Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

Uygulamanın "KMS Aktivasyon Görevini Zamanla" fonksiyonunun sağlıklı çalışmadığını fart ettim, bu sebeple görev zamanlamayla ilgili iki fonksiyonu devre dışı bıraktım. Hatayı gidermek için üzerinde çalışıyorum

Diğer fonksiyonlar sorunsuz çalışmaktadır.

Edit:

Sorun giderilmiştir.

Uygulamanın tüm fonksiyonları sorunsuz çalışmaktadır...

Hocam uygulama başarılı bir şekilde çalıştı. Elinize sağlık. 

• Like 1

office 2013 ve win8 i sorunsuz etkinleştirdi.İkisinde de 180 gün yazdı.Çalışması için internet gerekli mi.Bende internet açıktı.İnternet kapalıyken denemedim

hocam bu yabancı bir tool modifiyesimi yoksa sıfırdan sizemi ait ayrıca ben profesyonel veya vl kursam ne farkı olur?

arayüz formunu AutoIt ile hazırladım; arkaplanda çalışan ve bilgisayarda sanal KMS (Key Management Service - Anahtar Yönetim Hizmeti)

sunucu oluşturan exe dosyasını da, Microsoft Tookit'in geliştiricisi CODYXQ4 tarafından geliştirilmesi amacıyla paylaştığı ve linkini aşağıda verdiğim kaynak kodlarından hazırladım.

Please login or register to see this link.

"Profesyonel veya VL kursam ne farkı olur" derken ne demek istediğinizi anlamadım?

Professional, işletim sistemi sürümlerinden birisidir, VL ise lisanslama tekniklerinden birisidir.

Professional sürümü, VL lisans destekler...

buradaki uygulama sadece ve sadece VL lisans destekleyen Microsoft ürünlerinde aktivasyon sağlar. o ürünlerin hangi sürümler olduğunu da zaten konudaki resimden öğrenebilirsiniz.

Edited by mephistooo2
  • Like 6

Kms Aktivasyon v3 çıkmıştır.

Değişiklikler:

v3.0:

- Görev Zamanlama'nın Windows 8'de admin uyumluk sorunu giderildi.

- $OEM$ yöntemi eklendi.

- Bazı ufak hatalar giderildi.

Edited by mephistooo2
  • Like 8

Eline sağlık üstad zamanında çok volume windows sürümlerin enterprise vs. aktivasyonu ve aktivasyon desteğinin modifiyesiyle çok uğraşmıştım (-ki forumda paylaşmadım) ancak senin konunun açılması çok iyi oldu teşekkürler.(özellikle oem yöntemi) bu arada windows 8'de aktivasyon sorunu çözüldü mü? Çözüldüyse windows 8'e geçmeyi düşünüyorum. 

Edit= Bir sorum daha olacak. KMS Activation'a OEM Activation'daki gibi WAT güncellemesi işler mi. İşlemez diye umuyorum da yine de sorayim dedim. Bu sorumla inşallah KMS Aktivasyon yapacak arkadaşların hevesi kırılmaz.

Edited by lavkayoll

Windows 8'in aktivasyon olayı artık tamamen kırıldı...

WAT güncellemesinden Windows 8'in etkileneceğini sanmıyorum...

Edited by mephistooo2
  • Like 2

Kırıldı derken kms ve telefon etkinleştirme sinden mi bahsediyorsunuz?

Windows 8'in aktivasyon olayı artık tamamen kırıldı...

WAT güncellemesinden Windows 8'in etkileneceğini sanmıyorum...

Tam olarak kırılmadı. KMS 180 gün veriyor. Telefon ile etkinleştirmeyi denemedim ama daha loader vs. çıkmadı.

Ben telefonla hem win 8'i hemde ofis 2013'ü orjinalleştirdim ama bu biraz zahmet oluyor @mephistooo2'nin yaptığı ise kms bunlar windows 8 etkinleştirmesinin tam kırılıdığı anlamına mı geliyor bunu anlamadım :d

Tam olarak kırılmadı. KMS 180 gün veriyor. Telefon ile etkinleştirmeyi denemedim ama daha loader vs. çıkmadı.

Telefonla etkinleştirildiğinde lisans süresi veriyor mu ? Bilgi verir misin ? Ona göre telefonla etkinleştireceğim veya KMS ile devam edeceğim.

Telefon ile etkinleştirme de ne zaman etkinleştirildiği yazıyor onun dışında bir bilgi yok ve tüm güncellemeleri yüklüyorum otomatik güncelleştirme aktif ve zaten microsoft veriyor lisans kodlarını.

Telefonla etkinleştirildiğinde lisans süresi veriyor mu ? Bilgi verir misin ? Ona göre telefonla etkinleştireceğim veya KMS ile devam edeceğim.

doğru söylüyorsun, KMS ile sadece 180 günlük lisanslama yapabiliyorsun ama KMS aktivasyon görev zamanlamayı etkinleştirdin mi 180 günlük lisans süresi hiç bitmemiş oluyor, işte bundan dolayı bence Windows 8'in aktivasyon olayı artık tamamen kırıldı...

Windows 8 için loader çıkmayacak. Loader, OEM aktivasyonlar (v2) içindi, ancak Microsoft, Windows 8 ile birlikte OEM aktivasyonun (v3) yapısını da değiştirdi.

v2 OEM aktivasyonda markaya ait sertifika ve bir ürün anahtarı ile iş tamamdı, hatta ürün anahtarları ortalık malı gibiydi, bir sürüme ait ürün anahtarı milyonlarca OEM bilgisayarlarda kullanıldı ve aktivasyon için internetten doğrulama gerekmiyordu;

ancak v3 OEM aktivasyonda internet üzerinden doğrulama gerekiyor. artık her makinanın benzersiz ürün anahtarı olacak.
bu sebeple Windows 8 için loader çıkmayacak

Edited by mephistooo2
  • Like 7

doğru söylüyorsun, KMS ile sadece 180 günlük lisanslama yapabiliyorsun ama KMS aktivasyon görev zamanlamayı etkinleştirdin mi 180 günlük lisans süresi hiç bitmemiş oluyor, işte bundan dolayı bence Windows 8'in aktivasyon olayı artık tamamen kırıldı...

Şimdi anladım. Her 180 günde kendisi otomatik KMS'yi güncelliyor değil mi ? Birde telefonla etkinleştirince sınırsız mı oluyor ?

telefonla etkinleştirme ile 180 günlük değil ömürlük lisans sahibi olunuyor... :)

Microsoft bu açığı ileride kapatır mı bilinmez, kapatsa bile şu zamana kadar telefon ile etkinleştime yöntemiyle lisans sahibi olanlara bir şey yapamaz :)

• Like 3

telefonla etkinleştirme ile 180 günlük değil ömürlük lisans sahibi olunuyor... :)

Microsoft bu açığı ileride kapatır mı bilinmez, kapatsa bile şu zamana kadar telefon ile etkinleştime yöntemiyle lisans sahibi olanlara bir şey yapamaz :)

Bir sürü bilgi verdiniz bana :), teşekkürler...

• Like 1

Sn. 

Please login or register to see this link.

"Windows için Loader Yapalım" konunuzdaki linkler kırık. Yenileyebilir misiniz ?