Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

Netbookta denedim aşağıdaki hatayı verdi.
Try (hd0,0):NTFS5
Aero:vesa mode 0x117 is not supported
Aero will use the console mode.

usbhdd'yi bios'tan 1.ye aldım, quick boot özelliği yok netbook'un.
sanırım hd0,0 usbhdd olduğu için bu hatayı veriyor.

bu hatayı nasıl giderebilirim ?

Ayrıca hdd den ntfs değil mi? fat32 de çalışmaz bu sistem Edited by bypascal

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ARKADAŞLAR SİSTEM 1024x768 çözünürlükte tasarlanmıştır ama bana gelen bir kaç mesajda 1024X768 çözünürlüğün

bazı laptopların açılış ön yüklemesinde sorun oluşturduğu ve sistemin açılmadığı tarafıma iletildi.. Buna istinaden

bende ek olarak birde sistemin
800x600 halini konunun link bölümüne ekledim detaylı açıklama içindedir. 

Edited by bypascal

Resimde kırmızı oklarla gösterdiğim bölümleri silsem sistemin çalışmasında herhangi bir sıkıntı olur mu?

[spoiler]LZznzQR.jpg[/spoiler]

Edited by byLewis

Resimde kırmızı oklarla gösterdiğim bölümleri silsem sistemin çalışmasında herhangi bir sıkıntı olur mu?

[spoiler]LZznzQR.jpg[/spoiler]

windows server ila winxp x64 kuramassın başka bir şey olmaz.

Bypascal freeboxa attığım dosyaları çalıştıramadım.error file not found diye hata veriyor.benim denediğim program "Lazesoft Recovery Suite Unlimited Edition 3.3 WinPE BootCD" Dosyanın orijinal adı isboot freeboxta adını 1.ISO şeklinde değiştiriyorum ama hata veriyor.şimdi bu dosyanın tam olarak nasıl yazmam gerekiyor görmesi için.bide attığım dosya ile ilgili lst kodlarını da ilgili menüye yazmam gerekiyor mu? teşekkürler

Bypascal freeboxa attığım dosyaları çalıştıramadım.error file not found diye hata veriyor.benim denediğim program "Lazesoft Recovery Suite Unlimited Edition 3.3 WinPE BootCD" Dosyanın orijinal adı isboot freeboxta adını 1.ISO şeklinde değiştiriyorum ama hata veriyor.şimdi bu dosyanın tam olarak nasıl yazmam gerekiyor görmesi için.bide attığım dosya ile ilgili lst kodlarını da ilgili menüye yazmam gerekiyor mu? teşekkürler

öncelilke adını 1.ISO yaptığın dosyayı freebox a değil freebox içinde bulunan ROOT klasörüne atman gerekli bu işlemleri bitirdikten sonra konuya linkini eklediğim  freebox fix dosyasını indirip gerekenleri yaptıktan soran sıkıntı çözülecektir.

öncelilke adını 1.ISO yaptığın dosyayı freebox a değil freebox içinde bulunan ROOT klasörüne atman gerekli bu işlemleri bitirdikten sonra konuya linkini eklediğim  freebox fix dosyasını indirip gerekenleri yaptıktan soran sıkıntı çözülecektir.

pardon hocam freebox yazmışım rootun içine atmışım dosyayı.pdf dosyasında da yazmışsınız zaten ona göre uygulamıştım.fixi de dün üzerine yazdırdım.ona rağmen bu hatayı verdi.belki benim denediğim dosyada bir sıkıntı var diyeceğim ama sözkonusu dosyayı winusb maker programıyla usb ye atıp çalıştırmıştım lakin freebox rootta denediğimde hata veriyor.peki hocam sözkonusu dosyanın linkini versem sizin deneme şansınız var mı? teşekkürler.

[quote name="nedim63" post="1317512" timestamp="1369046489"]

pardon hocam freebox yazmışım rootun içine atmışım dosyayı.pdf dosyasında da yazmışsınız zaten ona göre uygulamıştım.fixi de dün üzerine yazdırdım.ona rağmen bu hatayı verdi.belki benim denediğim dosyada bir sıkıntı var diyeceğim ama sözkonusu dosyayı winusb maker programıyla usb ye atıp çalıştırmıştım lakin freebox rootta denediğimde hata veriyor.peki hocam sözkonusu dosyanın linkini versem sizin deneme şansınız var mı? teşekkürler.[/quote]

gönder özelden linkini inceleyeyim

[quote name="denizduac5" post="1317513" timestamp="1369046773"]

Hocam, her çalışma hatasız olacak diye bir şey yok ama, çok hata varsa boşuna indirmeyelim.[/quote]

Arkadaşlar bana aynı şeyleri her seferinde anlattırmayın daha öncede söyledim sistemde bir sıkıntı yok benim freebox a isoları çalıştırması için koyduğum grub4dos kodu genel bir koddur her iso yu çalıştıracak die bir kaide yok kaldıki burada kullanıcı hatalarıda olabilir bunu sisteme yoramayız ve dediğim gibi istemeyen arkadaş indirmez kimseyi zorlamıyoruz..

nerde mevcut ben hirens içindekinden bahsetmiyorum ki normal menüde istiyorum ghostu onu nasıl yapabilirim

elinde bootable ghost imajı varsa freebox a atıp çalıştırabilirsin takım çantasında açıklaması mevcut..  

freebox'taki grub4dos komutları sanırım livecd'ler için değil kurulumlu cd'ler için.

emin değilim tahminen söylüyorum.

bu sistem boot olabilen bütün imajları çalıştırır.. ayrıca daha önce sormuş olduğun problemin çözümü için sana msj atmıştım problemin çözüldümü?

Edited by bypascal

bu sistem boot olabilen bütün imajları çalıştırır.. ayrıca daha önce sormuş olduğun problemin çözümü için sana msj atmıştım problemin çözüldümü?

sonuç olumlu, menü görüntülendi.

elinize sağlık..

Edited by ese232

grubinst_gui çalıştırırken, part list seçeceğim esnada  invalid partition table if you still want to install, use the --skip-mbr-test şeklinde uyarı alıyorum, farklı flash disk ve farklı bilgisayarlarda denememe rağmen aynı uyarı hep geliyor ve sonuç alamıyorum, yardımlar için teşekkürler

Edited by carnelian

sayın pascal kardeş bendede 32 gb toshiba beyaz usb belek var kurulumda yapmış olduğunuz açıklamada ki gibi ntfs format+grp4dos+tüm dosyaların kopyalama işlemlerini aynen yapmama ragmen boot işlemi bir türlü olmadı acaba sebep ne olabilir. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

Ustam eline koluna emeğine sağlık... ilk kurulumumu yaptım bile mükemmelsin ;başka da diyecek bir şey bulamıyorum... Sadece bir sorum olacak boyut 26.5 gb diye belirtmişsin ama benimki partlardan çıkarınca 25.5 gb tuttu çalışmada bir problem yok ama eksik indirmemişimdir umarım...

[quote name="asikara" post="1317689" timestamp="1369073475"]

sayın pascal kardeş bendede 32 gb toshiba beyaz usb belek var kurulumda yapmış olduğunuz açıklamada ki gibi ntfs format+grp4dos+tüm dosyaların kopyalama işlemlerini aynen yapmama ragmen boot işlemi bir türlü olmadı acaba sebep ne olabilir. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..[/quote]

Eğer belleğinde fiziksel bir problem yoksa ve kurulum şeklini anlatılana göre harfiyen yapıyorsan problem olmaz mutlaka eksik yaptığın birşeyler varıdır.

[quote name="tayfas" post="1317769" timestamp="1369081781"]

Ustam eline koluna emeğine sağlık... ilk kurulumumu yaptım bile mükemmelsin ;başka da diyecek bir şey bulamıyorum... Sadece bir sorum olacak boyut 26.5 gb diye belirtmişsin ama benimki partlardan çıkarınca 25.5 gb tuttu çalışmada bir problem yok ama eksik indirmemişimdir umarım...[/quote]

eyvallah, doğru bir sıkıntı yok sisteminde orya yanlış yazmışız ..

[quote name="carnelian" post="1317680" timestamp="1369072214"]

grubinst_gui çalıştırırken, part list seçeceğim esnada[b]  invalid partition table if you still want to install, use the --skip-mbr-test[/b] şeklinde uyarı alıyorum, farklı flash disk ve farklı bilgisayarlarda denememe rağmen aynı uyarı hep geliyor ve sonuç alamıyorum, yardımlar için teşekkürler[/quote]

bende de aynı hatayı veriyor mesela nasılmı benim belleğim 2 partition 64 gb lik belleğim var ikiye böldüm active olmayan partitionu seçtiğimde aynı hatayı bende alıyorum, ya yanlış partitionu seçiyorsun yada mbr de sıkıntı var programla ilgili bir sıkıntı değil bu atladığın bir şey var mutlaka... 

Merhaba, sistemi anlatıldığı gibi yükleyip denedim. Usb bellek boot olmasına rağmen menu gözükmedi. Ancak otomatik olarak win8PE çalıştı. Bu arada işletim sistemim win8. Grup4Dos installer'ı anlatıldığı gibi yaptım ama problemin bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Çünkü bu işlemi gerçekleştirdikten sonra flash belleğin içinde hiçbir sistem dosyası oluşmadı. Normalde 1.0 versiyonunda yaptığımızda USBDR diye bir sistem dosyası oluşuyordu. Bunda tabi Grup4Dos kullanılmış ama yine de bir sistem dosyası oluşturması gerekmiyor mu? 

Sonuç olarak problem belli, çözümü için yardım istiyorum. Ayrıca bu güzel çalışma için ve emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir şey daha farkettim. Win8PE Köylü arkadaşımızın çalışması. Sistemi bunun üzerinden açtığımda internete giremedim. Halbuki ağ bağlı gözüküyor ve bilgisayarımı normal başlattığımda internette sıkıntı yok gibi gözüküyor. Bu Wİn8PE çalışmasının internete bağlanamama gibi bir problemi var mıydı acaba?

Tekrar denediğimde problemin kesin grub4Dos'tan kaynaklandığını anladım ama problemi hala çözemedim. Grub4Dos işlemini Install dediğimde CMD ekranında aldığım hata aynen şöyle;

grubinst: Should be a disk image

Press <Enter> to contiue..

Edited by erkantuzcu

Arkadaşlar bunu kapaksız sürgülü USB belleklere yükleyip istanbul içi vericek birisi varmı
indir indir bitmez bu
transcad in usb bellekleri u3 özellik li CD rom özellikkli olanlardan yaparsanız USB ücreti + emeğiniz kaça mal olur

bence ayrı bir sektör doğucak burdan ?????

Edited by blackstone_tr

Merhaba, sistemi anlatıldığı gibi yükleyip denedim. Usb bellek boot olmasına rağmen menu gözükmedi. Ancak otomatik olarak win8PE çalıştı. Bu arada işletim sistemim win8. Grup4Dos installer'ı anlatıldığı gibi yaptım ama problemin bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Çünkü bu işlemi gerçekleştirdikten sonra flash belleğin içinde hiçbir sistem dosyası oluşmadı. Normalde 1.0 versiyonunda yaptığımızda USBDR diye bir sistem dosyası oluşuyordu. Bunda tabi Grup4Dos kullanılmış ama yine de bir sistem dosyası oluşturması gerekmiyor mu? 

Sonuç olarak problem belli, çözümü için yardım istiyorum. Ayrıca bu güzel çalışma için ve emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir şey daha farkettim. Win8PE Köylü arkadaşımızın çalışması. Sistemi bunun üzerinden açtığımda internete giremedim. Halbuki ağ bağlı gözüküyor ve bilgisayarımı normal başlattığımda internette sıkıntı yok gibi gözüküyor. Bu Wİn8PE çalışmasının internete bağlanamama gibi bir problemi var mıydı acaba?

Tekrar denediğimde problemin kesin grub4Dos'tan kaynaklandığını anladım ama problemi hala çözemedim. Grub4Dos işlemini Install dediğimde CMD ekranında aldığım hata aynen şöyle;

Press <Enter> to contiue..

GRUB4DOS sistemi ile çalışan bu sistem sadece ve sadece takım çantası içinde bulunan Grub4Dos versiyon programla çalışır, biliyorsunuz ki Grub4Dos bir çok versiyonu var!! yani sonuç olarak grub4dos işlemlerini yaptıktan sonra USBDR diye bir dosya veya klasörü usb belleğinde göremessin bu sistemin boot prosedürü farklıdır, bütün boot dosyları ve açılış prosedürleri indirmiş olduğun sistemin içinde ve pascal multiboot a göre özel olarak dizayn edildi yanii sen sisteme başka bir yerden GRLDR dosyası atsan bu sistem çalışmaz..  şimdi belleği çıkarıp başka bir porta takıver ve windows içinde sistemi ntfs olarak biçimlendir ondan sonra grub4dos programını 7 veya üzeri kullanıyorsan sağ tuş yönetici olarak açıver sonra anlatıldığı gibi işlemleri tekrarla ve bütün dosyaları içine kopyala sorun olmayacaktır. tabii yayınlamış olduğum fixler var onlarıda eklemeyi unutma.

Edited by bypascal

GRUB4DOS sistemi ile çalışan bu sistem sadece ve sadece takım çantası içinde bulunan Grub4Dos versiyon programla çalışır, biliyorsunuz ki Grub4Dos bir çok versiyonu var!! yani sonuç olarak grub4dos işlemlerini yaptıktan sonra USBDR diye bir dosya veya klasörü usb belleğinde göremessin bu sistemin boot prosedürü farklıdır, bütün boot dosyları ve açılış prosedürleri indirmiş olduğun sistemin içinde ve pascal multiboot a göre özel olarak dizayn edildi yanii sen sisteme başka bir yerden GRLDR dosyası atsan bu sistem çalışmaz..  şimdi belleği çıkarıp başka bir porta takıver ve windows içinde sistemi ntfs olarak biçimlendir ondan sonra grub4dos programını 7 veya üzeri kullanıyorsan sağ tuş yönetici olarak açıver sonra anlatıldığı gibi işlemleri tekrarla ve bütün dosyaları içine kopyala sorun olmayacaktır. tabii yayınlamış olduğum fixler var onlarıda eklemeyi unutma.

Aynen dediğin gibi yapıyorum. Ancak Grub4Dos Installer 1.1 penceresindeki ilgili yerleri doldurup Install dediğim zaman senin verdiğin anlatıma göre cmd ekranında;

The MBR/BS has been successfully installed

Press <ENTER> to continue...

yazması gerekirken

yazıyor. Bu ne demek oluyor ki ya da neden böyle bir hata veriyor ki ben bu işlemi gerçekleştiremiyorum..

Aynen dediğin gibi yapıyorum. Ancak Grub4Dos Installer 1.1 penceresindeki ilgili yerleri doldurup Install dediğim zaman senin verdiğin anlatıma göre cmd ekranında;

yazması gerekirken

yazması gerekirken

yazıyor. Bu ne demek oluyor ki ya da neden böyle bir hata veriyor ki ben bu işlemi gerçekleştiremiyorum..

grubinst: Should be a disk image Press <ENTER> to continue... bunun anlamı grub4dos un mbr yi yazmak için bir disk imajı bulamadığıdır...

şimdi sistemi win8pe üzerinden açtım diyorsun grub4dos dediğimiz olay mbr yi oluşturan bir şey eğer usb belleğinde mbr yi oluşturamıyorsan win8pe yi nasıl açıyorsun bunu anlayamadım mbr olmayan bir usb bellek nasıl boot oluyorda win8pe açılıyor?

Edited by bypascal

yazması gerekirken

yazması gerekirken

grubinst: Should be a disk image Press <ENTER> to continue... bunun anlamı grub4dos un mbr yi yazmak için bir disk imajı bulamadığıdır...

şimdi sistemi win8pe üzerinden açtım diyorsun grub4dos dediğimiz olay mbr yi oluşturan bir şey eğer usb belleğinde mbr yi oluşturamıyorsan win8pe yi nasıl açıyorsun bunu anlayamadım mbr olmayan bir usb bellek nasıl boot oluyorda win8pe açılıyor?

Grub4dos olayına tam olarak hakim olsaydım zaten bu sorunun cevabını bilir ve problemi çözebilirdim. Ben tam olarak yaptıklarımı ve karşılaştığım problemi aynen yazıyorum, Aldığım hata mesajı da bu; grubinst: Should be a disk image. Bu hata mesajı neyse sanıyorum ki menünün gözükmemesine sebep oluyor. win8pe açılışına gelince tüm dosya ve klasörleri flash diske kopyaladığım için olabilir mi? Hiç Grub4dos işlemini gerçekleştirmeden direkt olarak tüm klasör ve dosyaları flash diskime kopyalayıp boot olup olmayacağını deneyeceğim. Sonra tekrar mesaj yazarım...

Grub4dos olayına tam olarak hakim olsaydım zaten bu sorunun cevabını bilir ve problemi çözebilirdim. Ben tam olarak yaptıklarımı ve karşılaştığım problemi aynen yazıyorum, Aldığım hata mesajı da bu; grubinst: Should be a disk image. Bu hata mesajı neyse sanıyorum ki menünün gözükmemesine sebep oluyor. win8pe açılışına gelince tüm dosya ve klasörleri flash diske kopyaladığım için olabilir mi? Hiç Grub4dos işlemini gerçekleştirmeden direkt olarak tüm klasör ve dosyaları flash diskime kopyalayıp boot olup olmayacağını deneyeceğim. Sonra tekrar mesaj yazarım...

sen zaten grup4dos olayını gerçekleştirmişsin eğer geçekleştirmeseydin win8pe açılmazdı,, neyse sen denemelerini yap..