Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

sizin yöntemle dlc boot programının hem iso halini hem de açık halini koymak gerekiyor. ben tek iso'dan çalıştırdım. daha toplu oluyor. aşağıdakinden farkı var mı ? 

# ==========================================================================

title DLC Boot 2013 v1.2
find --set-root /FREEBOX/ROOT/1.ISO
ls /FREEBOX/ROOT/1.ISO || find --set-root /FREEBOX/ROOT/1.ISO
map --mem /FREEBOX/ROOT/1.ISO (0xFF)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
chainloader (0xFF)
boot

# ==========================================================================

yukarıda ese kardeşimizin önerdiği kodla pc nizde 1 adet harddisk varsa DLC boot iso tam anlamıyla çalışır masa üstüne ikonların hepsi çıkar kullanırsınız,  ammaaa pc de 1 den fazla hdd varsa ( örneğin 2 adet sata hdd veya 2 adet pata hdd )  menü açılır masaüstü gelir fakat masaüstüne programların ikonları çıkmaz programlar çalışmaz... kişisel kullanım için tek hdd li pclerde uygun ama teknik servisçi arkadaşlar için uygun olmayabilir. 

Edited by bypascal

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

merhaba bu freebox içine tncxp kurulum sidisini yukarıdaki bahsettiğiniz gibi sadece iso dosyasını atıp ve menü dosyasını düzenlediğimiz zaman çalışırmı acaba ?

Tncxp nin içeriğini bilmiyorum o yüzden yorum yapamıyorum yani ne şekilde boot oluyor bilmiyorum ama mesela sadece orjinal xp imajı nı ele alırsak freebox PDF sinde anlattığım işlemleri yaptıktan sonra freeboxta çalıştırabilirsin.

fixi yükledikten formattan sonra otomatik hardiskten başlar değil mi? başınızı ağırttım kusura bakmayın

evet fix ten sonra bellekten açarsanız pc yi ve hiç bir tuşa dokunmazsanız otomatikman harddiskten başlar.

freebox ın fix ini yapmama ragmen 5 adet iso dosyasını çalıştıramadım.kullandığım bu iso dosyaları normalde cd ye çektiğimde boot eden isolar. file not found diye bir hata veriyor. kaspersyk linüx komut ekranında kaldı çalışmadı. data recovery gri ekranda takılı kaldı çalıştıramadım. netbook umda zaten daha fazla sorun yaşadığım için tüm denemelerimi masaüstü bilgisayarımda yaptım.kullandığım flash bellek kingston data 111 3.0 -16gb bellek.v.1 çalışmanız da hiç sorun yaşamadım. Biryerde yanlışlıkmı yaptım anlamadım. Çalışmayı başka ikinci bir bilgisayarda deneyemedim. Harcadığınız emeğe teşekkür ederim. saygılar.........

freebox ın fix ini yapmama ragmen 5 adet iso dosyasını çalıştıramadım.kullandığım bu iso dosyaları normalde cd ye çektiğimde boot eden isolar. file not found diye bir hata veriyor. kaspersyk linüx komut ekranında kaldı çalışmadı. data recovery gri ekranda takılı kaldı çalıştıramadım. netbook umda zaten daha fazla sorun yaşadığım için tüm denemelerimi masaüstü bilgisayarımda yaptım.kullandığım flash bellek kingston data 111 3.0 -16gb bellek.v.1 çalışmanız da hiç sorun yaşamadım. Biryerde yanlışlıkmı yaptım anlamadım. Çalışmayı başka ikinci bir bilgisayarda deneyemedim. Harcadığınız emeğe teşekkür ederim. saygılar.........

file not found dosya bulunamadığı anlamına gelir freebox ta iso çalıştırmak için takım çantası içinde bulunan freeboxla ilgili pdf yi harfiyen uygula..

• Editor

Arkadaşlar çok fazla link var sizden ricam bunu torrent yada yandex disk e atabilir miyiz?

anlaşılan ilk iletiyi okumadan sadece linklerin sayısına bakarken iki tane tek linki görememişsin??, ("Bu konuda Lütfen Yandex, Premium link vs eklenmesini istemeyin.") yazıyor!!!

ilk iletiyi tekrar oku!!!

bunun sadece gfx  dosyasını paylaşabilirmisiniz.

gfx dosyası...  :hım:  25 GB Multiboot paylaşmışız, indirirsen hepsi senin olacak..,

hocam flash diske kurdum fixleri uyguladım başka notebookta, pcde denedim açıldı ama benim notebookta açılmadı siyah ekran kalıyor nedendir acaba notebook; acer travelmate 5742z şimdiden tşk hocam

bypascal gerekirse daha net bir açıklama yapar ancak diğer iki PC'de açılması Multiboot'un doğru bir şekilde çalıştığına işaret ediyor.. (notebook'un "USB HDD boot" özelliğini destekliyormu, iyice araştır istersen.)

Öncelikle bu harika uygulamayı bizlerle paylaşanlara çok teşekkür ediyorum...eliniz kolunuz dert görmesin...benim 1 sorum olacaktı...bi arkadaş yadımcı olursa sevinirim...

Bu sistemi 2 farklı masaüstüne usb den hiçbir sıkıntı olmadan kurdum ve çalıştırdım...ama bir tana arkdaşımın laptopuna WIN7 formatı atıyordum. son aşamaya kadar hiç bi sıkıntı olmadı. masaüstü açılma aşamasında "windows başlatılıyor" uyarısı kalıyor ve masaüstüne geçmiyor...arka planda açılma sesi geliyor,,,tuşlara basınca uyarı sesleri geliyor...buna bir yardımcı olurmusunuz...3 defa win7 formatı attım o laptopa aynı şekilde oldu...AMA WİN8 formatı attım...onda çalıştı hiç bir sıkıntı yok...

WIN7 yüklemem gerekiyor o laptoda...(ilk aldığımızda WIN7 yüklüydü).şimdiden teşekür ederim...

@bakuli84

Windows 7 deki hatanın sebebi aktivasyon kaynaklıdır kullanıcı adı oluşturduktan sonra gelen aktivasyon penceresini "h" seçeneği ile atla kurulumdan sonra başka bir aktivasyon aracı ile aktivasyon yap

Eyvallah Köylü Kardeş. Çok Sağolasın...(O aklıma geldi ama hiç denemedim...Akşam deneyecem). Tekrar Sağol...

Özgün çalışmaların değeri her zaman farklı oluyor. Böylesi bir çalışmayı çok zamandır bekliyordum, verilen emek ve alın terinden ötürü emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Kişisel çıkar düşünmeden başkalarına faydalı olabilmek adına yapılan bu çalışmanın değeri ve önemi ortadadır. Teknik servislerin, format atma, sistem kurtarma işleriyle uğraşanlar için büyük bir vel-i nimet bence. 16 GB usb belleğim var, sırf bu çalışma için 32 GB usb bellek alacağım derken vazgeçtim 64 GB alacağım.

Mehraba sadece FreeBOX u ayrı upload edebilirmisiniz yada hangi partın içinde olduğunu söylerseniz sadece onu indirmek istiyorum teşekkürler.

bu sistem bir bütündür freebox veya diğerleri ayrı ayrı çalışmaz.

anlaşılan ilk iletiyi okumadan sadece linklerin sayısına bakarken iki tane tek linki görememişsin??, ("Bu konuda Lütfen Yandex, Premium link vs eklenmesini istemeyin.") yazıyor!!!

ilk iletiyi tekrar oku!!!

gfx dosyası...  :hım:  25 GB Multiboot paylaşmışız, indirirsen hepsi senin olacak..,

bypascal gerekirse daha net bir açıklama yapar ancak diğer iki PC'de açılması Multiboot'un doğru bir şekilde çalıştığına işaret ediyor.. (notebook'un "USB HDD boot" özelliğini destekliyormu, iyice araştır istersen.)

kotam yetmiyor ben bunu 3 ayda indirmem lazım bak v1.0 indirdim ...

hocam flash diske kurdum fixleri uyguladım başka notebookta, pcde denedim açıldı ama benim notebookta açılmadı siyah ekran kalıyor nedendir acaba notebook; acer travelmate 5742z sayın pascal sizden açıklama bekliyorum şimdiden tşk hocam

hocam flash diske kurdum fixleri uyguladım başka notebookta, pcde denedim açıldı ama benim notebookta açılmadı siyah ekran kalıyor nedendir acaba notebook; acer travelmate 5742z sayın pascal sizden açıklama bekliyorum şimdiden tşk hocam

dostum bu durumun pascal multibootla bir ilgilisi yok eğer fixleri sisteme dahil edip açılışta 640x480 seçeneğini seçip başlattığında sistem açılmıyorsa, bios ayarlarından ilgili ekran ayarları bölümünden ( aperture size gibi ) bazı değişiklikler yapıp denemeler yapabilirsin, birde belleği laptopa taktın laptopu çalıştırdın açılış ekranları çıktı tekrardan laptopu resetle (ctrl alt del) sonra açılışta bellekten başlat 640x480 i seç dene,  eğer sonuç alamazsan laptopun ekran yongası desteklemiyor demektir, bu şartlarda açmazsa yapacak bir şey yoktur.

eline sağlık dostum ben indirdim bunu ama flashın içine attım sadece win8 boot ediyor menu seceneği gelmiyor eksik bi işlem yapıyor olmam lazım bi yardımcı olurmusun

Evet işlemlerin eksik USB belleğe grub4dos özelliği kazandıramamışsın yani Buda demek oluyorki kurulum PDF sinde yaptığın eksikler var

1. Ntfs format
2. Grub4dos kurulumu
3. Sistemi kopyalama

Bunların hepsi kurulum PDF sinde yazar Edited by bypascal