ekran kartim yuzunden radeon 9250 :) ama asil sorun o da degil benim adsl e modem usb ve keysmart onu tanimadigi icin de ne yazik ki kullanamiyorum ve orjinal olarak kurulu bu arada :):)

arkadaşlar ben daha yeni kurucam vista yı!

sizden yardım istiyorum, aşağıdaki ekranda acaba hangisini seçicem!

hiç kurmadığım için vista yı kusura bakmayın :wacko:

Please register to see this content.

teşekkürler şimdiden :lol:

yaff benim bir sorunum daha var!

ben vista ultimate kurdum aktivde ettim her şey tamam!

ama şimdide ses kartını ve webcam ı tanıtamıyorum!

bi yardım etseniz çok minnettar kalırım :)

webcam : creative instant

ses kartı : anakarta bütünleşik realtek ac'97 sürücü sürümü : 5.10.0.5850

ses kartı tanınıyo ama özelliklerini tam olarak kullanamıyorum!

ses kartı arayüzü açılmıyo!

• Administrator
yaff benim bir sorunum daha var!

ben vista ultimate kurdum aktivde ettim her şey tamam!

ama şimdide ses kartını ve webcam ı tanıtamıyorum!

bi yardım etseniz çok minnettar kalırım :angry:

webcam : creative instant

ses kartı : anakarta bütünleşik realtek ac'97 sürücü sürümü : 5.10.0.5850

ses kartı tanınıyo ama özelliklerini tam olarak kullanamıyorum!

ses kartı arayüzü açılmıyo!

Ses için anakartının sitesine bakman gerek. Webcam'ın için henüz sürücü çıkmamış.

Vista kuran herkesin özellikle sürücülerle ilgili olarak öncelikle üretici firmaları ziyaret etmeleri gerekir.

Yada kurmadan göz atıp nelerin olduğunu/olmadığını öğrenmeleri daha sağlıklı karar vermelerine sebep olur.

arakdaşlar benim sorunum internettten indirdiğim vista ultimate'i bootlayamıyorum bu nu nasıl yapacağımı bilen varmı

kardeş nasıl boot layamıyosun?

anlamadım!

eğer dvd ye çekmekten bahsediyosan neroda udf dvd yarat diyosun ordan çekiyosun!

vista yı kurmaktan bahsediyosan :

pc açılırken bios ayarlarından 1st boot a dvd-rom u getirip kayıt edip çıkıcaksın sonra zaten vista sana kurulum için bir tuşa basın diyo!

kardeş nasıl boot layamıyosun?

anlamadım!

eğer dvd ye çekmekten bahsediyosan neroda udf dvd yarat diyosun ordan çekiyosun!

vista yı kurmaktan bahsediyosan :

pc açılırken bios ayarlarından 1st boot a dvd-rom u getirip kayıt edip çıkıcaksın sonra zaten vista sana kurulum için bir tuşa basın diyo!

tamam arkadaşım sorunu çözdüm sorunum dvd yi bootlayamamktıı sonunda çzödüm yinede saolasın

Arkadaşlar,

Foruma şöyle bir göz attım ama sorunuma bir çözüm göremedim. Eğer daha önce işlendiyse, kirliliğe sebep olduğum için kusuruma bakmayın.

Vista ile ilgili henüz bir çalışmam olmadı (kullanımı+kurulumu). Bir müşterim, ağındaki bir yazıcıyı vista'ya ekleyemediği için yardım istedi. Yazıcı XP pro kurulu bir bilgisayarda takılı. Vista, ağ üzerinden yazıcıyı görüyor ama eklemek istediğim zaman "erişim engellendi" şeklinde bir mesaj alıyorum. Ağdaki başka bir XP yüklü bilgisayara bu yazıcıyı ekleyebiliyorum. Sorun Vista tarafında... Vista'da güvenlik duvarını falan kapattım ama sorunu aşamadım bir türlü...

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

Dostum ben kendi adıma böyle birşey yasamadım henüz vistayı tam randumanlı kullanamadım ama mantık olarak ters bakabilirsin olaya . Yazıcıyı vistaya ekleyip paylaştırsan bence sorun yaşamassın diye düşünüyorum .

Arkadaşlar,

Foruma şöyle bir göz attım ama sorunuma bir çözüm göremedim. Eğer daha önce işlendiyse, kirliliğe sebep olduğum için kusuruma bakmayın.

Vista ile ilgili henüz bir çalışmam olmadı (kullanımı+kurulumu). Bir müşterim, ağındaki bir yazıcıyı vista'ya ekleyemediği için yardım istedi. Yazıcı XP pro kurulu bir bilgisayarda takılı. Vista, ağ üzerinden yazıcıyı görüyor ama eklemek istediğim zaman "erişim engellendi" şeklinde bir mesaj alıyorum. Ağdaki başka bir XP yüklü bilgisayara bu yazıcıyı ekleyebiliyorum. Sorun Vista tarafında... Vista'da güvenlik duvarını falan kapattım ama sorunu aşamadım bir türlü...

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

evet bu sorun bendede meydana geldi ilk once ultimate kurdum ve bazı bölümlere ulasamadım erişim engellendi diye bir uyarı aldım sonra formatladım ve home premium kurdum ilk etapta hersey iyi guzel calisti ama nezman update yaptım ozman bilgisayar bazı bölümlere girmemeye basladı bu sorun'un sebebi sanirim update yapilmasi update yapmadan denemedim xp yi kurdum ve eski halime dondum bunun cözümünü bulursanız sevinirim. kolay gelsin...

Arkadaşlar,sizden ricam eğerki vista ultimate 64 Bit için çalışan bir crack varsa,bunu benimle paylaşmanız.Çünkü 7-8 değişik crack denedim hiçbiri 64 Bit te çalışmadı.Hatta bir daha vista bile açılmadı.Ama 32 Bit için herşey okey

arkadaslar benim sorum biraz daha farkli. genelde arkadaslarin sorularina baktim vistayi kurmaya yönelik .

ben ise yeni bir notebok aldim. sony vaio vgn-tx5mn . üstünde orginal vista var. ama ben henuz alisamadim ve bana kalirsa biraz yavas. üstelik sony nin yukledigi bircok program var. isim acele oldugu zamanlarda acilis kapanis hizi beni yoruyor. ben baska bir bölüm olusturup ona xp kurmak istedim ama bu seferde vista bozuldu. iki isletim sistemini birlikte nasil kullanabilirim. bana yardimci olabilecek arkadas varsa cok sevinirim. orginal halini bozmadan nasil xp kurabilirim

• Administrator
arkadaslar benim sorum biraz daha farkli. genelde arkadaslarin sorularina baktim vistayi kurmaya yönelik .

ben ise yeni bir notebok aldim. sony vaio vgn-tx5mn . üstünde orginal vista var. ama ben henuz alisamadim ve bana kalirsa biraz yavas. üstelik sony nin yukledigi bircok program var. isim acele oldugu zamanlarda acilis kapanis hizi beni yoruyor. ben baska bir bölüm olusturup ona xp kurmak istedim ama bu seferde vista bozuldu. iki isletim sistemini birlikte nasil kullanabilirim. bana yardimci olabilecek arkadas varsa cok sevinirim. orginal halini bozmadan nasil xp kurabilirim

Vista üzerine xp yükleyemezsiniz. Önce partitiıon magic ) forumda mevcut. hiren bootcd'yi indirererk bootlu olarak kullanabilirsiniz) ile tüm bölümleri silip güzelce bölümleme yapın. C ve D olarak ayırın. İlk olarak C'ye xp sonra D'ye vista kurabilirsiniz. tabi vista isterseniz.