Jump to content

Harddiskin Içindekiler Gözükmüyor

egeyldz1
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

6 aydır indirdiğim bütün oyun program ve film arşivimi bir harddiskte tutuyordum ve anlamadığım bir şekilde içindekiler yok oldu.

Resimde gördüğünüz gibi harddisk dolu gözüküyor fakat içindekiler gözükmüyor lütfen tüm herseyim o harddiskte yardım edin.

mscq5.jpg

Windows 7 Professional 32 bit

i3 2430 oem işlemci

4 gb Soğutmalı Ram

1 gb 256 bit ekran kartı nvidia

Avast 8 antivirüs kullanıyorum.

Tesekkurler yardımınız için ama değişen bir durum olmadı.

Biri bilgisayarıma trojan ve malware atmıştı gizlice bu virüsler yüzünden bunlar sildim tüm virüsleri  ama harddisk böyle kaldı.

suan İcare data recovery ile toplamaya çalısıyorum ama bi sonuc alıcagımı sanmıyorum.

Büyük ihtimal olmaz ama zararı da olmaz dene bakalım

O sürücüye gir klasör seçenkeleri diye bir bölüm olması lazım win8de farklı yerde adı Klasör ve arama seçenekleri diye geçer

Ona tıkla görünüm sekmesine gel Gizli dosya ve klasöre göstere tıkla ondan sonra Kullanılan işletim sistemi dosyalarını gizlenin önündeki tiki kaldır ve uygula ve tamam de belki olur birkere usbde çözmüştüm  böylece

combofix indir link verim

http://exoshare.com/download.php?uid=1T5N8MVZ

combo fixi indir masaustune kopyala cunku programın isi bitince kendini siliyor diye hatırlıyorum.daha sonra yönetici olarak calıstır tüm solucanları sile hdd düzelir.Düzelmez ise baslata gel calıstıra hdd nin isretini Örnek : a olsun

A:\Dosya adını yaz tek tek dosyaları baska bir yere bir yere kopyala hdd yi biçimlendir. tekrar icine at doyaları.

Merhaba arkadaslar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

6 aydır indirdiğim bütün oyun program ve film arşivimi bir harddiskte tutuyordum ve anlamadığım bir şekilde içindekiler yok oldu.

Resimde gördüğünüz gibi harddisk dolu gözüküyor fakat içindekiler gözükmüyor lütfen tüm herseyim o harddiskte yardım edin.

Windows 7 Professional 32 bit

i3 2430 oem işlemci

4 gb Soğutmalı Ram

1 gb 256 bit ekran kartı nvidia

Avast 8 antivirüs kullanıyorum.

kardeş birde şöyle yap: Sistemini win7/8/xp PE'ler ile çalıştır birde öyle bir bak baklım ne olacak. Hdd'ye ulaşabilecen mi?

Edited by sere

pc ne trojen bulaşmış..içindekiler duruyor bi şey olmadı sadece trojenler gizlemiş klasörlerini.....birde klasik olarak şöyle yap masaüstünde gel  bir tane yeni sag tık yap winrar dosyası aç...winrar üzeründen hdd ne gir o zamn görürsün.... ondan sonra ne yapmak istiyorsan yap

Kardeşim

İçeriği Görünmeyen Bölüme,Masaüstünde Bir klasör oluştur ve kopyala bak bakalım kopyalama işlemi başarılı mı...

Eğer Başarılı ise sistemi yeniden başlat,kopyaladığın klasörü göremiyorsan bu 100% virüs

ama görüyorsan,biraz karmaşık bir durum ve Sere Arkadaşımızın Dediği gibi Hiren Boot Cd indir Cd,ye yaz,pc,yi Hiren Boot Cd iloe başlat kolay zaten mini windows Xp diye bir şey var yön tuşları ile onun üstüne gelerek bir de öyle dene...

Linux dağıtımlarından birini indirip live cd olarak bilgisayarı başlatın.Mesela ubuntu indirin.İndirdiğiniz isoyu cdye yazdırıp bilgisayarı onunla başlatın.Eğer ki dosyalar silinmediyse büyük bir ihtimal gözükecektir :)

pc ne trojen bulaşmış..içindekiler duruyor bi şey olmadı sadece trojenler gizlemiş klasörlerini.....birde klasik olarak şöyle yap masaüstünde gel  bir tane yeni sag tık yap winrar dosyası aç...winrar üzeründen hdd ne gir o zamn görürsün.... ondan sonra ne yapmak istiyorsan yap

simdi dediğiniz denedim gözükmedi yine

Kardeşim

İçeriği Görünmeyen Bölüme,Masaüstünde Bir klasör oluştur ve kopyala bak bakalım kopyalama işlemi başarılı mı...

Eğer Başarılı ise sistemi yeniden başlat,kopyaladığın klasörü göremiyorsan bu 100% virüs

ama görüyorsan,biraz karmaşık bir durum ve Sere Arkadaşımızın Dediği gibi Hiren Boot Cd indir Cd,ye yaz,pc,yi Hiren Boot Cd iloe başlat kolay zaten mini windows Xp diye bir şey var yön tuşları ile onun üstüne gelerek bir de öyle dene...

TEsekkurler hocam dediğinizi yapıcam suan recovery yapıyorum 6 saati var daha recovery'nin bitince ilk işim hirenle mini windows dan dosyalara ulasmak olucak.

Arkadaşlar dosyaların silinmediğine adım gibi eminim bilgisayar bilgim kullanıcı düzeyinde bir kaç ayda bilgisayarcıda çalıştım zaten.

virüs ilk bulaştığında antivirüs alarm vermişti zaten free avast kullanıyorum komple bilgisayarı onunla taradım bulduığu virüsleri sildi ama sürekli virüs alarmı veriyordu sistemede bulaştı virüsler sistemdekileride sildim en son combofixle tekrar taradım. 1 hafta kadar bilgisayara girmedim sadece kücük kardesim girip oyun oynuyordu. bi baktım harddiskimdeki (harici harddisktir) veriler gözükmüyor. Olay bu!