Jump to content

İşlemci Performansım Düştü.windows Puanı Düştü

kamaro
 Share

Recommended Posts

nj4bz.jpg

gördüğünüz gibi işlemci performansım düşük. Nedenini çözemedim.

İşlemcim i3 m370 - Dell 15r 5010 telekomdan aldığım pc. fena sayılmazdı ama önce şarj soketini yamuldu ( düşürme sonucu ) pilin şarjı olmuyor artık cihaz sadece kendini idare ediyor. 2 hafta sonrada pc de bu işlemci sorunu başladı. şarjı yaptırayım derken bir baktım derece yerlerde. cihazda cidden bir kasma var.  format attım win7 - win7 herşeyi denedim. tüm driverlar tam. başka ne yapmak gerekli sizce ??

Şimdiden teşekkürler.

nj4bz.jpg

gördüğünüz gibi işlemci performansım düşük. Nedenini çözemedim.

İşlemcim i3 m370 - Dell 15r 5010 telekomdan aldığım pc. fena sayılmazdı ama önce şarj soketini yamuldu ( düşürme sonucu ) pilin şarjı olmuyor artık cihaz sadece kendini idare ediyor. 2 hafta sonrada pc de bu işlemci sorunu başladı. şarjı yaptırayım derken bir baktım derece yerlerde. cihazda cidden bir kasma var.  format attım win7 - win7 herşeyi denedim. tüm driverlar tam. başka ne yapmak gerekli sizce ??

Şimdiden teşekkürler.

mantık olarak laptopunda daha önce de kullanmış olduğun win7 işletim sistemi ile bir sorun yok iken yere düşürdükten sonra sorunlar oluşmaya başlamış ise bunun tek açıklaması donanımda bir problemin meydana geldiğidir kaldıki sarj soketi laptopun en sağlam parçasıdır laptopun bu parçayı  yamultabilecek bir darbe aldıysa  çalıştığına dua et...:)

Edited by bypascal

Hocam msconfig'den işlemci sayısını arttırmayı denedin mi belki işe yarar bir ara bende oradan işlemci sayısını düşürmüştüm puanım biraz düşmüştü..cylon.gif

yok ben böyle denemeler yapmam zira buna kendini avutmak denir nedeni ise aldığım bir laptopta hiç bir sıkıntı yokken performansı iyi iken darbe aldıktan sonra gidişat değişmişse bunda fiziksel bir sıkıntı ararım çünkü mantık bunu gerektirir.    

Edited by bypascal

haklısınız arkadaslar benimde ilk düşüncem şarj girişindeki sorunundan şüphelenmekti ama benim düşüncem elektriğin yeterince iyi gelmemesi yani yetmemesini düşünmüştüm.

düşme olayına gelirsem 20 cm mesafeden direk sarj girişi üzerine yanlara düşmüş sabah gördüm :D baktım yamuk duruyor sonra pili sarj etmeyi bıraktı sonrada sonuc bu :) 

şahsen çok kurcalarım pc yi ama hata yapacak kadar değil genelde yaptıgım basit seyler.

Msconfig'den işlemci sayısı ayarlanmıyor. Bilgisayar açılırken kullanılacak olan çekirdek sayısı ayarlanıyor. Yanlış bilgi vermeyelim.

kamaro güç modunu yüksek tasarrufa almayı dene istersen? (Büyük ihtimalle sorun başka nedenden kaynaklanıyor)

Edited by reyiz